Strona 51 z 53 PierwszyPierwszy ... 414950515253 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 524

Wątek: R-Strap - rewolucyjny pasek?

  1. #501
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    atsf

    BlackRapid sprzedaje śruby mocowania paska do body (mocowania statywowego) dwojakiego rodzaju


    Lewa to normalna a pośrodku to specjalna dla szybkozłączki Manfrotto RC2 (tutaj już osadziłem na miejsce oryginalnego mocowania) tak skonstruowana że umożliwia noszenie sprzętu z zamocowaną jednocześnie szybkozłaczką.
    Jak trzeba to tylko odpinasz pasek/klamrę i wstawiasz puszkę na statyw.

    To by Ci wyeliminowało konieczność stosowania "przejściówki" Arca

    Niestety, tylko do RC2, nie ma do innych typów szybkozłaczki, np jak po prawej (jest "za wysoka")


    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 06-04-2015 o 15:53
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #502
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    Zdjęcie #4600:

    Cały układ jest, że się tak wyrażę, samohamowny, czyli jak się aparat na ciele ustawi, tak tam sobie pozostaje i nigdzie się nie wybiera. W tej pozycji, gdy aparat jest na mostku lub na lewym cycku, to nawet bez przesuwania paska po plecach się go łatwo podnosi do oka w dowolnym układzie kadru. Jeśli jeszcze dodatkowo, gdy prawą dłonią łapiesz aparat, a lewą podniesiesz lekko pasek z ramienia, to przesunięcie paska nie jest problemem. Aparat jest pod kontrolą wzroku, o nic nie zaczepia i się nie majta. Jest to zresztą rozwiązanie tylko dla jednego aparatu, dla dwóch trzeba już uprząż.

    Masz złączkę RC2, masz ucho po lewej aparatu, to przypnij jakikolwiek pasek z karabińczykami, choćby od torby i przetestuj sobie, jak to działa.

    Inne ustawienie złączki na zdjęciach wynika z tego, że na pierwszych prezentowałem ideę, a na ostatnich praktyczne użycie. Nie trzeba chyba zbędnej łopatologii, aby się każdy zorientował, jak sobie co wyregulować, aby mu było wygodnie?

    Ja z kolei dawno temu zrezygnowałem z paska na szyję i używałem samego nadgarstnika, ale czasami brakowało mi paska, jak potrzebowałem mieć obie ręce wolne, więc pomyślałem jak to pogodzić bez użycia tych kretyńskich, bezużytecznych wynalazków, które dodają do jak nie do Quick Strapów, to do nadgarstników jako mocowanie do body.

    Zamiast robić połączenie dwóch typów płytek lepiej jest zmienić całą szybkozłączkę na system Arca. Taka złączkę nabyłem za ca 6 USD, a płytki po 4,51 USD. Z jedną płytką kilkusekundowe ekspozycje pewnie będą lepsze

    Żeby się ręka nie pociła w nadgarstniku, to trzeba sobie zrobić ten nadgarstnik, a nie kupić. To nie ma być tylko komfortowe, ale ma spełniać konkretne funkcje. Nadgarstnik dopasowany do ręki raczej utrudnia operowanie guzikami na korpusie, wiec moje nadgarstniki są na tyle luźne, że łatwo się w nie wkłada dłoń i łatwo się operuje guzikami, ale pozwalają na trzymanie aparatu w opuszczonej ręce bez ryzyka wypadnięcia z niej. Z nadgarstnikiem jedną ręką daje się np. przeglądać i usuwać zdjęcia. A zresztą, nadgarstnik to rzecz umowna. Ponieważ jednak przypinam go do płytki karabińczykiem, to jego odłączanie jest proste i szybkie, gdyby co.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    atsf

    BlackRapid sprzedaje śruby mocowania paska do body (mocowania statywowego) dwojakiego rodzaju

    http://imageshack.com/a/img540/7277/MFroem.jpg

    Lewa to normalna a pośrodku to specjalna dla szybkozłączki Manfrotto RC2 (tutaj już osadziłem na miejsce oryginalnego mocowania) tak skonstruowana że umożliwia noszenie sprzętu z zamocowaną jednocześnie szybkozłaczką.
    Jak trzeba to tylko odpinasz pasek/klamrę i wstawiasz puszkę na statyw.

    To by Ci wyeliminowało konieczność stosowania "przejściówki" Arca

    Niestety, tylko do RC2, nie ma do innych typów szybkozłaczki, np jak po prawej (jest "za wysoka")


    jp
    Oczywiście, że "goła" płytka od RC2 spełnia tę funkcję, jednakże w moim przypadku decydują inne względy.

    Po pierwsze, mam 3 aparaty, jeden z nich to EOS M2, do którego dokupiłem grip, a on ma odlaną złączkę systemu Arca. Dokręcałem do niej RC-2, ale doszedłem do wniosku, że to zbędne, jeśli się w ogóle przejdzie na system Arca.

    Po drugie, do teleobiektywu potrzebowałem balansu, a RC2 tego nie umożliwia, tylko Arca.

    Po trzecie, ktoś tu narzekał (nie wiem, czy nie Ty), że trzeba odpinać aparat od paska, aby założyć na statyw- teraz nie mam tego bólu w żadnej konfiguracji, chociaż i tak będę odpinał, bo nie lubię być uwiązany do słupka

    Oryginalna śruba Manfrotto tak samo się nadaje do przypinania paska, jak i ta dodawana przez Black Rapid, natomiast ze śrubami dodawanymi do złączek Arca lepiej uważać- tylko te z uszami z drutu się nadają, a te z uszami odlewanymi, które są mocowane na cienkościennych, krótkich rurkach, się do niczego nie nadają, chociaż ładniej wyglądają. Te uszy z drutu tzreba skontrolować, jaki mają luz poprzeczny, i je dopasować, aby nie wypadły ze śruby. Kombinerki plus śrubokręt jako dźwignia- kombinerkami zaciska się ucho do śruby, a śrubokrętem odciąga się je jednocześnie ode łba, aby się zacisnęło mocniej. Ja jednak zdecydowałem się na założenie dużo solidniejszych śrub typu Manfrotto zamiast tych małych od Arca. Ich uszy nie mieszczą się we wnętrzu płytki, ale nie muszą, skoro ta część nie wchodzi do szybkozłączki.
    Ostatnio edytowane przez atsf ; 06-04-2015 o 16:53
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #503
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Oryginalna śruba Manfrotto tak samo się nadaje do przypinania paska, jak i ta dodawana przez Black Rapid,
    No nie wiem, BlackRapid była konstruowana aby przenosić ciężar.
    Takie rozwiązanie jest podane w Instrukcji Obsługi.

    A oryginalna w RC2 była chyba projektowana/konstruowana tylko aby służyła do dokręcania szybkozłaczki do body.
    Gdy urwie/wysunie się zaczep to prawie na pewno Manfrotto nie uwzględni Ci tego (nawet na gwarancji) że Ci odpadło body z obiektywem zawieszone na tym "oczku".
    Nigdzie w materiałach M nie ma takiego opisu/rysunku/rozwiązania

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 06-04-2015 o 17:01
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #504
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    Opis tego co trzeba na ogół jest dostępny w książkach pod tytułem "Wytrzymałość materiałów dla klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej"

    Drut, z którego jest to ucho zrobione, ma średnicę 2,5 mm, a to znaczy, że ma wytrzymałość minimum 90 KG nawet jeżeli jest zrobiony z kiepskiej stali. Trzeba więcej? Wystarczy 1/3 tej nośności dla świętego spokoju. Na eBay znajdziesz bez problemu oferty śrubek z uchem takich jak do systemu Arca po 0,99 USD polecane również do zapinania aparatu do Quick Strap-a, a nie są one bynajmniej wykonane w kosmicznej technologii. Taśma nośna Quick Strapa wytrzymuje ok 150-250 KG w zależności od gatunku, ale nici, którymi ją przyszyto, już zdecydowanie mniej. Kiedyś standardowo pasek do aparatu zakładało się na małe kółeczka sprężynowe jak do kluczy, i było git, i nie było innej opcji dla zawodowców

    Look:

    http://photography-on-the.net/forum/....php?t=1320382
    Ostatnio edytowane przez atsf ; 06-04-2015 o 20:09
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  5. #505
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Opis tego co trzeba na ogół jest dostępny w książkach pod tytułem "Wytrzymałość materiałów dla klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej"

    Drut, z którego jest to ucho zrobione, ma średnicę 2,5 mm, a to znaczy, że ma wytrzymałość minimum 90 KG nawet jeżeli jest zrobiony z kiepskiej stali. Trzeba więcej?
    Nie jestem mechanikiem, zakładam że masz rację.
    Domyślam się, że podajesz siłę potrzebną do zerwania (pałąka) drutu w oryginalnym rozwiązaniu M

    A czy w tej książce pisze też, jaka jest potrzebna siła by np. wyszarpać/wysunąć ten drut z zamocowania do śruby ?
    Może w podręczniku do klasy drugiej ?

    Ale na pewno w BlackRapid ten pałąk był konstruowany by mocować do niego sprzęt a w rozwiązaniu M pałąk do tego celu nie służy.
    Ten węzeł (mocowanie pałąka ze śrubą) rozwiązany jest w zupełnie inny sposób.
    Wygląda że u :
    M
    pałąk jest to jednolity drut zagięty na dole i wciśnięty w otwory w śrubie, to ma służyć do dokręcania śruby tylko.
    I co się dzieje z tym węzłem/mocowaniem gdy dużo będzie się ruszać/obracać ten drut w tym otworze ?
    BR
    to pręt przez całą główkę śruby, wystający po 4mm z każdej strony z obrotowym zamocowanie pałąka

    Życzę Ci byś nigdy tego "doświadczalnie" nie zweryfikował i abyś był długo zadowolony ze swojego rozwiązania.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 07-04-2015 o 05:45
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #506

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    ... A oryginalna w RC2 była chyba projektowana/konstruowana tylko aby służyła do dokręcania szybkozłaczki do body...
    Tak się składa, że używam płytki RC2 z szybkozłączką Manfrotto 323. To bardzo solidne rozwiązanie i nie ma mowy żeby coś się urwało, albo odkształciło.
    Szybkozłączki nie dokręcamy do body, tylko właśnie płytkę RC2.
    Sama szybkozłączka jest tak zaprojektowana, że po jej zatrzaśnięciu nie ma mowy o wysuwaniu i samoistnym odłączeniu nawet przy użyciu dużej siły. Musimy zrobić to dźwigienką i dodatkowo znieść (bolec) blokady.

    --- Kolejny post ---

    Szybkozłączka posiada tylko nagwintowany otwór do nakręcenia jej na statyw, monopod i podobne wynalazki.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  7. #507
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Tak się składa, że używam płytki RC2 z szybkozłączką Manfrotto 323. To bardzo solidne rozwiązanie i nie ma mowy żeby coś się urwało, albo odkształciło.
    Szybkozłączki nie dokręcamy do body, tylko właśnie płytkę RC2.
    Sama szybkozłączka jest tak zaprojektowana, że po jej zatrzaśnięciu nie ma mowy o wysuwaniu i samoistnym odłączeniu nawet przy użyciu dużej siły. Musimy zrobić to dźwigienką i dodatkowo znieść (bolec) blokady.

    --- Kolejny post ---

    Szybkozłączka posiada tylko nagwintowany otwór do nakręcenia jej na statyw, monopod i podobne wynalazki.
    Pasek BlackRapid służy do noszenia aparatu+obiektywu które mocuje się do paska poprzez gniazdo statywowe z aparacie.
    Są 2 rozwiązania mocowania (#501) :
    - samodzielne (lewe)
    - wraz z płytką statywową RC2 (środkowe)

    To z płytką RC2 umożliwia, po odpięciu sprzączki paska szybkie mocowanie na statywie a po zdjęciu ze statywu szybkie mocowanie do paska

    Kolega atsf twierdzi, ze oryginalny pałąk RC2, który służy tylko do dokręcania można traktować tak samo jak specjalnie skonstruowane do tego celu rozwiązanie BlackRapid

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #508

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Pasek BlackRapid służy do noszenia aparatu+obiektywu które mocuje się do paska poprzez gniazdo statywowe z aparacie.
    Są 2 rozwiązania mocowania (#501) :
    - samodzielne (lewe)
    - wraz z płytką statywową RC2 (środkowe)

    To z płytką RC2 umożliwia, po odpięciu sprzączki paska szybkie mocowanie na statywie a po zdjęciu ze statywu szybkie mocowanie do paska

    Kolega atsf twierdzi, ze oryginalny pałąk RC2, który służy tylko do dokręcania można traktować tak samo jak specjalnie skonstruowane do tego celu rozwiązanie BlackRapid

    jp
    Acha.
    Czyli w moim przypadku, jeżeli mam w monopodzie szybkozłączkę Manfrotto i płytkę RC2 na uchwycie statywowym Canona 70-200, to mógłbym z tego paska skorzystać?
    Wolę aby pasek był dopinany do obiektywu niż do body.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  9. #509
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    Jak to mówią, strzeżonego Pan Bóg strzeże, ale czasem nie warto srać ogniem. Jeśli komuś bardzo zależy, to może sobie pozakładać śruby od Black Rapid do złączek Manfrotto albo zamówić u tokarza i będzie spał spokojnie, ale dowcip polega nie na tym, jaka śruba, ale gdzie w ogóle jest punkt mocowania do paska. Jeżeli do dogięcia lub odgięcia drutu pałąka potrzeba nie tylko brutalnej siły, ale jeszcze narzędzi, które ją zwiększają, to jest to zabezpieczenie solidne. Przelotowe ośki, na których są osadzone pałąki przy śrubach Black Rapid, też mogą mieć tendencje do poluzowania się i wysunięcia, co także stwarza ryzyko, natomiast zwykle najpewniejsze są połączenia sprężyste, bo mają samoistną tendencję do utrzymywania zadanego kształtu i położenia.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #510
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Acha.
    Czyli w moim przypadku, jeżeli mam w monopodzie szybkozłączkę Manfrotto i płytkę RC2 na uchwycie statywowym Canona 70-200, to mógłbym z tego paska skorzystać?
    Wolę aby pasek był dopinany do obiektywu niż do body.
    http://blackrapid.pl/o-blackrapid-c_89.html

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 51 z 53 PierwszyPierwszy ... 414950515253 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •