Strona 50 z 53 PierwszyPierwszy ... 404849505152 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 524

Wątek: R-Strap - rewolucyjny pasek?

  1. #491
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 427

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    Jakby ktoś miał opory przed przesiadką z systemu Manfrotto RC2 na Arca, to jest jeszcze możliwość podłączenia szybkozłączki PL200 do szybkozłaczki Arca. Płytka Arca musi być dostosowana do śruby 3/8" (większy gwint), w otwór ten wkręcamy redukcję 3/8">1/4" i do niej przykręcamy złączkę Manfrotto. Redukcja jest wyższa niż grubość platformy płytki Arca, więc wystaje do środka i dzięki temu normalna śruba złączki Manfrotto daje się przykręcić. Ewentualnie trzeba się zaopatrzyć w dłuższą śrubę 1/4 cala i wymienić ją w złączce.

    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #492
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    atsf

    Jaki pasek to nie jest chyba problem, ważne są (jakość) sprzączki i sposób mocowania do body który decyduje o komforcie i pewności użytkowania.

    Nie podoba mi się prezentowane w #489, 490 rozwiązanie, uzasadnienie w uszczegółowieniu mojego sposobu.
    No ale każdy ma prawo do swoich rozwiązań a praktyka i tak je zweryfikuje najlepiej.

    Doszedłem do niego "w boju", jest to wynik kilku lat/wypraw ale głównie typu "tramping" miejski (dużo mikrobus, wycieczki po mieści, muzea/kościoły, metra, ..., do 18 godzin bez przerwy, cały sprzęt na sobie i w plecaku, sporo ze statywu, brak czasu na długie fotografowanie w jednym miejscu, często decyzje i wykonanie muszą być szybkie)


    1. mocowanie statywowe w body
    Na stałe wpięta szybkozłączka statywowa, Nie jest związane z paskiem, z noszeniem body
    Umożliwia to :
    a.
    pewne (najprostsze) mocowanie do (dowolnej firmy/typu) głowicy statywu, redukcja drgań
    b.
    szybkie umieszczanie w głowicy statywu i szybki demontaż

    2. mocowanie do body.
    Do lewego mocowania, jest zrobiona "przejściówka" z paska zakończona metalowym kółkiem.
    Zadaniem "przejściówki" jest odsunięcie kółka (i sprzączki paska) od body w każdej sytuacji/położeniu
    Spełnia tą rolę idealnie.

    3. pasek pomocniczy, krótki, na zdjęciu widać jak odchodzi u góry z kółka metalowego
    Dochodzi do prawego mocowania, tylko po to, by można było wygodnie przenosić body gdy nie jest wpięte w pasek.

    Do tego metalowego kółka podpinam pasek (w moim przypadku BlackRapid Sport), na zdjęciu widać sprzączkę.
    Długość paska wyregulowana w ten sposób, że body wisi z przodu, w pozycji normalnej, nic nie wystaje poza obrys ciała.
    Umożliwia to :
    a.
    obie ręce wolne
    b.
    niekłopotliwe przemieszczanie się w tłumie, bramki metra, siedzenie, szybki marsz (nic się nie kołysze)
    c.
    łatwe zapinanie i odpinanie body od paska, pewność zapięcia.
    Możliwe jest umieszczanie body na statywie bez odpinania z paska
    d.
    szybkie (i łatwe/proste)przejście do fotografowania i powrót do wolnych rąk

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 05-04-2015 o 02:18
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #493
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    3. pasek pomocniczy, krótki, na zdjęciu widać jak odchodzi u góry z kółka metalowego
    Dochodzi do prawego mocowania, tylko po to, by można było wygodnie przenosić body gdy nie jest wpięte w pasek.

    Do tego metalowego kółka podpinam pasek (w moim przypadku BlackRapid Sport), na zdjęciu widać sprzączkę.
    Długość paska wyregulowana w ten sposób, że body wisi z przodu, w pozycji normalnej, nic nie wystaje poza obrys ciała.
    Umożliwia to :
    a.
    obie ręce wolne
    b.
    niekłopotliwe przemieszczanie się w tłumie, bramki metra, siedzenie, szybki marsz (nic się nie kołysze)
    c.
    jan pawlak czy możesz w wolnej chwili wkleić zdjęcia jak to twoje rozwiązanie wygląda kiedy trzymasz body na pasku pomocniczym nie wpięte w pasek a jak kiedy jest wpięte w pasek a ręce są wolne?

  4. #494
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    jan pawlak czy możesz w wolnej chwili wkleić zdjęcia jak to twoje rozwiązanie wygląda kiedy trzymasz body na pasku pomocniczym nie wpięte w pasek a jak kiedy jest wpięte w pasek a ręce są wolne?
    To jest "autoportret"

    natomiast "na uzytkowniku" jest zdjęcie w #483 i z komentarzem w #485

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 05-04-2015 o 12:10
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #495
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    To jest "autoportret"
    jp
    Dziękuję

  6. #496
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 427

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    Każda sroka swoje piórka chwali, ale, czy nie widzisz pisząc, że Ci się moje rozwiązania nie podobają, że one zawierają w sobie twoje rozwiązanie? Twoje rozwiązanie jest specyficzne, a moje uniwersalne i zawiera w sobie twoje polegające na zaczepieniu aparatu do Quick Strapa przy lewym uchu body.

    Nie stanowi też dla mnie problemu założenie normalnego (czy nienormalnego) paska aby przebiegał od lewej do prawej. Twoje rozwiązanie nie zawiera np. nadgarstnika. U mnie się zaczęło o potrzeby wyważenia aparatu z teleobiektywem na głowicy poprzez zastosowanie długiej płytki i stwierdziłem, że stwarza ona nowe możliwości. W tych rozwiązaniach da się aparat powiesić za ucho lewe, prawe, za oba lub do dołu pryzmatem, i bez problemu założyć na statyw, a dodatkowym zabezpieczeniem przed wytrąceniem aparatu z ręki jest nadgarstnik, przy okazji znacznie odciążający mięśnie dłoni przy operowaniu sprzętem i pozwalający więcej zrobić jedną ręką.

    Jeżeli zaś idzie o kwestie solidności, to trzeba rozpoznać najsłabszy element. Zawsze można zastosować solidniejsze klamry czy karabińczyki, ale po co mają one być 10x mocniejsze od śrubek M2,5 mocujących fabryczne uszy do body? Jeżeli plastikowa klamerka od fabrycznego paska wydaje się za słaba, to można założyć metalową kupioną od kaletnika, a tam, gdzie jest to możliwe do przeplotu, zamiast karabińczyka może być kółko.

    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #497
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    W czym problem ?

    Ty dostosowałeś swoje rozwiązanie do swoich potrzeb i swoich wyobrażeń co jest dobre.... i dobrze.
    Masz je inne niż są moje.
    A ja swoje rozwiązanie do swoich. I tyle.

    Absolutnie nie chcę Cię przekonywać do stosowania mojego rozwiązania.

    Mam jednak sugestię wynikającą z moich doświadczeń możesz .... ale nie musisz spróbować.
    Jeśli masz dobry statyw i głowicę do załóż najdłuższą ogniskową do aparatu i zrób na niej 2 zdjęcia (krajobraz) o czasie trwania kilku sekund, ustawione na statywie :
    - szybkozłaczka bezpośrednio do body
    - szybkozłaczka poprzez Arca
    i je porównaj.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 06-04-2015 o 04:22
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #498
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    atsf

    Rozumiem, że Tobie Twoje rozwiązanie pasuje.

    Ja mam inne wymagania do mojego sposobu używania aparatu.

    Mam go "na sobie" czasami po 18 godzin w samochodzie, metrze, muzeum, sklepie, restauracji, kawiarni, punkcie widokowym itd.
    Nie może mi przeszkadzać i musi cały czas być gotowy do zdjęć

    Gdybym stosował Twoje rozwiązanie to miałbym 3 pytania.

    1.
    Gdybym szedł ulicą i miał aparat jak na zdjęciach 4597, 4598, 4600
    to mógłbym podnieść go do oka by zrobić wygodnie zdjęcie (poziomo, pionowo) ?

    2.
    Skoro aparat podczas chodzenia wisi na pasku, a zdjęcie zawsze robię trzymając body + obiektyw dwoma rękoma
    to po co mi nadgarstnik ?

    3.
    Jak na zdjęciu 4580 można wygodnie wpiąć/wypiąć do głowicy M 496RC2 która ma ramię zwalniające oraz bezpiecznik tyłu a więc tam gdzie jest klamra ?


    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #499
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 427

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    atsf

    Rozumiem, że Tobie Twoje rozwiązanie pasuje.

    Ja mam inne wymagania do mojego sposobu używania aparatu.

    Mam go "na sobie" czasami po 18 godzin w samochodzie, metrze, muzeum, sklepie, restauracji, kawiarni, punkcie widokowym itd.
    Nie może mi przeszkadzać i musi cały czas być gotowy do zdjęć

    Gdybym stosował Twoje rozwiązanie to miałbym 3 pytania.

    1.
    Gdybym szedł ulicą i miał aparat jak na zdjęciach 4597, 4598, 4600
    to mógłbym podnieść go do oka by zrobić wygodnie zdjęcie (poziomo, pionowo) ?

    2.
    Skoro aparat podczas chodzenia wisi na pasku, a zdjęcie zawsze robię trzymając body + obiektyw dwoma rękoma
    to po co mi nadgarstnik ?

    3.
    Jak na zdjęciu 4580 można wygodnie wpiąć/wypiąć do głowicy M 496RC2 która ma ramię zwalniające oraz bezpiecznik tyłu a więc tam gdzie jest klamra ?


    jp

    Ad 1: TAK!

    Ad 2: Skoro nie masz nadgarstnika, to nie masz pojęcia, jak bardzo się przydaje. Nie zawsze możesz trzymać aparat obiema rękami i nie zawsze wisi na pasku. Zdejm go z paska w jakimkolwiek celu a się dowiesz, co daje nadgarstnik. Pasek i nadgarstnik się uzupełniają, a w moich rozwiązaniach ze sobą nie kolidują.

    Ad 3: A co za filozośka przekręcić płytkę stosownie do potrzeb?! Że niby jak napisali na złączce, gdzie ma być lens, to on tam MUSI być? Tylko baba nie powinna mieć w poprzek, reszta to sprawa umowna

    Złączka Arca na głowicy Manfrotto:

    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #500
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    ad nadgarstek.

    Mam w szufladzie dwa typy, jeden używałem jeszcze z puszkami typu 1 a drugi z innymi.

    Nie pasowały mi już wtedy, gdy gorąco to ręka się pociła, zimą w rękawiczce było też nie najlepiej i ręka praktycznie cały czas zajęta.
    A gdy body na szyi to wkładanie ręki do nadgarstka mnie wnerwiało bo by miało sens to musiało być ciasne

    Teraz aparat noszę, poza domem, zawsze na pasku, nadgarstek dla mnie to zbędny gadżet.

    pozycja fotografowania

    Wybacz, ale nie wydaje mi się prawdopodobne by w pozycji jak na zdjęciach 4598, 4600 można było łatwo unieść aparat do oczu i (poziomo, pionowo) zrobić zdjęcie.
    #483 BlackRapid ma sprzączkę na klamerce która przy podnoszeniu aparatu do oczu przesuwa się po pasku co daję taką komfortową możliwość

    stabilność zdjęciowa ze statywu

    Nieprecyzyjnie się wyraziłem, zrób 2 zdjęcia ze statywy długą ogniskową (po kilka sekund) bez i z Arca i porównaj w powiększeniu 100%.
    Powinieneś zobaczyć różnicę w ostrości, masz jeden węzeł/punkt mocowana więcej.
    (canon w 5Ds przekonstruował/wzmocnił gniazdo statywowe z powodu 50MPix)

    ...?????...
    Zauważ, że na zdjęciach 4580, 4581 masz inaczej założoną szybkozłaczkę niż pokazujesz to na zdjęciu 4604

    Ważne że Twoje rozwiązanie Tobie pasuję.
    Ja używam i będę używał swoje, dla mnie spełnia moje wszystkie potrzeby, jest prostsze i pewniejsze

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 06-04-2015 o 14:35
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 50 z 53 PierwszyPierwszy ... 404849505152 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •