Strona 13 z 48 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 474

Wątek: Odczytanie licznika w 40D, 450D, 50D, 500D, 5D MkII, 7D

  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wszystko zależy od egzemplarza i sposobu eksploatacji. Ja znam przypadek "ukręcenia" chyba z 300 tyś. na migawce Nikona D70 - standardowo wytrzymywały ok. 70 tyś.
    dla mnie to sa smieszne liczby. srednio rocznie jedna puszka robie 60 tys klapniec i nie mam zamiaru martwic sie kiedy padnie bo wierze ze spokojnie 100 a moze i 200 tys. tak byc powinno przez ostatnie dwa dni ponad 1700 cykniec poszlo, co by oznaczalo ze po kilkunastu robotach mam sie obawiac? oby mnie to nie spoktalo no ale na zapasie druga puszke pod reka mam.

  2. #122
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Brooklyn, NY
    Wiek
    45
    Posty
    50

    Domyślnie

    40D od poczatku grudnia 2007 do dzisiaj counter pokazal 12463 i to sie zgadza z numerami na zdjeciach. Moze na polski rynek niektore sprzety ida z odzysku a sprzedawane sa jako nowe? W moim przekonaniu wszystko jest mozliwe.
    Pozdrawiam.

  3. #123
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Warsaw
    Posty
    37

    Domyślnie

    A ja mam nieco inne pytanie - czy wyjęcie wszelkich baterii (a więc aku i baterii podtrzymującej czas) może spowodować wyzerowanie licznika ?
    I czy wogóle jest jakaś inna możliwość jego wyzerowania ?
    Pozdrawiam...
    Rafał
    Canon 40D, Canon 28-135 USM, Sigma 70-300 DL, 420EX, w trakcie doposażania....

  4. #124
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jimmyrs Zobacz posta
    A ja mam nieco inne pytanie - czy wyjęcie wszelkich baterii (a więc aku i baterii podtrzymującej czas) może spowodować wyzerowanie licznika ?
    Nie.

    I czy wogóle jest jakaś inna możliwość jego wyzerowania ?
    Wymiana migawki.

  5. #125
    Bywalec Awatar tomek1906
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Krakow
    Posty
    217

    Domyślnie

    10 107 zgadza sie, czyli srednio okolo 3 000 zdjec wytrzymuje u mnie spust migawki ( a nie robie zdjec kilofem)

  6. #126

    Domyślnie

    a u mnie odziwo

    zrobilem 14450 a programik pokazuje 14380
    sprawdzałem parę razy i obie wartości rosną z tą samą różnicą ,
    czyli 70 klapnięć mniej
    Bieda przeczy matematyce; gdy się ją podzieli na więcej ludzi, nie staje się mniejsza. » Gabriel Laub

  7. #127
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Pommern
    Posty
    230

    Domyślnie

    Działaaaaaa, trochę się bałem sprawdzać. Nigdy nie wiadomo ile nowego jest w nowym sprzęcie. Zrobiłem wg karty 123 foty, program pokazuje 137. Robiłem kilka w sklepie bez karty. Wygląda, ze towar niemacany.
    EOS 5, 500N, 400D, 50D

  8. #128
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    71

    Domyślnie

    Program działa ale pietra to miałem jak Oxydum bo sprzęt nowy a kupiony w Fotoit o którym zaczyna się mówić różnie. Ale aparat ma tylko 11 pstryknięć które zrobiłem własnoręcznie. Kupiłem tam już sporo i tym razem wszystko w porządku.

  9. #129

    Domyślnie

    Może to nie najlepszy temat ale czy ktoś wie czy wymyślono już sposób na odczytanie licznika z EOS'ów z procesorami DIGIC II ??? czyli 30D i 400D Bo sprzęt powoli odchodzi w niepamięć a odczytać licznika jak się nie dało,tak dalej się nie da ;/
    30D + 17-40L+ Plástico Fantástico

  10. #130
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ostrowin Zobacz posta
    Może to nie najlepszy temat ale czy ktoś wie czy wymyślono już sposób na odczytanie licznika z EOS'ów z procesorami DIGIC II ??? czyli 30D i 400D Bo sprzęt powoli odchodzi w niepamięć a odczytać licznika jak się nie dało,tak dalej się nie da ;/
    da się - tylko trzeba udać się do autoryzowanego serwisu i tam odczytają za pomocą softu producenta..
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

Strona 13 z 48 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •