Strona 13 z 53 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 524

Wątek: R-Strap - rewolucyjny pasek?

  1. #121

    Domyślnie

    Ten ostatni rodzaj karabińczyka się nie sprawdzi... nie ma elementu obrotowego i śruba będzie mogła się odkręcić. Myślałem też o zastosowaniu takiego o jakim pisał talarczyk, ale ten wygląda mało estetycznie. Znalazłem inne karabińczyki- ze stali nierdzewnej (gatunek A4), które są bardzo wytrzymałe. Na pewno bardziej niż te powyżej, ale to jeszcze zostanie sprawdzone. Pojawią się one w nowej wersji paska. Teraz będzie on o wiele mocniejszy.

  2. #122

    Domyślnie

    widziałem ostatnio takie mini wersje w sieci sklepów ASMET (market ze śrubkami, nakrętkami itp ) - http://www.asmet.com.pl

    np. http://katalog.asmet.com.pl/okno.php...ust_grupa=1134
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez bakek Zobacz posta
    Ten ostatni rodzaj karabińczyka się nie sprawdzi... nie ma elementu obrotowego i śruba będzie mogła się odkręcić.
    a nie można dać do takiego karabińczyka porządnego kółka od kluczy ..co prawda nie będzie to wyglądało profesjonalnie no ale cóż
    Ostatnio edytowane przez zuczek ; 26-08-2009 o 20:34 Powód: Automerged Doublepost
    www.fotoadam.eu
    FF | 40D | s 50 1.4 | ef 24-105L 4IS | 2x430ex | 550R |

  3. #123

    Domyślnie

    No właśnie te o których teraz piszesz też nie mają elementu obrotowego Nie ma co robić prowizorki. Oczywiście każdy może sobie konstruować to co lubi, bo to fajna zabawa- pytanie tylko czy się opłaci i na ile ta konstrukcja będzie dobra... Jak już mówiłem- u mnie karabińczyk będzie bardzo mocny bez udziwnień.

  4. #124
    Bywalec Awatar wlodal
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Polska Skierniewice
    Posty
    198

    Domyślnie Jak na razie +++

    Zacząłem - "jak na razie" . Pasek przez kilka dni używany przez moją żonę . Z pewnych względów test musiałem scedować własnie na ślubną ( i za co !!! ) . Na pasku zawisł 50D z załadowanym gripem . Używane obiektywy to canony 300/4 IS oraz 400/5,6 . Teren - obszary leśne . Kobieta zawsze bardziej delikatnie obchodzi się ze sprzętem niż facet . Nie szarpie i nie rzuca . Mimo to jednak waga sprzętu dość znaczna . Nie zauważyliśmy żadnych zmian w pasku ani systemie mocowania . Dla mnie najbardziej niepewne było miejsce przeszycia/przyszycia wąskiej części paska do szerszego elementu . Jednak i ten fragment jak i karabińczyk nie zawiodły . Nie zastanawiałem się natomiast nad trwałością karabińcyka i starzeniem się materiału - o czym pisali koledzy . Jeśli jednak to prawda , to wolałbym , żeby jednak był z oksydowanej , niklowanej lub chromowanej stali . Przydałby się też szerszy pasek w miejscu założenia karabińczyka - np. 20 mm . Poza tym kontra na śrubie mocowania do aparatu mogłaby mieć większą średnicę . Ostatecznie - dla fotografów ślubnych - dobra rzecz i funkcjonalna . Tylko jedno pytanie - jak założyć jeden aparat na szyję na pasku orginalnym , a drugi na ramię na R-Starp , by ze sobą nie kolidowały ??. Czy to jest wykonalne ?. Jeśli nie , to nadal mamy tylko jeden aparat - tyle , że z boku . Pozdrawiam .
    Mało umiejętności - dużo zacięcia .

  5. #125
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Słubice (lubuskie)
    Wiek
    46
    Posty
    27

    Domyślnie

    No właśnie, śledzę wątek uważnie i interesuje mnie kwestia z ostatnich zdań wlodala, czy jeden aparat na szyji na oryginalnym pasku a drugi na bocznym pasku nie będą kolidowały, szczególnie czy ten z bocznego paska da się swobodnie przyłożyć do oka bo raczej ten pasek będzie pod oryginalnym na szyi). Jak ktoś może to przetestować to byłoby super.

    Bakek, trzymam kciuki i czekam na nową wersję

  6. #126
    Bywalec Awatar wlodal
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Polska Skierniewice
    Posty
    198

    Domyślnie do jaszczura

    Jaszczur78 - jeśli nie masz dwóch aparatów , to weź dwa paski - jeden z aparatem przez jedno ramię - drugi , pusty , przez drugie . Zobaczysz , że ten na wierzchu blokuje ten drugi , spodni - i nie ma na to siły . Jedyne rozwiązanie to analogiczne jak w orginale . Obydwa paski z przodu/na piersiach użytkownika nie mogą na siebie zachodzić . Sprzęganie ich jest możliwe tylko na plecach ewentualnie wysoko z tyłu na ramionach ( choć tego drugiego rozwiązania osobiście nie uważam za dobre ) .

    Ja razie również czekam na nową wersję rodzimej produkcji .
    Ostatnio edytowane przez wlodal ; 28-08-2009 o 20:19
    Mało umiejętności - dużo zacięcia .

  7. #127

    Domyślnie

    Popatrzcie na mocowanie w Castoramie - jest tam caly dzial szekli i różnej maści i rozmiarów karabinczykow oraz innych elementow do łączenia ze sobą lin, linek, sznurków, pasków i taśm.

  8. #128
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Słubice (lubuskie)
    Wiek
    46
    Posty
    27

    Domyślnie

    Dzięki Wlodal za obrazowe opisanie Akurat mam 2 aparaty, kombinowałem tak żeby w tym z boku maksymalnie wydłużyć oryginalny pasek ale był i tak za krótki aby przyłożyć aparat do oka, jeżeli jego pasek był pod paskiem pierwszego aparatu - odwrotnie, wiadomo, można się powiesić. Myślałem że może dłuższy pasek (np r-strap długi) wystarczy. Ideałem dla mnie byłoby, że jeden aparat zwyczajnie na szyji z przodu, a drugi z boku - oba aparaty na boku jakoś nie przemawiają do mnie. No nic, pożyjemy zobaczymy

  9. #129

    Domyślnie

    Jest już Quick Strap mkII. Oto link do aukcji na allegro dla zainteresowanych: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=733545766
    Sugerując się opiniami z forum, zastosowałem nowe, mocniejsze karabińczyki oraz blokadę pozycji karabińczyka.

  10. #130

    Domyślnie

    Mam pytanko - aparat zapasowy noszę na ramieniu, nie po przekątnej. Jaka jest długość paska dla poszczególnych wersji ?
    www.fotoadam.eu
    FF | 40D | s 50 1.4 | ef 24-105L 4IS | 2x430ex | 550R |

Strona 13 z 53 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •