Strona 5 z 48 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 474

Wątek: Odczytanie licznika w 40D, 450D, 50D, 500D, 5D MkII, 7D

  1. #41
    Bywalec Awatar orte
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kostrzyn nad Odrą
    Posty
    172

    Domyślnie

    No faktycznie działa, była okazja użyć włącznika
    Wychodzi że muszę cofnąć licznik na karcie o ponad 3100 zdjęć
    40D kupiłem używane, miało być bardzo mało używane, no i jak widać było
    wychodzi mi że miało tylko 1190 zdjęć nastukane jak kupiłem.
    Canon 40D + BG-E2 | Canon EOS 100 | EF 50 1.8 Mk I | EF 28-135 IS USM + UV (0) Hoya | EF 70-210 USM
    10GB w CF-kach | Lowepro Stealth Reporter 200 AW Mk I | Olympus C4000Z

  2. #42
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    To ja podkleję, bo to dość przydatne i wiele osób może być zainteresowanych.

    Szkoda, że tylko nowe puszki
    Koderzy... Łączcie siły i szukajcie sposobów na inne modele.
    ...

  3. #43
    Pełne uzależnienie Awatar mate00sh
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warszawa & Mysiadło
    Wiek
    43
    Posty
    1 312

    Domyślnie

    Ja zaraz siadam do kodu, może uda się coś wykrzesać. W domu mam 10D, które chętnie sprawdzę (kupowałem z drugiej ręki)
    "Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić, to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." - Brett Weston

  4. #44
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    127.0.0.1
    Posty
    1 143

    Domyślnie

    U mnie na 40d dziala, na 5d juz nie.
    Tylko jedna sprawa, licznik pokazuje liczbe faktycznie wykonanych zdjec a nie klapniec migawki. W 40d mozna klapnac migawka dowolna ilosc razy bez wykonania zdjecia: wlaczajac/wylaczajac LV oraz ustawiajac AF przy wlaczonym LV (tej drugiej opcji nie jestem na 100% pewien, ale wyglada na to, ze migawka sie zamyka po wcisnieciu AF-ON).
    .

  5. #45
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    36
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dr11 Zobacz posta
    ...licznik pokazuje liczbe faktycznie wykonanych zdjec a nie klapniec migawki. W 40d mozna klapnac migawka dowolna ilosc razy bez wykonania zdjecia: wlaczajac/wylaczajac LV oraz ustawiajac AF przy wlaczonym LV (tej drugiej opcji nie jestem na 100% pewien, ale wyglada na to, ze migawka sie zamyka po wcisnieciu AF-ON).
    Myśle, że jest to sensowne rozwiązanie. W końcu chyba nikt nie bawi sie bez sensu w włączanie i wyłączanie LV a moim zdaniem właśnie informacja o ilości wykonanych zdjęć jest bardziej interesująca.
    Canon EOS 50D + 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM + 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM + 50mm f/1.8 + 580EX II

  6. #46
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    127.0.0.1
    Posty
    1 143

    Domyślnie

    Z pewnoscia jest to bardzo pozyteczna informacja, jedynie zaznaczylem, ze nie pokazuje w pelni faktycznego przebiegu migawki.
    .

  7. #47
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mate00sh Zobacz posta
    Ja zaraz siadam do kodu, może uda się coś wykrzesać. W domu mam 10D, które chętnie sprawdzę (kupowałem z drugiej ręki)
    Może na 30D też zadziała 8)?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #48
    Pełne uzależnienie Awatar mate00sh
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warszawa & Mysiadło
    Wiek
    43
    Posty
    1 312

    Domyślnie

    Wygląda na to, że są dwie wersje SDK i 10D obsługuje akurat ta starsza wersja, więc temat będe drążył w tym kierunku. Lista aparatów obsługiwanych przez konkretne SDK jest w linku Joolsa (na 4 stronie wątku) - wydaje mi się (wrazieco niech mnie ktoś poprawi, że starsze SDK obsługuje aparaty na Digic 1 i 2, natomiast nowsze na Digic 2 i 3.
    "Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić, to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." - Brett Weston

  9. #49
    Początki nałogu Awatar tom170
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Gogolin/Opole
    Wiek
    39
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mate00sh Zobacz posta
    Wygląda na to, że są dwie wersje SDK i 10D obsługuje akurat ta starsza wersja, więc temat będe drążył w tym kierunku. Lista aparatów obsługiwanych przez konkretne SDK jest w linku Joolsa (na 4 stronie wątku) - wydaje mi się (wrazieco niech mnie ktoś poprawi, że starsze SDK obsługuje aparaty na Digic 1 i 2, natomiast nowsze na Digic 2 i 3.
    Ma ktoś linka do biblioteki SDK ewentualnie dokumentacji ?? :]

    Znalazlem ciekawą stronkę nie wiem czy juz gdzies byla ale widać ile wytrzymuje komu migawka i Sa ludzie z 300 000 klapniec i 400D i dziala a sa i tacy co do 5k nie dojechali i padla nawet do 1k nie dojechali i klapa

    Link do strony
    Ostatnio edytowane przez tom170 ; 29-08-2008 o 18:53
    EOS 400D + KIT + 50mm f1.8 + 70-300mm F4-5.6 SIGMA APO DG MACRO + MiniTrekkerAW + Sherpa 600R no i 4GB karta

  10. #50
    Dopiero zaczyna Awatar emkry
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Kołobrzeg
    Wiek
    65
    Posty
    24

    Domyślnie

    To jest "ruskie", a znając ich wyczyny z krakowaniem softu do apartów to ...szkoda pary w kodowanie-rozkodowanie itp... ( http://fileland.ru/part-8.html)
    (jest tam jeszcze coś podobnego nikona)
    Ostatnio edytowane przez emkry ; 29-08-2008 o 20:32

Strona 5 z 48 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •