Strona 2 z 175 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nagor Zobacz posta
    pytanie czy lampy EX można wyzwalać bezprzewodowo innymi lampami starszych typów tzn EZ czy jakie tam inne były..
    bez zastosowania dodatkowych wyzwalaczy radiowych lub fotoceli jest to niemozliwe.

    wyższe modele (zarówno EZ jak i EX) posiadające tryb manualny da się sensownie uzywać wyzwalając je fotocelami lub radiem, ale cała praca odbywa się bez żadnej automatyki błysku (nie bedzie TTL ani E-TTL).

    Cytat Zamieszczone przez nagor Zobacz posta
    i czy mając nawet dwie EX to ta na statywie będzie działac w ettl'u czy tak jak ją zaprogramujemy na ekraniku???
    żeby działało, to na aparacie musisz mieć "master", na statywie wystarczy "slave".

    "master" = 550EX, 580EX, 580EX II, Metz 58 AF-1, Sigma EF-500 Super, Sigma EF-530 Super oraz lampy macro (MR-14EX, MT-24EX, Sigma EM-140 DG) i sterownik/wyzwalacz na podczerwień ST-E2

    "slave" = jak wyżej oraz dodatkowo 420EX, 430EX, Metz 48 AF-1 (oczywiście pomijając ST-E2)

    nie nadają się do współpracy bezprzewodowej lampa wbudowana w aparat! oraz 220EX, 380EX, Sigma EF-500 ST, Sigma EF-530 ST
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  2. #12

    Domyślnie

    czyli żadna z lamp starszego typu z Canona nie może być ani master'em ani slave'm ..
    dzięki za informacje.
    Canon 1D MK III, 300D x2| BG-E1 | Tokina 12-24 f/4 SPRZEDAM | Canon: 24-70 f/2,8 L | | 28 f/1.8 | 50 f/1.4 | 85 f/1.8 | 75-300 f/4-5.6 | 420EX |
    zamiennik RS-60E3 | EOS -> m42 | Revuenon 50 f/1,8 | MC 3M-5CA 8/500 | pierścionki | First Opticam PRO-6604G + inny badziewny trójnóg

    www.nagor.prv.pl - FOTOblog.

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Zamieć
    Wiek
    48
    Posty
    382

    Domyślnie

    Wreszcie doczekałem się własnych "chinczyków" i po przeprowadzeniu testów, gdzie odbiornik znajdował się na wysokości 50cm od ziemi a nadajnik w odległości około 12-14 metrów wynika że to maksymalna odległość działania moich zestawów. Nie testowałem opcji gdzie odbiornik znajdowałby się na większej wysokości i podejrzewam że rezultaty byłyby zdecydowanie lepsze.
    Ale moje pytanie skierowane jest do osób które modernizowały nadajniki, lutując do nich dodatkową antenę, czy zwiększyło to zasięg ? Jeśli tak, to o ile ?

  4. #14
    insomniac
    Guest

    Domyślnie Bezprzewodowe wyzwalanie błysku 400D + 420ex

    Co muszę kupić, żeby móc "błyskać" lampą 420ex poza aparatem? Chodzi mi o cos takiego, że ustawiam sobie lampę na statywie i robiąc zdjęcie z innego miejsca lampa błyska i doświetla mi plan?

  5. #15

  6. #16

  7. #17
    insomniac
    Guest

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    blado widzę radio w tym zestawieniu. Juz pisze dlaczego:

    mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że przy radiowym wyzwalaczu żegnasz się z jakąkolwiek automatyką błysku; a z drugiej strony 420EX nie posiada trybu manualnego, w najlepszym wypadku będzie błyskać za każdym razem pełną mocą (być może dopiero po zabiegach izolujących styki dedykacyjne), więc regulacja ekspozycji będzie możliwa tylko za pomocą przysłony, ISO oraz biegania z lampą bliżej lub dalej od motywu.

    Żeby to chociaż była 430EX posiadająca tryb manualny z regulacją mocy to by miało wiecej sensu, natomiast w przypadku 420EX praca tak skonfigurowanym sprzętem będzie conajmniej upierdliwa.
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  9. #19
    insomniac
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki, właśnie tego się bałem, że nie będę miał automatyki w tej lampie :/

  10. #20
    Marek Nowicki
    Guest

    Domyślnie Czy speedlite 430 zareaguje bezprzewodowo na lampę wbudowaną w 350D

    Domyślam się, że za takie pytanie mogę zostać zlinczowany i oskarżony o skrajne lenistwo, nieuctwo i zaśmiecanie forum, ale pomimo przewertowania instrukcji obsługi zarówno lampy jak i aparatu nie potrafiłem sobie jednoznacznie odpowiedzieć. Oczywiście próbowałem różnych ustawień - niestety - bez efektu. Choć na chłopski rozum; to canon i to canon, więc dlaczego nie? A skoro już ktoś to czyta, to może mi podpowie jak podłączyć speedlite 430 do fotoceli, skoro w lampie nie ma miejsca na wężyk, a stopka jest tak zbudowana, że właściwie na Allegro nie zauważyłem gniazda, którego styki odpowiadałyby takiej stopce. Dziękuję za przeczytanie postu, może ktoś, kiedyś już "te drzwi wyważał" i podzieli się doświadczeniem. Pzdr!

Strona 2 z 175 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •