Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 114

Wątek: Uwaga na zakupy torby czy plecaka Lowepor

  1. #11
    Coś już napisał Awatar babatunde
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    W-wa
    Wiek
    51
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez impra Zobacz posta
    Towar oferowany w naszym sklepie nigdy nie był niepełnowartościowy.
    To jak mam nazwać plecak który posiadam?
    Pełnowartościowy plecak z wyprutym suwakiem....
    Bardzo pełnowartościowy towar pan oferuje!

    Cytat Zamieszczone przez impra Zobacz posta
    W momencie gdy dostałem informację od klienta że Fsystem nie zrealizuje gwarancji na towar zakupiony u nas od razu odesłałem maila z pytaniem o model plecaka oraz z ofertą wymiany. Do tej pory brak kontaktu.
    Ja maila do pana, ani w Warszawie, ani we Wrocławiu nie wysyłałem.
    Dzowniłem tylko i we Wrocławiu mi powiedziano, że szybciej załatwić u dystrybutora!
    Cytat Zamieszczone przez impra Zobacz posta
    Oficjalny dystrybutor Lowepro w Polsce, firma FSystem niestety strasznie nas nie lubi gdyż to my jako pierwsi zaczeliśmy obniżać ceny ich produktów.
    Ale chyba za cenę żartowania sobie z klientów, plecak kupiłem i chciałem wymienić, pan albo pana pracownicy - bo chyba w dwóch miastach na raz nie może pan być - wysyłacie klienta z miejsca na miesjce, a wogóle to spadaj bo nie mamy czasu.

    Cytat Zamieszczone przez impra Zobacz posta
    Jesteśmy uniezależnieni od dostaw z Fsystemu więc nie musimy utrzymywać sztywnych wysokich cen narzucanych sklepom w Polsce.
    To ciekawe bo odpowiedz na miala wysłanego z oficjalnej strony Lowepro (USA) mówi o czymś innym.

    Cytat Zamieszczone przez impra Zobacz posta
    Od tego czasu traktują naszych klientów właśnie tak jak opisał to "babatunde".
    Mamy towar pełnowartościowy tylko brak na nim naklejek polskiego dystrybutora. Nie chcemy od nich kupować po bardzo wysokich cenach i sprzedawać po cenach narzuconych przez tą firme.
    Do momentu informacji od "babatunde" nie wiedzieliśmy że Fsystem, jedyny dystrybutor w Polsce należący do sieci oficjalnych dystrybutorów nie realizuje gwarancji na nasze torby. Każdy oficjalny dystrybutor na świecie ma w obowiązku realizację gwarancji na produkty Lowepro niezależnie od kraju zakupu. Na torbę kupioną np. w Australii gwarancję realizuje każdy dystrybutor na świecie. Można reklamować w USA, Niemczech Francji itd.

    Sprawa ta trafi na pewno do siedziby producenta.
    Czy pan czytał co napisałem, Lowepro USA twierdzi, że towar zakupiony poza oficjalną siecią dystrybucji w Polsce nie będzie wymieniony!
    Dodam jeszcze, że jakieś dwa lata temu pomagałem znajomemu który kupił torbę w Polsce i chciał reklamować w Niemczech - przysłał torbę do Polski i tu została załatwiona reklamacja - ponieważ Niemcy nie chcieli słyszeć o wymianie towaru z Polski - więc coś się pana wypowiedz kupy nie trzyma!

    Ciekawe, że sprytnie pominął pan informację która była i chyba wciąż jest na pana aukcjach na allegro, że faktura czy paragon daje możliwość naprawy w serwisie producenta w Polsce. Jeśli zarówno ten polski dystrybutor (rozmawiałem z gościem który zajmuje się ponoć reklamacjami), jak i producent twierdzą zgodnie że nic nie jest naprawiane - a jedynie wymieniane i nie ma serwisu Lowepro w żadnym kraju na świecie.
    Może państwo naprawiacie towar, którego producent nie przewiduje naprawiać?
    Oczywiscie może to być także zmowa producenta i dystrybutora przeciwko wam, jeśli was tak "nie lubią".
    Kurcze czy to piaskownica czy poważni ludzie, bo po telefonach i rozmowach z ludzmi "od pana" dochodzę do wniosku że to pierwsze.

    Cytat Zamieszczone przez impra Zobacz posta
    Sprawa wymiany plecaka jest ciągle aktualna. Wystarczy odpowiedzieć na maila wysłanego przez nas około 2 miesiące temu.
    Trzymam za słowo, ale nie życzę nikomu zabawy w detektywa, kto i kiedy wymieni czy naprawi torbę, choć ponoć ich nie naprawiają....
    BbT

  2. #12
    impra
    Guest

    Domyślnie

    Nie zamierzam się ani kłócić z Panem ani udowadniać kto ma racje w tym temacie. Wiemy o dwóch klientach, którzy reklamowali torby kupione u nas u dystrybutora UK w Wolverhapton i towar został im batychmiastowo wymieniony. Ale to mało ważne.
    Praktycznie od razu po mailu wysłanym do nas przez Pana zaproponowaliśmy wymianę. Prosiliśmy tylko o informację o jaki plecak chodzi oraz kiedy był kupiony. Zaznaczyliśmy że zostanie on wymieniony gdy dostarczy nam Pan felerny plecak oraz dowód zakupu. Wystarczyło kilka miesięcy temu odpowiedzieć na na maila wysłanego przez nas do Pana.
    NIe mam możliwości nieprzyjmowania jakiegokolwiek towaru do reklamacji. Jest mi to nakazane przez ustawę o sprzedaży konsumenckiej i tylko kamikadze odmówi klientowi przyjęcia towaru w ramach gwarancji.
    P.S.
    Kilkanaście znanych sklepów w Polsce zaopatruje się w asortyment firmy Lowepro w naszej firmie. Z oczywistych względów nie podam ich nazw.Idąc tropem toreb wybrakowanych to jeżeli ma Pan rację ( że u nas towar ma fabrycznie wybrakowane zamki i złe szwy ) to prawdopodobieństwo zakupu takiego towaru w innych sklepach jest bardzo duże.

    Proponuję nie kontymuować tej prywatnej utarczki bo będziemy musieli sobie założyć jakiś prywatny wątek forum.
    Czekamy na odpowiedź na maila wysłanego do pana już bardzo dawno, wystarczy dowód zakupu i felerny plecak a sprawa będzie załatwiona. Tak jak to opisywałem w mailu.
    Pozdrawiam i Wesołych Świąt.

  3. #13
    john
    Guest

    Domyślnie

    Postanowiłem się przyłączyć gdyż miałem kiedyś niemiłą sytuację z naszym dystrybutorem Lowepro.
    Kupiłem w małym sklepie u nas w mieście torbę Nova3. Torba miała naklejki polskiego dystrybutora. Po roku uszkodził się zamek. Zgłosiłem się do F-systemu w celu realizacji gwarancji. Jakież było moje zdziwienie dy Pani, z którą rozmawiałem telefonicznie oznajmiła mi że oni nie zajmują się reklamacjami od klientów tylko od sklepów. Należy zgłosić się do sklepu, w którym towar został kupiony i tam zostawić torbę a sklep odeśle torbę do dystrybutora. Zapytałem dlaczego oni jako oficjalny dystrybutor nie realizują gwarancji na produkty przez nich oferowane. Powiadomiono mnie że tak jak nie sprzedają klientom indywidualnym tak nie biorą na siebie obsługi klientów indywidualnych. Jedyną możliwością realizacji gwarancji przez klienta indywidualnego jest udowodnienie że sklep, w którym zakupiło się towar nie istnieje lub odmawia przyjęcia reklamacji.
    Coś nie tak z tym naszym "oficjalnym dystrybutorem". Szkoda bo produkty są super.
    P.S. Sklep towar przyjął i szybko wymienił na nowy. Z sytuacji z dystrybutorem mieliśmy niezły ubaw gdy opowiedziałem to w sklepie.

  4. #14
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Koszalin i okolice
    Wiek
    45
    Posty
    856

    Domyślnie

    Co w tym dziwnego że dystrybutor nie bawi się w obsługę klientów indywidualnych ??

    Po to są sklepy, żeby to one zajmowały się klientem końcowym, mają dostawę, sprzedają towar. W razie reklamacji, przyjmują towar, ustalają czy kupiony u nich, wydają nowy jeśli mają na stanie, a potem jednym kursem odsyłają kilka sztuk do dystrybutora, który już się nie musi martwić o wysyłkę, przyjęcie itp. Po to są sklepy detaliczne by się bawić w obsługę klienta, za to biorą kasę .....

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar popmart
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    50
    Posty
    1 721

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez scooter Zobacz posta
    Co w tym dziwnego że dystrybutor nie bawi się w obsługę klientów indywidualnych ??

    Po to są sklepy, żeby to one zajmowały się klientem końcowym, mają dostawę, sprzedają towar. W razie reklamacji, przyjmują towar, ustalają czy kupiony u nich, wydają nowy jeśli mają na stanie, a potem jednym kursem odsyłają kilka sztuk do dystrybutora, który już się nie musi martwić o wysyłkę, przyjęcie itp. Po to są sklepy detaliczne by się bawić w obsługę klienta, za to biorą kasę .....
    dokładnie .... jak ci się zepsuje np procesor albo płyta główna nie możesz realizować reklamacji u dystrybutora hehe ... nawet nie będą chcieli z tobą rozmawiać ....

  6. #16
    Coś już napisał Awatar babatunde
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    W-wa
    Wiek
    51
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez impra Zobacz posta
    Nie zamierzam się ani kłócić z Panem ani udowadniać kto ma racje w tym temacie.
    Ja też nie, ale coś mi tu nie gra!
    Cytat Zamieszczone przez impra Zobacz posta
    Praktycznie od razu po mailu wysłanym do nas przez Pana zaproponowaliśmy wymianę.
    Prosiliśmy tylko o informację o jaki plecak chodzi oraz kiedy był kupiony.
    Szanowny panie z Impry, czy pan gra w jakąś gierkę, czy jak politycy dziennikarz pyta o jedno a oni odpowiadają na drugie. Czy też może na tym forum chce się pan przedstawiać z najlepszej strony, a w realnym świecie jest inaczej. Zaczynam sie zastanawiać, czy pan czyta to co piszą inni, czy też ma przygotowane odpowiedzi, które pan sobie wklaja!?
    JA NIGDY NIE WYSYŁAŁEM DO PAŃSTWA MAILA, DZWONILEM TYLKO DO SKLEPU DO WARSZAWY, SKAD NIEMIŁA PANI KTORA NOTABENE TWIERDZI ZE JEST WŁAŚCICIELEM, SKIEROWAŁA MNIE DO WROCŁAWIA GDZIE ZADZWONIŁEM I TAM SKIEROWANO MNIE DO DYSTRYBUTORA. DYSTRYBUTOR BARDZO GRZECZNIE POWIEDZIAŁ ŻE REKLAMACJE REALIZUJE SKLEP I WYSYLA DO NICH! Ale pan zapytał skąd jest plecak i wyszło na jaw, że nie macie państwo towaru z zatwierdzonego przez Lowepro USA źródła. POtwierdziła to odpowiedź na maila przysłana do mnie z USA.


    Cytat Zamieszczone przez impra Zobacz posta
    Zaznaczyliśmy że zostanie on wymieniony gdy dostarczy nam Pan felerny plecak oraz dowód zakupu. Wystarczyło kilka miesięcy temu odpowiedzieć na na maila wysłanego przez nas do Pana.
    A pan dalej swoje!
    Cytat Zamieszczone przez impra Zobacz posta
    NIe mam możliwości nieprzyjmowania jakiegokolwiek towaru do reklamacji. Jest mi to nakazane przez ustawę o sprzedaży konsumenckiej i tylko kamikadze odmówi klientowi przyjęcia towaru w ramach gwarancji.
    To skąd takie załawianie spraw, przez państwa?

    Cytat Zamieszczone przez impra Zobacz posta
    Proponuję nie kontymuować tej prywatnej utarczki bo będziemy musieli sobie założyć jakiś prywatny wątek forum.
    Czekamy na odpowiedź na maila wysłanego do pana już bardzo dawno, wystarczy dowód zakupu i felerny plecak a sprawa będzie załatwiona. Tak jak to opisywałem w mailu.
    Pozdrawiam i Wesołych Świąt.
    Normalnie jak jeden były minister, który zniszczył laptopa, ktoś mówi A o on odpowiada na B.
    JESCZE RAZ JA ŻANDEGO MAILA DO PAŃSTWA NIE WYSYŁAŁEM!!!!
    BbT

  7. #17
    czestomierz
    Guest

    Domyślnie

    babatunde czy po tym jak dystrybutor w Polsce powiedział Ci, ze reklamacji nie uzna wrociles do Impry i tez odmowili? Bo zastanawiam sie czy w Imprze wiedzieli o nie uznawaniu reklamacji, czy to dopiero teraz wyszlo? Zreszta wsumie to dziwie Ci sie, ze dales sie im pogonic, reklamujesz gdzie kupiles i tyle.

    Pytanie do Impry co w przypadku gdy naprawde okaze sie ze Lowepro nie bedzie uznawal reklamacji na swoje produkty sprzedane przez Impre? Bardzo mnie to interesuje poniewaz tez kupilem plecak w Imprze.

    No i dziwi mnie podejscie Lowepro, bo w sumie w warunkach gwarancji nie jest napisane, gdzie nalezy kupic plecak/torbe aby byla zachowana gwarancja, ani tym bardziej nie zauwazylem ograniczen terytorialnych. No i najwazniejsze kupujacy nie musi wiedziec z jakiej dystrybucji pochodzi ich produkt, przeciez nie bedzie sprawdzal kazdego sprzedajacego gdzie sie zaopatruje.

    Wiec w sumie czy to Impra czy Lowepro maja obowiazek realizacji gwarancji, chyba, ze jest nieuzasadniona.

  8. #18

    Domyślnie

    hahah, ciekawe skad sie wzieli ci jednopostowi uzytkownicy, ktorzy bronia firm y Impra albo przynajmniej starają się przerzucic wine na lowe..

  9. #19
    Początki nałogu Awatar pawel-foto
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    56
    Posty
    342

    Domyślnie

    A ja kupuję w zaprzyjaźnionym sklepie i jak uwzględnić koszty wysyłki to wychodzi o "dwa-trzy piwa" więcej niż na Allegro. Ale za to później zero problemów z reklamacjami. Po roku mam nową AW5. A zawsze jak sobie można pomacać przed zakupem to inaczej niż oglądać fotki na monitorze.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Unterschuetz Zobacz posta
    hahah, ciekawe skad sie wzieli ci jednopostowi uzytkownicy, ktorzy bronia firm y Impra albo przynajmniej starają się przerzucic wine na lowe..
    Widocznie ma kilku pracowników, lub niektóre osoby mają tam wiele osobowości
    Ostatnio edytowane przez pawel-foto ; 22-03-2008 o 11:09 Powód: Automerged Doublepost
    1DIII, 6D, 450D; G10. S 8/3,5(F); S 14/2,8; C15/2,8(F); C 16-35/2,8 II; C 24-70/2,8; 28-105/3,5-4,5; C 50/1,4; C 135/2,0; C 70-200/2,8 IS; C 70-200/4; C Ex.1,4x II; C Ex.2x II, 580Ex II; 430Ex.... Studio w Kielcach (7xELFO)-możliwość wynajęcia ... SPRZEDAM:C 24-70/2,8, C 20/2,8....KUPIĘ obudowę podwodną do G10 (WP-DC28)

  10. #20
    czestomierz
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Unterschuetz Zobacz posta
    hahah, ciekawe skad sie wzieli ci jednopostowi uzytkownicy, ktorzy bronia firm y Impra albo przynajmniej starają się przerzucic wine na lowe..
    Czlowieku nie znasz mnie w realu wiec nie zarzucaj mi pisania watkow na korzysc Impry, a moze ty jestes jakos zwiazany z polskim dystrybutorem, albo ich konkurencją, albo jeszcze tym bardzie z Lowepro, ze bronisz ich stanowiska w sprawie nieuznania gwarancji.

    Kupilem plecak u nich plecak 3 dni temu, ale w miedzy czasie zdazylem go juz wymienic. Zreszta prawde mowiac, teraz mnie martwi raczej ewentualne uznanie gwarancji gdyby byla taka potrzeba, stad moje pytania.

    Uwazam tez w pierwszym kontakcie winna jest Impra, a w drugim Lowepro poniewaz jezeli sprzedawca wypina sie to ostatecznie to oni sa producentem i w sumie z kosmosu te plecaki chyba sie w Polsce nie pojawily.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Pytanie gdzie niby jest obrona Impry w moim poscie, bo szlak mnie trafi jezeli cos takiego napisalbym. Staram sie tepic nieuczciwych ludzi.
    Ostatnio edytowane przez czestomierz ; 22-03-2008 o 11:43 Powód: Automerged Doublepost

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •