Strona 13 z 17 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 162

Wątek: Filtry fotograficzne

  1. #121
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 350

    Domyślnie Odp: Filtry fotograficzne

    Mam oryginały tylko wtedy, gdy są sprzedane razem z obiektywem. We wszystkich innych przypadkach (a jest ich 3) mam podróby i żadna jeszcze się nie połamała. Jedną osłonę musiałem trochę podszlifować, żeby lżej wchodziła na obiektyw. Te co mam są tak samo solidne jak oryginały, nie mają tylko futerka, ale ono też ma jedną wadę - zbiera kurz. Osłony kupowałem w konkretnych sklepach fotograficznych - trochę droższe niż najtańsze na Alegro, ale może dzięki temu solidniejsze.

    Najlepsza jest osłona Zeissa - metalowa i z futerkiem, trochę innym niż Canonowe.

    BTW - trochę nie na temat o osłonach w tym wątku.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 26-12-2014 o 19:10

  2. #122
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Miasto
    Posty
    380

    Domyślnie Odp: Filtry fotograficzne

    Czy ktoś używa filtrów żelowych z rybą Canona (15mm)?
    Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

  3. #123
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    warszawa
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Filtry fotograficzne

    Witam. prosze o poradę-opinię w sprawie filtrów Hitech w zestawie:

    filtr pełny szary Hitech ND 0.3 (100x100)
    filtr pełny szary Hitech ND 0.6 (100x100)
    filtr pełny szary Hitech ND 0.9 (100x100)
    filtr połówkowy szary Hitech ND 0.3 Grad Soft (100x125)
    filtr połówkowy szary Hitech ND 0.6 Grad Soft (100x125)
    filtr połówkowy szary Hitech ND 0.9 Grad Soft (100x125)

    Cenowo jak widzę jest to średnia półka w porównaniu np z filtrami NISI lub LEE Nuances lub cokin nuances, gdzie np porównywalny zestaw
    (NISI) kosztuje około 5 tys pln. Hitech zapewne oferuja kompromisowa jakosc zdjęć - pytanie jak bardzo? Czy gdzies dostepne sa jakies porównania tych filtrów
    z filtrami z wyższej półki? A moze macie jakies doswiadczenia osobiste lub mozecie polecic podobny zestaw w cenie do 1000pln, bez holdera do systemu cokin?
    A najchętniej wypożyczyłbym gdzieś na terenie Warszawy jakiś zestaw celem własnego testu - może znacie adres.

  4. #124
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Filtry fotograficzne

    tak na serio to zastanów sie jakie filtry porzebujesz i do czego - bo z tego zestawu 2 zaliczyłbym do całkowicie niepotrzebnych, a kolejene dwa do niepotrzebnych - czasem warto kupic zestaw czy starter kit ale trzeba wybrac cos co sie przyda, a nie cos co bedzie tylko noszone - zestaw zaczyna miec sens jak dwa na trzy filtry z zestawu sa potrzebne i jeszcze jakby ten niepotrzebny dało sie opchnąc, używałem hitecha - fioletowy zafarb szczególnie przy nałozeniu wiecej niż jednego filtra, wiekszy przy filtrach gestszych - nie usuwa sie kliknieciem pipetką od balansu bieli - trzeba rzeźbic jak sie chcesz tego pozbyc ale ogólnie to nie ma jakiejs tragedii - da sie z tym życ, a nawet czasem przepiekny fiolecik może troche ożywic slabą fotografie.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  5. #125
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: Filtry fotograficzne

    Dokładnie jest tak jak jaś napisał. Nie kombinuj za bardzo z ilością filtrów. Ja też stałem przed podobnym dylematem, ale znalazłem ten wątek:http://www.canon-board.info/dla-pocz...87/index2.html
    , który pomógł mi podjąć decyzję.

    Byłem zielony w temacie filtrów systemów, holderów itd...
    Po przeczytaniu powyższego tematu zdecydowałem się na zestaw identyczny jak autor wątku:

    - Uchwyt (holder) standardowy Lee / Foundation Kit
    - Pierścień (adapter) szerokokątny 77mm Lee
    - Hitech ND 0.6 Grad Soft
    - Hitech ND 0.6 Reverse Grad
    - Lee Big Stopper 10 ND 3.0 (NDx1000)

    Po pewnym czasie zamówiłem Lee 100 Little Stopper 6 ND 1.8 (NDx64), bo lubię też fotografować po zachodzie Słońca.
    Na koniec jeszcze zdecydowałem się na Lee Landscape Polarizer 105mm, bo nigdy nie miałem żadnego filtra polaryzacyjnego oraz pierścień (adapter) szerokokątny 82mm Lee, dla 24-70, ale uzyłem go tylko jeden raz więc nie wiem, czy nie pójdzie na sprzedaż.

    Na zakończenie dodam, że używam tylko jednego filtra połówkowego (Hitech ND 0.6 Grad Soft), bo Reversa wykorzystuję bardzo rzadko (nad morzem)i to mi w zupełności wystarcza.
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

  6. #126
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    warszawa
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Filtry fotograficzne

    Dzieki za odpowiedz. Na innym forum namawiają mnie na NISI niewiele większym kosztem: 630pln za holder + polaryzator, a potem już po około 600pln za każdy pojedynczy filtr. Co do zestawu to maja podobna opinie - tzn odradzają kupować zestaw jeśli nie wiem do końca czego chce. Chyba macie racje.

  7. #127
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Filtry fotograficzne

    Cytat Zamieszczone przez arturmaksymilian Zobacz posta
    Dzieki za odpowiedz. Na innym forum namawiają mnie na NISI niewiele większym kosztem: 630pln za holder + polaryzator, a potem już po około 600pln za każdy pojedynczy filtr. Co do zestawu to maja podobna opinie - tzn odradzają kupować zestaw jeśli nie wiem do końca czego chce. Chyba macie racje.
    wszystko zelezy od potrzeb. Nisi jest nieskonczenie lepsze jesli uzywasz holdera z (ultra)szerokim obiektywem, bo zupelnie nie istnieje problem winietowania.

    natomiast Lee sprawdza sie lepiej jesli czesto przekladasz holder miedzy roznymi obiektywami o roznej srednicy filtra. tylko trzeba z jednej strony uwazac na winietowanie w szerokim kacie, z drugiej na filtry innych producentow, dla ktorych holder Lee moze byc zbyt luzny.


    osobiscie mam i bardzo polecam Nisi, ale zobacz sobie tez taka opinie i pomysl, czy nie jestes w podobnej sytuacji: http://www.kuczkowski.net/filtry-nisi-tak-czy-nie/
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 02-01-2018 o 09:23
    www albo tez flickr

  8. #128
    Coś już napisał Awatar meg83
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    65

    Domyślnie Odp: Filtry fotograficzne

    Cytat Zamieszczone przez arturmaksymilian Zobacz posta
    Dzieki za odpowiedz. Na innym forum namawiają mnie na NISI niewiele większym kosztem: 630pln za holder + polaryzator, a potem już po około 600pln za każdy pojedynczy filtr. Co do zestawu to maja podobna opinie - tzn odradzają kupować zestaw jeśli nie wiem do końca czego chce. Chyba macie racje.
    Nisi ma dobry PR Przypuszczam, że miłość do niego kończy się po pierwszym upadku

    Jak chcesz zminimalizować koszty to na ebayu spokojnie kupisz z czasem używki Lee w stanie jak nowe. Najtaniej wychodzą jednak zestawy

  9. #129
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Filtry fotograficzne

    Cytat Zamieszczone przez meg83 Zobacz posta
    Nisi ma dobry PR Przypuszczam, że miłość do niego kończy się po pierwszym upadku
    ale upadku czego?

    ja mam swoj holder od ponad 2 lat. zyje, nic mi w nim nie upada i w zyciu bym nie zamienil na Lee, zeby sie modlic nad tym czy obiektyw juz ma te 24mm i zaciemnione od holdera rogi, czy jeszcze powyzej. albo sprawdzal w LV kazdy kadr czy przypadkiem obrocony pod katem holder nie wchodzi gdzies w rogu. w Nisi ten problem nie istnieje. wiec po kiego diabla mialbym nie polecac Nisi, gdzie w cenie holdera Lee jest caly komplet juz z polarem?


    Cytat Zamieszczone przez meg83 Zobacz posta
    Jak chcesz zminimalizować koszty to na ebayu spokojnie kupisz z czasem używki Lee w stanie jak nowe. Najtaniej wychodzą jednak zestawy
    jak takie dobre, to czemu sprzedaja?

    a tak serio... jak ktos ma ma dwa szkla landszaftowe o tej samej srednicy filtra (w Canonie np: 16-35/4 + 24-70/4) to Nisi dziala jak zloto. nakreca sie na sztywno redukcje w pierscien i co najwyzej przeklada calosc.
    malutkie koleczko do obrotu polarem moze byc dla niektorych problemem uzytkowym, bo zgrabialymi palcami ciezko a w rekawiczkach to w ogole. sam ponizej -10C raczej nie foce, a powyzej tej temperatury nie bawie sie w rekawiczki, zwlaszcza jak foce


    jak sie ma szkla roznej srednicy to Nisi IMHO sie nie sprawdzi. wtedy trzeba kombinowac z jakims systemem, gdzie jest jeden pierscien miedzy obiektywem a holderem. i wtedy z przyczyn technicznych to jest polar mocowany w holderze (nie w tym pierscieniu adaptera obiektyw-holder) czyli jakies Lee badz Cokin. i cala zabawa z winietowaniem...
    www albo tez flickr

  10. #130
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Filtry fotograficzne

    z tym winietowaniem przy 24mm to ostro przesadzasz - używam lee w konfiguracji jak w stopce i na pewno nie zastanawiam się czy winietuje przy 24mm i czy mogę pokręcić holderem - bez jaj - takie rzeczy to w cokinie P były tematem a nie w Lee.

    polar z mojej stopki nie wchodzi w kadr przy 17 czy 16mm - nie żeby tematu nie było wcale trzeba sobie zobaczyć to przyciemnienie brzegów kadru i zobaczyć na ile to się różni od winiety (przyciemnienia brzegu kadru) którą posiada obiektyw sam z siebie, dla mnie różnica nie jest dramatyczna i sobie z nią radzę - ale na pewno holder nie wchodzi w kadr przy 17-40/4 czy 16-35/4 - wiem bo często używam 16 czy 17mm.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

Strona 13 z 17 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •