Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 124

Wątek: Serwis Canona w Berlinie - gdzie i jak szybko.

  1. #101

  2. #102
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Gryfino
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam
    Wybieram się z moim sprzętem do serwisu Canona w Berlinie. Czy jest chętna osoba na wycieczkę. Koszty biorę na siebie. Chciałbym tylko jednego - pomocy w dogadaniu się na miejscu. Wyjazd z Gryfina i okolic i najlepiej jak najszybciej bo gwarancja się kończy.
    "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien, co do tej pierwszej."
    Albert Einstein

  3. #103
    Uzależniony Awatar tomdz
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    637

    Domyślnie

    Wiecie może, czy do jazdy (samochodem) po Berlinie potrzeba wykupić jakiś bilecik?
    Body, stałki, zoomik

  4. #104
    Bywalec Awatar betinus
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Górny Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    113

    Domyślnie

    W samym centrum obowiązuje strefa ekologiczna i bez zielonej winietki raczej bym nie wjeżdżał... Koszt takiej winietki na miejscu w stacji TUV coś koło 5-10EUR (na stałe) w polsce koło 100zł i trwa to około tygodnia, w DE od ręki.
    Benzyniaki dostają wszystkie zieloną plakietkę, natomiast Diesle chyba tylko spełniające normę EURO3 lub wyprodukowane po 2007

    Więcej szczegółów tutaj: http://www.umweltzone.pl/
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    co do szczegółów to akurat w Berlinie linię strefy ekologicznej wyznacza linia kolejki S-Bahn. Mandat za wjazd do strefy to o ile dobrze pamiętam 40EUR.

    I jak teraz tak zaglądam pod powyższy link, to tam jest podane, że mogą wjechać zółte i zielone plakietki, ale jak byłem miesiąc temu to wydawało mi się że na znakach była już tylko zielona plakietka....
    Tu jest jeszcze pdf informacyjny dla Berlina: http://www.berlin.de/sen/umwelt/luft...teninfo_pl.pdf
    Ostatnio edytowane przez betinus ; 02-05-2011 o 21:30 Powód: Automerged Doublepost
    sprzętu kupa... a chęci coraz mniej....

  5. #105
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Gryfino
    Posty
    15

    Domyślnie

    Naklejki obowiązują zielone i żółte. Tydzień temu otrzymałem żółtą w stacji TUV razem z informacją, iż mój samochód może przebywać w strefie bez problemów do końca roku. Potem muszę się dowiedzieć czy nadal mogę na nią wjechać.
    Serwis nie znajduje się w tej strefie, więc jak ktoś chce dojechać do niego to można ją pominąć. Dzisiaj właśnie odebrałem sprzęt i przy okazji pojeździłem po centrum i żaden policjant nie robił mi problemów.
    "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien, co do tej pierwszej."
    Albert Einstein

  6. #106
    Uzależniony Awatar tomdz
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    637

    Domyślnie

    Hmm, dzięki za info, ale powiedzcie please (ASAP bo jade jutro skoro świt) gdzie jest jakaś WYRAŹNA mapka z zaznaczeniem granicy strefy? Za diabła nie mogę znaleźć... Jadę do serwisu + hotel w pobliżu (biorę żonkę na 2 dniową wycieczkę ) na Gotthardstrasse 96. Da się ominąć tą plakietkę, czy już się łapię? Po mieście i tak będziemy S-Bahnem jeździć...
    A te TUV stacje to gdzieś przy granicy znajdę czy nerwówka w samym Berlinie? Jakieś papiery są wymagane?
    Z góry serdeczne dzięki!
    Body, stałki, zoomik

  7. #107
    Bywalec Awatar betinus
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Górny Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    113

    Domyślnie

    Z tego co ja pamiętam (bo załatwiał to teść) to wystarczyło ksero dowodu rejestracyjnego, nawet auto nie musiało być na miejscu (wydali plakietkę z nr rejestracyjnym do samodzielnego naklejenia). Ewentualnie jak masz Diesla to jakiś dokument (homologacja, certyfikat) jaką normę spełnia Twój samochód. Generalnie wszystkie potrzebne rzeczy są pod powyższym linkiem do PDF'a czyli niewiele.
    A granicą strefy jest jak już pisałem linia S-Bahn (na Google Maps można sprawdzić jest oznaczona "S"): wszystkie drogi wewnątrz pierścienia wyznaczonego przez kolejkę wymagają plakietki.

    A co do kolorów to zgadza się, że zagraniczne samochody mają jeszcze okres przejściowy, ale na znakach w samym Berlinie już nie widziałem tej informacji, dlatego napisałem z własnej obserwacji podczas ostatniej wizyty.

    Prawdę powiedziawszy to kilka razy zdarzało mi się wjechać do strefy bez plakietki (samochód stał nawet przez noc) i nikt się nie przyczepił, chociaż faktem jest to że były to obrzeża strefy

    Co do samej stacji to ciężko mi powiedzieć najlepiej poszukać czynnych stacji na stronach TUV.
    sprzętu kupa... a chęci coraz mniej....

  8. #108
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Gryfino
    Posty
    15

    Domyślnie

    Lepiej późno niż wcale. Podam adres stacji blisko serwisu(jeśli 2 km. to blisko) , gdzie można bez problemu załatwić nalepkę od ręki. Koszt 5 euro.
    Dekra Automobil GmbH
    Kurt-Schumacher-Damm 28
    13405 Berlin, Deutschland
    "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien, co do tej pierwszej."
    Albert Einstein

  9. #109
    Uzależniony Awatar tomdz
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    637

    Domyślnie

    Spóźnione trochę, ale dzięki serdeczne wszystkim za informacje. Koniec końców jechałem bez nalepki, ale jakoś się udało Post darogryfa odczytałem dopiero po powrocie - wielka szkoda, bo do tego serwisu miałem ze 2 minuty pieszo z hotelu!!!

    A propos - jak ktoś chce połączyć serwisowanie z małym city-break to polecam właśnie Dorint Airport-Hotel Berlin Tegel na Gotthardstrasse 96. Dość tani (płaciłem 54 euro za nocleg w pokoju dwuosobowym), 10 min. z buta do serwisu prostą drogą, 5 min. do stacji metra jadącego do centrum.

    Polecam wziąć coś dłuższego, bo pewnie można fajne detale lotnicze porobić - co 5 minut nad naszym oknem przelatywał lądujący samolot

    Co do serwisu skalibrowali mi 5DII, 35L (musieli bo ruszyli body, do którego 35 był wcześniej regulowany) oraz 24LII. Z ostatnim po odbiorze była tragedia - loteria gorsza jak na starcie. Wezwano techników, pokazałem im problem, oni wzięli mnie do swojego pokoju, pokazali jak kalibrują, coś tam mierzyli i stwierdzili, że dzień wcześniej było idealnie a teraz coś się przesunęło. Padła hipoteza, że może płyta główna w body szwankuje, ale koniec końców obiecali poprawić w godzinę. Po godzinie faktycznie odebrałem sprzęt ponownie, pani stwierdziła, że wyregulowali raz jeszcze (czyli z płytą nic nie robili - chyba, bo patrz uwagi na końcu). Na dowód dostałem na karcie zdjęcie wykresu oraz kilku przedmiotów do których sam wcześniej celowałem pokazując problem. Kilkanaście strzałów testowych, bo żona już mocno zniecierpliwiona - było lepiej - więc do "dziękuję" i do domu.

    A w chacie spore zdziwienie, okazało się, że muszę wrzucić MA +4 żeby nie mieć mydła. Niby inne oświetlenie, ale następnego dnia w dziennym to samo i tak już zostało. Z włączonym MA jest lepiej niż na początku - nie ma że 100% idealnie, ale rozrzut mniejszy i raczej większość używalna jest, przynajmniej do tej pory. Ogólnie szkło obejrzał po sąsiedzku Nowart i stwierdził, że wydziwiam

    Dodatkowe uwagi:
    + za wyczyszczenie płytki z punktami AF (sami od siebie to zrobili),
    + za błyskawiczną realizację reklamacji
    - za wielkiego palucha na tylnej soczewce 35L
    - (duży) za 2 rysy jak od śrubokrętu na body w okolicy spustu migawki oraz 2 ubytki farby na dolnej krawędzi puszki... Trochę dziwne straty jak na samą regulację.
    Body, stałki, zoomik

  10. #110
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez betinus Zobacz posta
    Benzyniaki dostają wszystkie zieloną plakietkę
    Nie wszystkie, tylko te spełniające Euro 1 (generalnie z katalizatorem), a dla zagranicznych wystarczy 1 rejestracja w 1993 roku lub później.

Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •