Strona 52 z 175 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102152 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #511
    Początki nałogu Awatar Maver
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    397

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez giebe Zobacz posta
    czyli mam rozumieć, że phottixy wystarczą i hss w lampach? w opisie phottixow wyraźnie pisało, że ich czas synchronizacji to 1/250.
    Nie.
    Moze jeszcze raz od poczatku.
    Czas synchronizacji zalezy od tego jak szybko migawka w Twoim aparacie potrafi sie calkowicie otworzyc i zamknac, mowiac lopatologicznie.
    Przykladowo moze to byc 1/250 sekundy.
    Ten czas i kazdy krotszy nie wymaga zadnego kombinowania, specualnych cudownych lamp, wyzwalaczy itp...
    Po prostu migawka otwiera sie, lampa blyska naswietlajac cala klatke, po czym migawka zamyka sie.

    Przy kazdym krotszym czasie (np 1/500) migawka nie jest w pelni otwarta, wiec w momecie kiedy lampa blysnie (a jej blysk zaleznie od mocy trwa przykladowo od 1/1000 do 1/40000 sekundy) naswietli tylko ta czesc klatki ktora bedzie aktualnie odslonieta. Pozostala czesc zdjecia bedzie nie odswietlona przez lampe (mowiac znow lopatologicznie).

    Tak sie dzieje w przypadku normalnej mechanicznej migawki.

    Jesli wezmiesz aparat typu "glupi jaś", albo Nikon d70 ktory ma migawke elektroniczna, nie bedziesz mial sytuacji ze tylko czesc klatki jest odslonieta, przez migawke, bo takowej (mechanicznej) tam niema.

    Wiec w momecie kiedy lampa blysnie po prostu naswietli cala klatke.

    HSS dziala tak ze lampa po prostu blyska naswietlajac kazdy odsloniety kawalek klatki. Wiec jesli nie masz migawki ktora przyslania klatke, nie ma znaczenia czy lampa ma HSS czy nie, po prostu blyska i tyle.

    Tu masz filmik z takiego blyskania.
    http://www.youtube.com/watch?v=A44nEPeLaGk

    Co prawda to nie photixy, a stare PW... ale one tez HSS'a nie obsluguja.
    Zreszta, wyzwalacz radiowy od wyzwalania po kablu rozni sie tylko tym ze nie ogranicza ci ruchow
    I tu i tu sygnal elektryczny rozchodzi sie z predkoscia swiatla. No chyba ze chinczycy bardzo zlosliwie wpakowali cos takiego w te wyzwalacze co diamertalnie opoznialo by wysylanie sygnalu. Bo sam sygnal to tez tylko informacja o tym zeby zewrzec dwa piny.
    --
    Pozdrawiam
    Krzysztof Zagórski

  2. #512
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    A, A
    Posty
    80

    Domyślnie

    dzięki za wyjaśnienia, do końca w temacie nie jestem obcykany bo planuje dopiero zakup dwóch lamp i wyzwalacza radiowego a Twój post mi wiele wyjaśnił . trafiłem na pixel knight za 490 zł bodajże i zastanawiam się nad jego zakupem. co byście mogli polecić oprócz pocket wizarda?

  3. #513
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Tychy
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maver Zobacz posta
    Zreszta, wyzwalacz radiowy od wyzwalania po kablu rozni sie tylko tym ze nie ogranicza ci ruchow
    I tu i tu sygnal elektryczny rozchodzi sie z predkoscia swiatla. No chyba ze chinczycy bardzo zlosliwie wpakowali cos takiego w te wyzwalacze co diamertalnie opoznialo by wysylanie sygnalu. Bo sam sygnal to tez tylko informacja o tym zeby zewrzec dwa piny.
    Może nie złośliwie, ale jednak coś wpakowali. Wyzwolenie nie następuje natychmiast, jak w przypadku kabla. Mimo że wyzwalacze RF-602 pozwalają osiągać 1/500 przy mniejszych mocach błysku, to przy pełnej mocy i 1/250 (Canon 30D) na dole zdjęcia widać już niewielki cień, którego przy wyzwoleniu za pomocą kabla nie ma. Niebawem postaram się zmierzyć te opóźnienie, więc podzielę się wynikami.

  4. #514
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    54
    Posty
    133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maver Zobacz posta
    Ten czas i kazdy krotszy nie wymaga zadnego kombinowania
    i każdy dłuższy

    Cytat Zamieszczone przez Maver Zobacz posta
    Zreszta, wyzwalacz radiowy od wyzwalania po kablu rozni sie tylko tym ze nie ogranicza ci ruchow
    I tu i tu sygnal elektryczny rozchodzi sie z predkoscia swiatla. No chyba ze chinczycy bardzo zlosliwie wpakowali cos takiego w te wyzwalacze co diamertalnie opoznialo by wysylanie sygnalu. Bo sam sygnal to tez tylko informacja o tym zeby zewrzec dwa piny.
    I znów generalnie tak, ale...
    - W praktyce po zwykłym kablu z 5D otrzymasz 1/250s i wszystko super.
    - Po kablu OCC2/3 masz dodatkowo TTL, HSS itp i nadal wszystko super.
    - Z wieloma zwykłymi wyzwalaczami chińskimi (nie znam wszystkich modeli, więc nie chcę generalizować) nie naświetlisz poprawnie przy czasie krótszym niż 1/160s.
    Dodatkowo przy współpracy z niektórymi puszkami występują silne interferencje sygnału w postaci dziwnych pasków na jednym z boków zdjęcia.
    - Z nowymi chińskimi wyzwalaczami Pixel TR332, które dają TTL, HSS, itp nie współpracują wcale lub częściowo niektóre puszki i flesze - dotyczy zarówno automatyki jak i zwykłego wyzwolenia.
    - Z nowymi PW (TT5) też pojawiają się problemy przy pełnej automatyce.
    Ty może piszesz o teorii, ja opisuje moje ( i nie tylko moje) doświadczenia.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez giebe Zobacz posta
    trafiłem na pixel knight za 490 zł bodajże i zastanawiam się nad jego zakupem. co byście mogli polecić oprócz pocket wizarda?
    Ostatnio dystrybutor usunął ofertę ze swojej strony właśnie z powodu problemów tych wyzwalaczy.

    Cały wątek TU:http://canon-board.info/showthread.php?t=55230
    Ostatnio edytowane przez sebag ; 28-04-2010 o 15:30 Powód: Automerged Doublepost

  5. #515
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    A, A
    Posty
    80

    Domyślnie

    zorientowałem się u jednego ze sprzedawców i w ciągu paru dni na allegro pojawią się pod canona

  6. #516
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    54
    Posty
    133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez giebe Zobacz posta
    zorientowałem się u jednego ze sprzedawców i w ciągu paru dni na allegro pojawią się pod canona
    Na alledrogo już były.
    Do jakiego sprzętu planujesz ich zakup?

  7. #517
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    A, A
    Posty
    80

    Domyślnie

    posiadam już 400d, ale planuje zakup 5d do tego 580ex i 430 ex.

  8. #518
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    54
    Posty
    133

    Domyślnie

    Ha, widzę że Pixele zniknęły już nawet z alledrogo.
    Została wersja nikonowska, krótej i tak nikt nie chce kupić...

    Ale za to pojawiło się coś takiego:
    https://ssl.allegro.pl/item100359303...umt_cz_wa.html
    Ładny w opisie zasięg.
    Może tańszy odpowiednik PW?
    Poczekamy na komentarze.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez giebe Zobacz posta
    posiadam już 400d, ale planuje zakup 5d do tego 580ex i 430 ex.
    Z 5D na bank nie współpracują
    Co do 400d, to nie wiem.
    Najlepiej najnowsze korpusy i nowe wersje lamp.
    Ostatnio edytowane przez sebag ; 28-04-2010 o 15:58 Powód: Automerged Doublepost

  9. #519
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebag Zobacz posta
    Ale za to pojawiło się coś takiego:
    https://ssl.allegro.pl/item100359303...umt_cz_wa.html
    Ładny w opisie zasięg.
    Może tańszy odpowiednik PW?
    Poczekamy na komentarze.
    Z opisu wynbika, że raczej nie odpowiednik PW - możliwości takie jak RF-602, tylko kanałów więcej i dłuższy zasięg.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  10. #520
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    54
    Posty
    133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dinderi Zobacz posta
    Z opisu wynbika, że raczej nie odpowiednik PW - możliwości takie jak RF-602, tylko kanałów więcej i dłuższy zasięg.
    Miałem na myśli poprzednie modele PW, a nie TT5.

Strona 52 z 175 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102152 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •