Strona 2 z 53 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 524

Wątek: R-Strap - rewolucyjny pasek?

  1. #11
    Początki nałogu Awatar jatzzek
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    45
    Posty
    355

    Domyślnie

    Amerykanie mają tradycje w szybkim wyciąganiu rewolweru z kabury i ten strap do niej ładnie nawiązuje. Czy na tym filmie (http://pl.youtube.com/watch?v=14Q1IxI_Opw) to jest D3? Chcę go mieć choćby dla dźwięku migawki :wink:
    why waste your time looking for proof?
    what if the answer is never the truth?

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartheq Zobacz posta
    Zamowilem jedna sztuke na probe, bo jakos specjalnie drogie to nie jest
    No, to jak już będziesz miał, to podziel się wrażeniami.
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  3. #13
    Uzależniony Awatar Paenka
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    727

    Domyślnie

    ufff... a juz myślałam, że mam przechlapane jako fotograf, że trzeba być wysokim a tu proszę...dobrze, że ejstem krótka bo mi w zupełności wystarczy pasek dolaczany orginalnie ....

    tak jestem w sam raz do gadżetów a nie do robienia zdjęć...to się pogarbiłam jednak
    Tzn. tak teoria mówi o praktykę mnie nie pytajcie;p

    TU możesz przypuścić atak odwetowy, nie krępuj się

  4. #14
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    bialystok
    Wiek
    59
    Posty
    195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez towersivy Zobacz posta
    Mam ten szit, kupiłem z ciekawosci kiedy robiłem zakupy w us, no i mi ten szit sie bardzo sprawdza szczególnie wtedy kiedy mam ze soba 2 korpusy, jeden swobodnie wisi sobie na boku a 2 mam dosc nisko przewieszony przed soba, w szybkiej reporterce slubnej przetestowane i mi sie to sprawdza
    czy możesz powiedzieć coś o "karabińczyku"?
    to plastic czy metal?
    z tego co widzę to najbardziej newralgiczny punkt konstrukcji
    canon/yashica/nikon/minolta - i co z tego jak zdjęć nie umiem robić?

  5. #15
    Bywalec Awatar artprof
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Galycja
    Wiek
    50
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jatzzek Zobacz posta
    ... Chcę go mieć choćby dla dźwięku migawki :wink:
    tak pięknie gra tylko F3+MD4;-)
    poza tym ciekawa sprawa ten pasek.
    I love GT bicycles Polska dla Polaków, Ziemia dla Ziemniaków, a Księżyc dla Księży!

  6. #16
    dinopd
    Guest

    Domyślnie

    Witam.

    Dla mnie ten paseczek jest jak dodatkowy gadżet. Widać że ktoś kto to to projektował wzorował się na żolnierzach, gdyż oni tak przenoszą broń, a takie umiejscowienie broni umożliwia szybkiej użycie jej. Podejżewam że do reporterkizdaje egzamin, lecz w wielu innych sytuacjach może nawet przeszkadzać. Co do dodatkowej kieszonki to Amerykanie lubia takie rzezczy, brakuje tam jeszcze uchwytu na cole.
    Pozatym "krisv740" dobrzę napisał karabińczyk może tam być najbardziej słabym ogniwem. Taki gadżet można wykonac sobie samemu ale jak ktoś lubi orginały ??

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolaj Zobacz posta
    No, to jak już będziesz miał, to podziel się wrażeniami.
    wlasnie dotarl. zastanawiam sie teraz kiedy bedzie okazja przetestowac go w warunkach bojowych (;
    5DII+L+L+L+L (:
    bartekkucharczyk.pl

  8. #18
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    53
    Posty
    94

    Domyślnie

    Dinopd, masz sporo racji twierdząc że jest to rozwiązanie wzorowane na sposobie noszenia broni, przynajmniej ja z tego zaczerpnąłem natchnienia. Uszyłem sobie podobny pasek z kawałka pasów bezpieczeństwa i wąskiej taśmy trocznej, do tego karabińczyk. Nie jest tak wypasiony jak ten amerykański, ale nie szukałem wodotrysków a sposobu na odciązenie rąk; jeśli chodzi się po lesie przez klika godzin trzymając w rękach ok. 3 kg, to człowiek zaczyna kombinować ;-)
    Mój pasek jest krótszy od tego który widać na filmach i aparat mam zawieszony trochę poniżej piersi, dzięki temu przez cały czas trzymam palec na 'spuście' nie dźwigając jednocześnie aparatu, przytrzymuję go jedynie żeby się nie telepał. Pasek zaczepiam poprzez płytkę szybkiego mocowania do obiektywu, daje to lepsze rozłożenie środka ciężkości i pozwala na podpęcie do body np. szerokiego kąta bez konieczności chowania tele, bo to spokojnie sobie wisi na uprzęży.
    Tego typu pasek sprawdza się również przy gorszej pogodzie np. zimą, zakładamy pasek pod (obszerną) kurtkę i przesuwając aparat pod pachę i zabezpieczamy w ten sposób przed padającym śniegiem mając o w gotowości do robienia zdjęć.
    Taka długość paska jak pokazali na filmach może sprawdzić się jeśli robimy zdjęcia statyczne (tak jak było na filmie), jeśli w grę wchodzi dynamiczna reporterka połączona z bieganiem, robieniem różnych figur akrobatycznych, to prędzej czy później dostanie się k...wicy. Sprzęt będzie się obijał o biodro i wiele uwagi będzie trzeba poświęcić na przytrzymywanie go w jednej pozycji. Wygodniej było by go skrócić i w czasie poruszania się blokować aparat łokciem.

    Na pewno nie jest to rozwiązanie dla wszystkich, jeśli masz czas na wyjęcie aparatu z plecaka/torby, jeśli sidzisz w kryjówce z tele na statywie, to jest to tylko zbędny gadżet. Ale jeśli ktoś chodzi, np. po lesie, z ciężkim zestawem w rękach, to może to umilić życie (nie ten amerykański cudak tylko rozwiązanie).

    Innym patentem który zdał u mnie egzamin, jest zawieszenie sprzętu na taśmie/lince przymocowanej do D-ringów szelek plecaka, przy ciężkim zestawie przesuwa to środek ciężkości odrobinę do przodu (ale jak dla mnie zauważalnie przy plecaku 50l + namiot itp.) i równomiernie rozmieszcza nacisk sprzętu na oba ramiona, a nie jak w tytułowym pasku jedynie na lewe.

    Zachęcam do poeksperymentowania, taki pasek można zrobić sobie za grosze i ewentualnie potem pomyśleć o zakupie czegoś firmowego, trzeba jednak pamiętać o dobrym karabińczyku. Miałem taką sytuację po prawie tygodniu w lesie że stop z którego był zrobiony karabińczyk posanowił spękać i... dobrze że trzymałem aparat ręką bo było by 'bum'.

    ps.
    Gdyby ktoś miał wątpliwości po kiego diabła katować się nosząc cały czas sprzet w ręku jeśli można wygodnie w plecaku, to chętnie postawię skrzynkę piwa jak zobaczę człowieka który idąc ścieżką, polem lub lasem spotka się w niewielkiej odległości (np. 5m) z dziką, będącą przy zdrowych zmysłach, sarną, zdejmie plecak, wyjmie z niego sprzęt i zrobi jej zdjęcie. Takie gdzie widać biały kuper się nie liczy ;-)
    Ostatnio edytowane przez Tanto ; 14-07-2008 o 21:31
    Canon F1new (AE Finder FN, AE Power Winder FN), Canon F1new (Eye-Level Finder FN), FD 28/2,8, FD 50/1,4, FD 55/1,2 SSC, Tokina AT-X 90/2,5 macro FD, Tokina AT-X macro extender, Tokina AT-X 80-200/2,8 FD, Canon Extender FD 2x-B, Canon 40d, Tamron 17-50/2.8, Metz 58 AF-1, Rolleiflex 2.8F (Xenotar)

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    kupcie sobie solidne szkła, a zobaczycie, że pasek przeszkadza
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    35
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Odgrzewając temat - gdzie można zamówić to cudo z sensownymi kosztami wysyłki?

Strona 2 z 53 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •