Strona 12 z 53 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 524

Wątek: R-Strap - rewolucyjny pasek?

  1. #111
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    346

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sten Zobacz posta
    Zrzucając cały zestaw z wysokości około 50cm trzymając go za pasek z równoczesnym szarpnięciem w górę (oczywiście eksperyment był przeprowadzany nad miękkim podłożem, ilość powtórzeń 7)pasek wytrzymał ale nie do końca.Delikatnie wygiął się karabińczyk.
    No właśnie tu się pojawia największy problem, bo prawdopodobnie nie były prowadzone testy na zmęczenie materiału, które w takich "karabinkach" następuje dosyć szybko, bo nie są one przeznaczone do większych obciążeń. Dlatego też nawet jeśli taki karabinek wytrzymuje statyczne obciążenie 5 kg, to nie gwarantuje wytrzymałości na jakiekolwiek obciążenie dynamiczne, dlatego moim zdaniem, aby nie narazić się na przykre słowa użytkowników, którzy po kilku tygodniach zużyją karabinki, należałoby znaleźć solidniejszy element i przeprowadzić dokładne i dłuższe testy - szczególnie symulacje na obciążenia dynamiczne, rozciąganie itp. Można to oczywiście zrobić domowymi sposobami.

    Swoją drogą mam taką smycz z podobnym karabinkiem, którą używałem wyłącznie do noszenia kluczy. Nosiłem ją około roku. Klucze były chowane w kieszeni, a smycz służyła mi do wyciągania ich w razie potrzeby, czyli była narażona na bardzo małe (około 75 gram), ale dynamiczne obciążenia. Pewnego razu jak ją wyjąłem z kieszeni wyglądała tak:


    Może warto tu pomyśleć o rozwiązaniach stosowanych w psich smyczach - one są przygotowane na złe warunki atmosferyczne (najczęściej chromowane, bądź niklowane) i do tego wytrzymałe na rozciąganie i szarpanie (to chyba oczywiste)
    Ostatnio edytowane przez model ; 24-08-2009 o 17:20

  2. #112
    Dopiero zaczyna Awatar tomaswp
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Bytom
    Posty
    23

    Domyślnie

    Znam problem z tymi karabinczykami. Są montowane do pilotów (systemy alarmowe) i często muszę je wymieniać, pękają bez powodu. Proponuje zastosować szekle ( są również z blokada zapobiegajacą przypadkowe otwarcie - blokada poprzez tulejkę nakręcają na ruchomy element)
    Canon 400d 28-135 is usm

  3. #113
    Uzależniony Awatar tom517
    Dołączył
    Jun 2007
    Wiek
    45
    Posty
    495

    Domyślnie

    no to może zastosować jakiś mocniejszy karabinek, nie dla ludzi, a np dla koni http://www.hippoland.abc24.pl/defaul...381&pro=314533

  4. #114

    Domyślnie

    Przygotowywana jest nowa wersja paska. Stara wersja jest teraz w niższej cenie. Powód? Wyprzedaż. Te karabińczyki wcale nie są takie słabe. Ze słabszych smyczy są rzeczywiście badziewne, ale ja kupowałem te porządniejsze.Tutaj link do nowej aukcji na allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=721586293 Stara wersja kosztuje teraz 39.99zł.
    Nowa wersja będzie miała karabińczyki z dobrego gatunku stali nierdzewnej. Będzie też blokada do blokowania pozycji karabińczyka. Nowa wersja zachowa starą cenę- 59,99zł.

  5. #115
    Uzależniony Awatar tom517
    Dołączył
    Jun 2007
    Wiek
    45
    Posty
    495

    Domyślnie

    bakek może próbowałeś jak to wygląda dla dwóch aparatów, przypuszczam że trochę będą przeskadzać sobie nawzajem dwa paski...

  6. #116

    Domyślnie

    Próbowałem- przeszkadzałyby jakbyś chciał na raz zrobić zdjęcie dwoma aparatami
    Powinno się wtedy założyć jeden przez głowę, a drugi na ramię (jak torebka). Wtedy nie będzie żadnych kolizji i będzie bardzo wygodnie.

  7. #117
    Początki nałogu Awatar talarczyk
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    31
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bakek Zobacz posta
    Próbowałem- przeszkadzałyby jakbyś chciał na raz zrobić zdjęcie dwoma aparatami
    Powinno się wtedy założyć jeden przez głowę, a drugi na ramię (jak torebka). Wtedy nie będzie żadnych kolizji i będzie bardzo wygodnie.
    lub obydwa na ramie i spiąć je jak r-strap

  8. #118
    Początki nałogu Awatar talarczyk
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    31
    Posty
    399

    Domyślnie

    Znalazłem dzisiaj w Poznaniu, zupełnie przypadkiem sklep z "akcesoriami krawieckimi i kaletniczymi". Za 3,50zł kupiłem całkiem fajny karabińczyk: masywny i dodatkowo idealnie pasujący do mojego pseudo-r-strapa w wersji beta. Oczywiście najpierw sprawdziłem wytrzymałość. 6,5kg (to naprawdę, naprawdę dużo jak na coś co miałbym nosić na ramieniu) zawiesiłem na karabińczyku. Trochę nim pomachałem - nic. Dopiero po ok. 20-30krotnym upuszczeniu z wysokości 50-70cm ciężarków karabińczyk odkształcił się tak jak na zdjęciu: główka odgięła się o 2 milimetry przez co blokujący element został wypchnięty przez sprężynę. No cóż, biorąc pod uwagę, że chcę na nim zawiesić 3 razy lżejszy sprzęt - poproszę takich 10!
    myślę, że w każdym większym mieście można znaleźć taką "lepszą pasmanterię". Poszukam jeszcze wersji z zabezpieczeniem. Dla porównania, po lewej karabińczyk ze zwykłej smyczy.

  9. #119

    Domyślnie

    zawsze można coś takiego ..


    i line dynamiczną żeby nie uszkodzić barku bo 6.5kg ..to już hoho

    www.fotoadam.eu
    FF | 40D | s 50 1.4 | ef 24-105L 4IS | 2x430ex | 550R |

  10. #120
    Początki nałogu Awatar talarczyk
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    31
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zuczek Zobacz posta
    zawsze można coś takiego ..


    i line dynamiczną żeby nie uszkodzić barku bo 6.5kg ..to już hoho

    Pytanie tylko gdzie to dostać i za ile? :>
    W sklepach turystyczno/wycieczkowo/..../górskich, w których byłem mieli takie karabińczyki - owszem wytrzymałe - ale wielkie jak cholera. Karabińczyk prawie wielkości puchy :/

    Do tego wpadłem na pomysł aby zamiast mocować za gniazdo statywowe (co niezbyt mi się podoba bo lubię swoją Sherpe ) przepleść wąską tasmę (taką jak przy plecakach) przez "oczka" do paska przy spuście migawki i gripie. Postaram się w najbliższym czasie coś stworzyć i wrzucić jakieś poglądowe foty. Obudził się we mnie Adam Słodowy

Strona 12 z 53 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •