Strona 4 z 24 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 231

Wątek: Fotografia IR / w podczerwieni

  1. #31
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    37
    Posty
    310

    Domyślnie

    Sprawa prosta eos 400d + hoya r72 IR i zdjecia wychodza czerwone czemu ? co robie nie tak ?? Moze jest ktos to sie zna dobrze na podczerwieni ??
    Wszystko jest ok. Sam mam ten filtr, uzywam z 350d. Zdjecia maja wychodzic czerwone. Potem to tylko w PSie poprawic levele i wszystko wychodzi pieknie.
    Ślubna
    No i niestety N.

  2. #32
    sethio
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PrzemeS Zobacz posta
    Wszystko jest ok. Sam mam ten filtr, uzywam z 350d. Zdjecia maja wychodzic czerwone. Potem to tylko w PSie poprawic levele i wszystko wychodzi pieknie.
    Psie ?? Wytlumacz o co chodzi i jak tego dokonac ?

  3. #33
    Początki nałogu Awatar AGO
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Berlin
    Wiek
    49
    Posty
    351

    Domyślnie

    PS = Adobe Photoshop
    Levele = poziomy

    jasniej ?
    Canon 350D | Sigma 15-30 3.5-4.5 EX Asp IF | Sigma 75-300 4-5.6 DL Super Macro | Tamron SP AF 28-75 XR Di
    Fotografie: obiektywni.pl gorski.cba.pl

  4. #34
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    37
    Posty
    310

    Domyślnie

    Jak tego dokonac? Pokolei:

    1)Robisz zdjecie. Przewaznie wystarczy okolo 2-3 sekundy naswietlania, chociaz w ekstremalnych warunkach, przydaje sie nawet 5.

    2) Zdjecie wrzucasz na kompa.
    3)Odpalasz Adobe Photoshop
    4)Zakladka "Image" ->"Adjustment" i teraz tak: Jezeli poprawnie naswietliles, to bardzo fajny efekt daje automatyczne dopasowanie poziomow ("Auto Levels"). Jezeli za dlugo naswietlales, to niestety moze wyjsc oczoje**a czerwien.

    Przyklad: 1
    2

    Jasna plama na srodku zdjecia jest wynikiem ustawienia minimalnej mozliwej dla mnie ogniskowej (robione kitem, wiec 17), zauwazylem, ze po ustawieniu ogniskowej na 24 i wiecej, plamy juz nie ma, albo jest ona prawie niewidoczna. Niestety odkrylem to dopiero niedawno, a zdjecia byly robione latem

    Uzyskanie takiego zdjecia, jak w podanym przez ciebie linku, jest mozliwe, ale to juz trzeba sie w fotoszopie pobawic glebiej. Zdjecie zawsze wychodzi na poczatku czerwone. Jednak w PSie mozna pozmieniac kolory.
    Ostatnio edytowane przez PrzemeS ; 05-02-2007 o 21:42
    Ślubna
    No i niestety N.

  5. #35

  6. #36

    Domyślnie

    Tu masz tekst o tym jak się Twój aparat sprawuje w IR i czego można oczekiwać: http://www.dimagemaker.com/article.php?articleID=800

  7. #37
    powerfactorx
    Guest

    Domyślnie

    Sorry chłopaki że wtrącę pięć groszy do tej dyskusji, ale niestety podane tu sposoby na robienie zdjęć w IR jakie sobie tu poopowiadaliście są że tak powiem nie TEGO.
    Zacząłem robić IRki na G5, i faktycznie pojawia się plama, ale spowodowana jest odbiciem światła od filtra HOT MIRROR (podejrzewam nie tylko w G5 - ale na G5 zakończyłem przygodę z Canonem choć nie mogę odżałować tego aparaciku).
    Po pierwsze: Ustawiasz WB PRE na zieleń (jeśli nie możesz złapać WB ustaw ISO na najwyższą wartość - pamiętaj jednak żeby wrócić do jak najniższego ISO)
    Po drugie ciachasz zdjęcie do JPGa (jest prościej uzyskać efekt niż z RAWa)
    Po trzecie naświetlasz tak żeby wykres nie dotykał prawej strony
    Po czwarte wygląda to później jak kupa
    Ale po tym dopiero zaczynasz się bawić w PS czy Gimpie
    a na koniec masz dostać coś takiego:
    D70 http://plfoto.com/699235/zdjecie.html
    D70 http://plfoto.com/737562/zdjecie.html
    G5 http://plfoto.com/822706/zdjecie.html

  8. #38
    Początki nałogu Awatar wojtek_j
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    352

    Domyślnie Filtr do podczerwieni

    Czy warto kupić filtr do podczerwieni?Chciałem jakoś urozmaicić zdjęcia.może ktoś ma przykładowe zdjęcia z tym filtrem ,następnie kiedy się go używa?
    Acha i połówkowy szary też chciałem kupić i może jakiś polecicie?Najlepiej gdzieś w sklepie w Warszawie.A może taki http://www.allegro.pl/item323322896_...c_gray_67.html ?
    Ostatnio edytowane przez wojtek_j ; 03-03-2008 o 22:03
    7d / 580 EXII / 430ex / 10-22 / 17-55 2.8 / 24-105 / 70-300 is / 50 1.4 / filtry i różne tam

  9. #39
    Początki nałogu Awatar an_zak
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    427

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtek_j Zobacz posta
    kiedy się go używa?
    Używa się go, kiedy chce się wykonać fotografię w podczerwieni, innych zastosowań nie znam

    Potrzebujesz też do tego odpowiedniego nośnika, który tą podczerwień Ci zarejestruje... Twoje body raczej sobie z tym nie poradzi, z racji filtra przed matrycą.
    Ostatnio edytowane przez an_zak ; 03-03-2008 o 22:33

  10. #40
    Początki nałogu Awatar wojtek_j
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez an_zak Zobacz posta
    Używa się go, kiedy chce się wykonać fotografię w podczerwieni, innych zastosowań nie znam

    Potrzebujesz też do tego odpowiedniego nośnika, który tą podczerwień Ci zarejestruje... Twoje body raczej sobie z tym nie poradzi, z racji filtra przed matrycą.
    Czyli co do pory kiedy bym chciał go użyć już wiem a czemu piszesz że nie poradzi sobie mój aparacik?To jaki trzeba mieć?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez wojtek_j Zobacz posta
    Czyli co do pory kiedy bym chciał go użyć już wiem a czemu piszesz że nie poradzi sobie mój aparacik?To jaki trzeba mieć?
    Myślałem że to filtr kupuje się do aparaty a nie aparat do filtra
    Ostatnio edytowane przez wojtek_j ; 03-03-2008 o 22:39 Powód: Automerged Doublepost
    7d / 580 EXII / 430ex / 10-22 / 17-55 2.8 / 24-105 / 70-300 is / 50 1.4 / filtry i różne tam

Strona 4 z 24 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •