Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 58

Wątek: [arczi] Owady 2008

  1. #21
    Coś już napisał Awatar majcz
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    zaścianek na Mazurach
    Wiek
    68
    Posty
    83

    Domyślnie

    Słowa uznania za wynalazek, szacunek za umiejętne operowanie odległością ostrzenia i głębią ostrości, chylę czoła nad jakością zdjęć.
    Źle się czuję jak sobie nie popstrykam www.stasiaczek.blogspot.com
    ---------------------------------------------
    Canon 7D, Tamron 10-24/3,5-4,5, Canon 50/1,8, Canon 24-105/4 IS, Canon 70-200/2,8, Sigma 120-300/2,8 IS

  2. #22
    Awatar arczi
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Rzeszow
    Posty
    8

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję za komentarze.

    Tutaj kolejna porcja zdjęć do oglądania (przeważnie troszkę starsze zdjęcia):

    17

    18

    19

    20

    21

    22

    23

    24


    Więcej oczywiście na mojej stronie: http://www.arczi79.netarteria.info
    Pozdrawiam!!!
    Ostatnio edytowane przez arczi ; 29-07-2008 o 18:41
    EOS 350D + Canon EF 28-90 + Helios 44m-2 + Sandisk 1GB + statyw... i tyle na razie... :rolleyes: http://www.arczi79.netarteria.info

  3. #23
    Bywalec Awatar Elgi
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    46
    Posty
    105

    Domyślnie

    Mam pytanko do autora tych pięknych zdjęć makro.
    Zakupiłem obiektyw HELIOS 44M-4, 2/58 (nadal w drodze z Allegro), chciał bym go połączyć tak jak w poradniku z KIT'em od 400D, ażeby uzyskać makro. O jakich średnicach powinienem kupić pierścień odwrotnego mocowania?
    Pozdr.

  4. #24
    Awatar arczi
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Rzeszow
    Posty
    8

    Domyślnie

    Elgi - w komentarzach tutaj: www już pisałem... ale powtórzę: ten canonowski kit ma średnicę gwinta na filtry 58mm, natomiast wspomniany przez Ciebie Helios ma średnicę gwinta 52mm. Zatem pierścień odwrotnego mocowania powinien być typu 52<->58mm. Pozdrawiam.
    EOS 350D + Canon EF 28-90 + Helios 44m-2 + Sandisk 1GB + statyw... i tyle na razie... :rolleyes: http://www.arczi79.netarteria.info

  5. #25
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie

    Mucha rozwala.. Na prawde swietna

    Co do srednic - to chyba 55-58 - jest w komentarzach do artykulu o macro
    Na świat spoglądam przez armatę...


  6. #26
    Awatar arczi
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Rzeszow
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DonBolano Zobacz posta
    Co do srednic - to chyba 55-58 - jest w komentarzach do artykulu o macro
    DonBolano - no właśnie jest... 52<->58mm
    EOS 350D + Canon EF 28-90 + Helios 44m-2 + Sandisk 1GB + statyw... i tyle na razie... :rolleyes: http://www.arczi79.netarteria.info

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    świetne zdjęcia. Szacunek, już kupiłem sobie heliosa i pierścień o którym pisałeś... teraz tylko zrobie dyfuzor do flasha i ruszę na pole bitwy

    wątek oceniam na 5 gwiazdek. Należy Ci się, lepszych makr tutaj dawno nie było.
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  8. #28
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arczi Zobacz posta
    DonBolano - no właśnie jest... 52<->58mm
    z pamieci pisalem heh
    Na świat spoglądam przez armatę...


  9. #29

    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    37
    Posty
    10

    Domyślnie

    A jak będzie się nadawał do zdjęć z Heliosem Canon EF 50 mm f/1.8 ?
    Teoretycznie konstrukcja lepsza niż w Kicie no i stałoogniskowość to też chyba zaleta. A 5mm to chyba nie zbyt duża różnica?
    Canon EOS 400d, Canon EF-S 18-55/3,5-5,6, Canon EF 50/1,8, Canon EF 100-300/4,5-5,6

  10. #30
    Awatar arczi
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Rzeszow
    Posty
    8

    Domyślnie

    Budziej - teoretycznie skala odwzorowania powinna być w granicach 1:1... ale nie pamiętam jak dokładnie zbudowany test ten Canon, a niestety znaczenie ma też jaka odległość będzie między samym Heliosem a tym Canonem po zamontowaniu na nim Heliosa. Jest ryzyko że będziesz miał winietę i że będziesz musiał przycinać każde zdjęcie (ja tak miałem przy kicie, ale zacząłem stosować dłuższego Canona EF 28-90 i winieta mi zniknęła przy 70mm). Ale pisali mi już ludzie że przy porównywalnych ogniskowych z moją (lub nawet dłuższych) mieli winietę - ale to na innych aparatach i zupełnie innych szkiełkach... nie wiem dokładnie o co tam mogło chodzić... pasowało by mieć obiektyw w ręce.

    robgr85 - no właśnie tak się zastanawiałem co oznaczają te gwiazdki przy moim wątku... a tu taka niespodzianka Dzięki!


    Pzdr.
    EOS 350D + Canon EF 28-90 + Helios 44m-2 + Sandisk 1GB + statyw... i tyle na razie... :rolleyes: http://www.arczi79.netarteria.info

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •