Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Jak zrobić zdjęcie zdjęcie z całym czarnym tłem?

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    54

    Domyślnie Jak zrobić zdjęcie zdjęcie z całym czarnym tłem?

    Witam!
    Jak robicie foty "przedmiotu", "modelki" że widoczna jest postać/przedmiot natomiast tło jest praktycznie całe czarne i nie widać co jest na drugim planie?

  2. #2

    Domyślnie

    nie chce sie powtarzac ale moze trzeba powiesic czarne tlo....

  3. #3

    Domyślnie

    uza przestrzen za modelem (ciemnosc oczywiscie) albo ciemne tlo (nie musi byc czarne) i model odsuniety na odpowiednia odleglosc, do tego oczywiscie swiatlo, najlepiej zeby nie walilo po tle (lampa na sankach raczej odpada w drugim przypadku) ... a w akcie desperacji i braku warunkow pozostaje pen tool i wyszparowanie modela a potem dodanie czarnego tla :P

  4. #4

    Domyślnie

    Sprawa jest prosta - czarne tło, na które pada 3,5-4 Ev mniej światła niż na modela.

    Pozdr.,
    Front Side Studio

    www.fs-studio.pl

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    nie duplikuj wątków
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ryjoslaw Zobacz posta
    Witam!
    Jak robicie foty "przedmiotu", "modelki" że widoczna jest postać/przedmiot natomiast tło jest praktycznie całe czarne i nie widać co jest na drugim planie?
    po założeniu tego samego tematu minimum 15 razy tło stanie się czarne.

    a tak na poważnie to powieś za modelem czarne tło, najlepiej aby model był minimum 2-3 metry przed tłem. Nie oświetlaj tła.
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  7. #7

    Domyślnie

    Albo duża prędkość migawki

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robgr85 Zobacz posta
    ...a tak na poważnie to powieś za modelem czarne tło, najlepiej aby model był minimum 2-3 metry przed tłem. Nie oświetlaj tła.
    Dobrze jest umieścić jakieś ekrany między źródłami światła a planem, tak by oświtlić modela a plan był strefie cienia. Lepiej jako tła użyć tkaniny, niż kartonu, karton ma większą tendencję do odbić światła. Będzie to wyglądać o niebo lepiej niż szparowanie modela.
    C-F-K - forever

  9. #9
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Niby tak: http://img516.imageshack.us/img516/4226/img5176ie4.jpg ?

    Modelka jakieś 3 m od tła, jedna lampa (z plastrem miodu) po prawej na wysokości oczu modelki jakieś 1.5 m od niej... i tyle.

    Tło to ściany studio... kolor prawie biały.
    Przy 1/160, f5.6, iso100 i takim ukierunkowaniu oświetlenia tło jest zupełnie nie naświetlone, więc czarne.

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    54

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim za pomoc.
    W ramach wyjaśnień chodziło mi właśnie o takie zdjęcie jak to które pokazałeś Vitez, z tym że ja myślałem, że można je wykonać ustawiająć odpowiednią ekspozycję tzn. lekko niedoświetlić na jakimś ciemnym tle w plenerze tak aby widoczny był pierwszy plan, czyli np. modelka lub coś w tym stylu. Przecież to jest oczywiste, że jak się powiesi takie tło za modelem to będzie ono takie jak powiesiliśmy to w ramach wcześniejszych wypowiedzi.

    POZDRAWIAM

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •