Strona 12 z 51 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 508

Wątek: 40D vs 50D

  1. #111
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    49
    Posty
    842

    Domyślnie

    40D mam i używam. 50D miałem okazję "obściskać". O różnicy w jakości zdjęć nie będę się wypowiadał, gdyż 50-tką zdjęć nie miałem okazji robić. A co do samej solidności konstrukcji? Akurat stwierdziłem coś odwrotnego od spostrzeżeń jednego z przedmówców. Moja 40D jest ujeżdżana od 3 miesięcy i nic nie trzeszczy, nie stuka, nie "telepie". 50D, którą miałem w łapach niestety skrzypiała w dolnej części body. I o czym świadczy spostrzeżenie moje i jednego z kolegów? Ano o niczym. Po prostu prawo serii. W każdej serii znajdzie się sztuka "niedorobiona", ale to nie może generować wniosków typu: "50D solidniejsza od 40D" lub odwrotnie.
    Co do LCD: tak - 50 ma lepszy wyświetlacz od 40-ki. Ale i tak wolałem LCD i układ klawiszy z 30D. Zresztą moim zdaniem LCD nie może być wartością samą w sobie. Jeśli jakieś body zapewniłoby nam 100% trafność AF, balansu, pomiaru ekspozycji, to czy posiadając wiedzę fotograficzną i takie bezbłędne narzędzie potrzebowalibyśmy w ogóle jakiegokolwiek monitorka?
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

  2. #112
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Ścinawa, Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jac+ Zobacz posta
    Jeśli jakieś body zapewniłoby nam 100% trafność AF, balansu, pomiaru ekspozycji, to czy posiadając wiedzę fotograficzną i takie bezbłędne narzędzie potrzebowalibyśmy w ogóle jakiegokolwiek monitorka?
    tak, wtedy juz z serii np. 10 zdjec moglbym wybrac jedno, a reszte usunac mniej roboty potem jest w domu

  3. #113
    Bywalec Awatar milinet
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Konin, Poznań, Jarocin
    Posty
    215

    Domyślnie

    Coś mi się wydaje że jeśli według canona 40D był niewypałem... to 50D to dopiero będzie porażka ;-) marketingowa oczywiście Za jakiś czas canon sobie uzmysłowi że nikt tego nie chce kupować i znowu zrobi sporą obniżkę ;-) Aczkolwiek nasze dywagacje biorą pod uwagę tylko nasz rynek i nasze skromne portfele. Nie wiem jaki procentowy udział sprzedaży ma Canon w Polsce i czy w ogóle wyniki sprzedaży z naszego kraju bierze ktoś pod uwagę. Patrząc na polską stronę canona raczej nikt się aparatami zbytnio nie przejmuje, większą uwagę skupiają kserokopiarkach i innych takich.

  4. #114
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    54
    Posty
    2 320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milinet Zobacz posta
    Patrząc na polską stronę canona raczej nikt się aparatami zbytnio nie przejmuje, większą uwagę skupiają kserokopiarkach i innych takich.
    Tak dlatego, że ich interesuje sprzedaż sieciowa - supermarkety itd. Sklepy foto ich nie interesują.

    Kiedyś w C.PL sprawami lustrzanek zajmowała się 1 osoba. Ciekawe czy to się zmieniło.

  5. #115
    Bywalec Awatar milinet
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Konin, Poznań, Jarocin
    Posty
    215

    Domyślnie

    Dzisiaj werbalnie porównywałem w fotojokerze 40D i 50D niestety krótko więc tak tylko pobieżnie i albo mam coś ze słuchem albo migawka w 40D chodzi ciszej niż w 50D, LCD w 40D faktycznie porażka ;-) przynajmniej w stosunku do 50D, po co ja w ogóle brałem 50D do ręki ;-) Ale tak poważnie wydaje mi się że to ze zdjęcia tak źle wyglądają na LCD musi wynikać z jakiejś dziwnej obróbki tego co idzie na LCD.. takie mam nieodparte wrażenie.

  6. #116
    noone
    Guest

    Domyślnie

    mam prośbę do posiadaczy 40D Czy ktoś może gdzieś wrzucić jakieś z 2-3 rawy na wysokich iso np 800,1600,3200 był bym bardzo wdzięczny. Wiele by mi to wyjaśniło w sprawie wyboru puszki

  7. #117

    Domyślnie

    Przychylam się do prośby noone
    K.M.Ż

  8. #118
    noone
    Guest

    Domyślnie

    już znalazłem
    http://www.imaging-resource.com/PROD...0DRAWINDEX.HTM tutaj i na tej stronie jest też dużo innych testów rawów innych puszek

  9. #119

    Domyślnie

    Oglądałem RAW-y z obu puszek na ISO 3200.Wydaje się, że więcej szczegółów z 40D, z 50D więcej kaszki. Może ktoś bardziej kompetentny podzieliłby się swoimi spostrzeżeniami???:
    K.M.Ż

  10. #120
    noone
    Guest

    Domyślnie

    Ja sobie porównałem iso 1600 40D, 50D i D90 nikona i mogę powiedzieć że wychodzi na to że nikon lepszy dziś sobie mniejsze iso posprawdzam
    aha i przy iso 1600 50d jest w tyle za 40D zdecydowanie

Strona 12 z 51 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •