Strona 152 z 175 PierwszyPierwszy ... 52102142150151152153154162 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 511 do 1 520 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #1511

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Mam do Was pytanie. Przejrzałam wszystkie wątki w kwestii 430EX II z 550D i wiem już, że najlepiej było by kupić PocketWizarda, zamiast chińskiego zamiennika wyzwalacza.
    Pierwsze moje pytanie co dokładnie daje PW (czy dobrze rozumiem, że chińskie nie współgrają z E-TTL?) i czy przed decyzją o jego zakupie na sam początek wystarczyłby by kabel wyzwalający dedykowany dla Canona?
    Moje drugie dużo istotniejsze dla mnie pytanie, czy dobrze rozumiem, że potrzebuję wyzwalaczy do lampy jedynie POZA aparatem, czy również kiedy EXII siedzi bezpośrednio na 550D?? Bo przyznaję, że zgłupiałam czytając wszystkie opisy??
    Będę bardzo wdzięczna za pomoc i rozwikłanie moich wątpliwości

  2. #1512

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Zależy jakie chińskie, chyba Yongnuo ma wyzwalacze przenoszące TTL. Są kable przenoszące TTL, ale musisz sama określić czy jest Ci potrzebny. O co Ci chodzi w 2 akapicie to jednak nie jestem w stanie pojąć...

  3. #1513
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    1 055

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Chinskie YN622 przenosza automatyke i dzialaja calkiem dobrze. Do lampy na body nie potrzebujesz zadnego wyzwalacza. Wyzwalacz (lub kabel) potrzebny jest tylko gdy lampa nie jest na aparacie.

  4. #1514

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Mam od kilku dni RF-603 II, są dużo lepsze od RF-602 i RF-603, mniejsze opóźnienie ale nadal nie jest tak dobrze jak z YN-622C lecz wystarczająco.
    Z systemową lampą (YN-560 I) i 500D synchronizują dobrze na 1/250s (tak x-sync tej puszki to 1/200s ale działa 1/250s)

    Mam wrażenie, że są bardziej czułe na rozładowane akumulatorki (co któryś raz nie wyzwalają aż do rozładowania). Ze świeżo naładowanymi bateriami działa dobrze.

    Przełącznik włączania powędrował na bok, nie trzeba odpinać wyzwalaczy od lampy aby je włączyć/wyłączyć :


    Ostatnio edytowane przez Fotopstryczek ; 10-01-2014 o 21:44

  5. #1515

    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Elbląg
    Posty
    12

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    wkoncu mozna je przykrecic do aparatu mi tego brakuje w pierwszej wersji

  6. #1516

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez NegroEG Zobacz posta
    wkoncu mozna je przykrecic do aparatu mi tego brakuje w pierwszej wersji
    Pierwsza wersja RF-603 to coś co nie powinno być w sprzedaży
    Miałem, synchronizowały tak do 1/125, powyżej był czarny pasek. Z tą samą lampą RF-603 II śmigają na 1/250s.

  7. #1517
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    To i tak jest za długi czas.
    Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)

  8. #1518
    Bywalec Awatar benicjusz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Warsaw DC
    Posty
    185

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez manfred1 Zobacz posta
    To i tak jest za długi czas.
    to kup 622 :P
    |CANON FF|

  9. #1519
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Ja nie muszę tylko radzę
    ;-)

    Wysłane listem poleconym
    Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)

  10. #1520

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Witajcie,
    chciałabym podzielić się swoimi doświadczeniami, ale także poprosić o poradę.

    1. Używając Canona 5D MARK II długo szukałam satysfakcjonującego sposobu wyzwalania dwóch lamp: 580 EX i 430 EX, ale obu zdalnie. W końcu znalazłam YONGNUO ST-E3 który nie tylko pozwalał wyzwalać obie lampy zdalnie, ale przenosił ETTL, pozwalał skrócić błysk nawet do 1/8000 i sterować tymi lampami w dwóch grupach, ustawiając siłę błysku A:B w dowolnym rozkładzie. Byłam zachwycona z efektu. Niestety kupiłam Canona 5 D MARK III i dopiero doczytałam, że moje Yongnuo tego modelu nie obsługuje
    Więc mam go do sprzedania Jeśli ktoś byłby zainteresowany. Niedługo wrzucę na Allegro.

    2. Prośba o poradę:
    Kupiłam lampę studyjną Quantuum Pulse, która ma bardzo sympatycznego navigatora do wyzwalania (około 100 zł), pozwalającego na nawigowanie z aparatu siłą błysku lampy. Miałam nadzieję, że wykorzystam też reporterskie: 580 EX i 430 Ex wyzwalając je na fotocelę, w układzie: podpinam do 580 EX kostkę z fotocelą, a 580 -tka odpala 430 EX ustalona na slave... A tu niestety nic nie działa. 580 tka się nie odpala(

    Czy ktoś może mi podpowiedzieć, jak mogę wyzwolić lampy reporterskie, nie zakładając żadnych radiowych wyzwalaczy na aparat, bo sanki są zajęte przez navigatora Quantuum? W sobotę umówiłam się an sesję, a tu takie zaskoczenie

Strona 152 z 175 PierwszyPierwszy ... 52102142150151152153154162 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •