Strona 166 z 175 PierwszyPierwszy ... 66116156164165166167168 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 651 do 1 660 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #1651
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Uzupełnię odpowiedź.
    Lampa YN 600EX ma wbudowany sterownik radiowy zgodny z systemem Canona (lampy 600ex-rt, 430ex III, sterownik ST-E3-RT).
    Lampa YN 565EX nie ma wbudowanego żadnego odbiornika radiowego.
    Jeśli ktoś ma taki zestaw i chce ograniczyć zakupy, może:
    - dokupić odbiornik YN E3-RX, założyć na niego lampę 565EX, a lampę 600ex założyć na aparat i wykorzystywać i jako lampę, i jako sterownik
    - dokupić odbiornik YN E3-RX, założyć na niego lampę 565EX, dokupić sterownik YN E3-RT, i przy jego użyciu zdalnie zmieniać ustawienia obydwu lamp i je wyzwalać.

    Teraz widzę, że napisałaś niejednoznacznie (przecinki i inne znaczki liczą się nie tylko w ustawach), jeśli masz dwie lampy 565ex i trzecią 600ex, i interesuje Cię układ: 600ex na aparacie, a dwie 565ex jako zdalne (np. kontry), to potrzebujesz tylko dwóch odbiorników YN E3-RX, pod te zdalne lampy. Założona na aparacie 600ex będzie pracowała jako lampa i jako sterownik-wyzwalacz tych zdalnych.
    Ze względów praktycznych zastanów się nad innym rozwiązaniem: sprzedaż 2x 565ex i zakup 2x 600ex. Może się okazać, że taka zmiana nie będzie wiele droższa (odbiorniki E3-RX nie są tanie), zyskasz nowe lampy z gwarancją, i będziesz mieć w pełni jednolity system, łącznie z możliwością użycia dowolnej lampy jako głównej (w razie awarii tej na aparacie). Poza tym odpada ładowanie akumulatorków do odbiorników i same "dodatkowe pudełka" o których trzeba pamiętać. Zyskujesz tez pracę w HSS, co może się przydać w dziennym plenerze z doświetleniem.

  2. #1652
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    272

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Ze względów praktycznych zastanów się nad innym rozwiązaniem: sprzedaż 2x 565ex i zakup 2x 600ex.
    Popieram. Najwygodniejsze dla Ciebie będzie użycie lamp z wbudowanym radiem i najlepiej Canon RT. Wyzwalacze do dodatkowy klamot który trzeba nosić, ładować, lampy potrafią się od niego rozłączyć...
    Jak Ci się sprawdzają te YN? Pytam bo jest jeszcze Newell 600ex-rt. Jako klon 600ex bardziej mnie przekonuje. Pamiętaj tylko, że YN i Newell ze sobą nie gadają (mimo, że system niby ten sam) - musiałabyś więc sprzedać YN 600ex.
    Pod linkiem http://www.canon-board.info/testy-sp...0ex-rt-104020/ masz recenzję tej lampy.

    Jeszcze jedno. Jeśli mówisz o sali weselnej to pewnie zdarza Ci się używać błysku na drugą kurtynę. Oryginalnie system Canon RT nie ma możliwości wyzwolenia zdalnych lamp na drugą kurtynę. Nie wiem jak z klonami.
    6d / 40d / Samyang 14 / Sigma 35 / 85L / Pocket Wizard

  3. #1653
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Clony odpalaja na druga (tylko w manualu jesli sie nie myle), orginaly nie maja takiej opcji.

  4. #1654

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Szanowni Forumowicze. Będę wdzięczny za udzielenie odpowiedzi na poniższe pytanie: Czy jest możliwe używanie systemowej lampy Canona 580EXII na sankach w Canonie 5D III z jednoczesnym założonym wyzwalaczem yongnuo, tak aby lampa systemowa pracowała z pełną autmatyką (w TTlu), a wyzwalacz z kolei pozwalał błyskać zewnętrznymi lampami w manualu? Jeśli jest taka możliwość, proszę o poradę jaki wyzwalacz kupić. Trochę się w tym pogubiłem.

    Proszę o pomoc.

  5. #1655

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Czy jest możliwe używanie systemowej lampy Canona 580EXII na sankach w Canonie 5D III z jednoczesnym założonym wyzwalaczem yongnuo, tak aby lampa systemowa pracowała z pełną autmatyką (w TTlu), a wyzwalacz z kolei pozwalał błyskać zewnętrznymi lampami w manualu?

    a jeżeli nie potrzebny Ci błysk w ttl-u z wyzwalaczy, to dlaczego chcesz "ułamki piętrowe" robić na body? próbowałeś kiedyś "zapiąć" na wyzwalaczu yongnuo lampę? taki zestaw jeszcze ujdzie, ale na body to bym się już bał. pokrętełko na wyzwalaczu dociskające go do body(przynajmniej w moich 4 sztukach 622) nie daje się dobrze dokręcić i jest niewielki luz.

    najprostsze rozwiązanie, które sam stosuję - to wyzwalacz podpięty kabelkiem PC do gniazda aparatu. żeby nie latał - łączę go recepturką z body. Sygnał no ttl jest przenoszony.

    Powtórzę, że korzystam z wyzwalaczy z ttl-em 622 i 622tx, ale w Twoim przypadku raczej nie ma sensu tyle płacić. modele 603 i nowsze też powinny dać radę!

    Co do przenoszenia automatyki przez wyzwalacz na lampę do niego zamontowaną, to najlepiej przypomnij mi sie na priv, ale w ciągu dnia. Sprzęt mam w studio i mogę od razu to sprawdzić. Wydaje mi się jednak(piszę WYDAJE, bo nie jestem tego pewien), że automatyka ttl poprzez wyzwalacz 622 jest przenoszona do systemówki.

  6. #1656
    Początki nałogu Awatar takpoprostu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    394

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Mam pytanie do posiadaczy YN600EX-RT II + wyzwalacze YNE3-RX

    Canon 5dmkII

    Lampa YN600EX RT na body jako master.

    W momencie gdy wchodzę w tryb GR gdzie mogę sobie wybierać poszczególne grupy w jakim systemie mają pracować - po wciśnięciu spustu na aparacie, wszystko przełącza się na "M". Chciałbym by lampa główna lub jakakolwiek wyzwalana radiowo działała w trybie TTL - nie mogę tak ustawić. Po wciśnięciu spustu - wszystko wracam w tryb M a na wyświetlaczu lampy pokazuje się taka ikonka "!Tv"
    *t*a*k*p*o*p*r*o*s*t*u*

  7. #1657

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Z tego co wyczytałem, to nie ma możliwości, aby Speedlite'a 580EX II wyzwolić bezprzewodowo razem z 600EX-RT (lub odwrotnie)? Rozumiem że bez dodatkowych nadajników/odbiorników (np. Yongnuo 622) niestety się nie obejdzie?

  8. #1658
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    YN robi odbiornik do systemu "RT", poszukaj YN E3-RX.

  9. #1659

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Witam.
    Mam lampy YN 600 EX-RT II i Nissin di622, transmiter YN E3-RT II. Lampa Nissin ma fotocelę i jestem w stanie tą lampę wyzwolić lampą YN ustawioną jako master. W sytuacji gdy YN jest w trybie slave niestety Nissin się nie wyzwala. Czy jest jakaś możliwość ustawienia YN, gdy jest w slave, aby wyzwalala Nissin? Czy dokupienia innej fotoceli mogłoby pomóc? Czy ewentualnie odbiornik YN E3-RX byłby rozwiązaniem?

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
    80d + S 17-50 + C 24/2.8 STM + C 50/1.8 STM + C EF 28-105/3.5-4.5 II USM + C 18-55/3,5-5,6 IS STM + YN 600 EX-RT II + N di622

  10. #1660
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Co chcesz uzyskać?
    Czy Nissin ma pracować w TTL, czy jako lampa manualna?

Strona 166 z 175 PierwszyPierwszy ... 66116156164165166167168 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •