Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Każda puszka canona z IS

  1. #11
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    516

    Domyślnie

    bo sa różne technologie stabilizacji
    1)programowa (w najtańszych małpkach) - teoretycznie nie daje prawie nic
    2)ruchoma matryca (pentax ma coś takiego k100D bodajże) - ponoć jest już całkiem niezła
    3)system ruchomej optyki obiektywu - tutaj bez komenatarza
    Fotografia to pasja, moj Blog o fotografi, fotograficznie o wszystkim.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MacGyver Zobacz posta
    I wszystko na temat :-) Skoro dwaj czołowi producenci DSLR nie ładują tego do swoich puszek, nawet do "entry-level", mimo że w tym segmencie to fajny ficzer, oferując w zamian tanie podstawowe szkiełka ze stabilizacją to to jest jak dla mnie najlepsza odpowiedź co warta jest stabilizacja na matrycy.
    Dla mnie to oznacza, tyle że Canonowi i Nikonowi się nie opłaca, bo wypuścili mnóstwo szkieł ze stabilizacją, zanim pojawiła się stabilizacja w matrycy. Nic ponadto.

    A że ta w szkłach jest jak na razie bardziej wydajna - bo bardziej dojrzała. Za parę lat nie będzie bardziej wydajna, a droższa i mniej funkcjonalna pozostanie.

  3. #13
    Początki nałogu Awatar Thunder
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Krotoszyn
    Posty
    307

    Domyślnie

    Zanim zmieniłem system uzywalem apartow KM i Sony i msuze pzryznac ze stabilizacja matrycy to swietne posuniecie. Ogroman przewaga tego ficzera jest taka ze działa z kazdym szklem. Naprawde stabilizacja matrycy to swietne rozwiazanie. Co do jej skutecznosci ti wydaje mi sie ze działa prawie tak dobrze jak stabi w szkłach. Stabilizacja w obiektywie daje ta pzrewage ze widizmy prace IS'a i mozemy wyczekac moment wcisniecia spustu migawki. W matrycowej stabilizacji nie widac pracy jej działania i dlatego czasami efekty moga wydac sie gorsze.
    Canon EOS 5D + Canon 400D + Canon EF 17-40/4L + Canon EF 35/2 + Canon EF 50/1.4 + Canon EF 85/1.8 USM + Canon EF 70-300/4-5.6 IS + Canon Speedlite 580EX + Sandisk Extreme III 20GB + Lowepro Stealth Reporter D200AW

    Galeria Thunder | ...Konica-Minolta D5D, Sony A100...

  4. #14
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Dla mnie to oznacza, tyle że Canonowi i Nikonowi się nie opłaca, bo wypuścili mnóstwo szkieł ze stabilizacją, zanim pojawiła się stabilizacja w matrycy. Nic ponadto.

    A że ta w szkłach jest jak na razie bardziej wydajna - bo bardziej dojrzała. Za parę lat nie będzie bardziej wydajna, a droższa i mniej funkcjonalna pozostanie.
    Nie o to chodzi że jest bardziej wydajna (choć w przypadku bardzo długich szkieł ze stabilizacją w korpusie może byc różnie). Chodzi o to co napisał Thunder, że widzimy jej działanie w wizjerze. Druga rzecz to wspomaganie działania AF-a przez ułatwienie wycelowania punktem nastawiania ostrości na obiekt. Po za tym nie wiadomo jak będzie wyglądała stabilizacja matrycowa przy FF-ie?? Zobaczymy.

    BTW: nie zapomianajmy też, że wciąż jest liczna rzesza osób fotografujących analogiem .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 29-01-2008 o 22:16
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gringo997 Zobacz posta
    bo sa różne technologie stabilizacji
    1)programowa (w najtańszych małpkach) - teoretycznie nie daje prawie nic
    2)ruchoma matryca (pentax ma coś takiego k100D bodajże) - ponoć jest już całkiem niezła
    3)system ruchomej optyki obiektywu - tutaj bez komenatarza
    w sony i km działa bardzo dobrze, 2-3ev więc chyba nie jest źle??

    ogólnie jak by na cene to nie wpływało zbytnio to dlaczego miało by nie być (jest taki fajny przycisk OFF) i każda stałka (w których C jak na razie nie monuje ISa) była by ustabilizowana, nie rozumie przyznam podważania skuteczności...

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Chodzi o to co napisał Thunder, że widzimy jej działanie w wizjerze.
    Dla osób mających chorobę morską to może być problem. Ja nie ma więc nie wiem, ale wypowiedź którą czytałem była całkiem serio.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Druga rzecz to wspomaganie działania AF-a przez ułatwienie wycelowania punktem nastawiania ostrości na obiekt.
    Zgoda.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Po za tym nie wiadomo jak będzie wyglądała stabilizacja matrycowa przy FF-ie?? Zobaczymy.
    Będzie, będzie. Chodzi Ci o to, że pole widzenia obiektywu musi być większe?
    1. Granica pola krycia nie jest ostra tylko jest dość płynną winietą
    2. Matryca poza obszarem FF nie będzie przez cały czas naświetlania
    Więc sądzę, że ewentualna winieta wynikająca ze stabilizacji będzie nie do zauważenia, ewentualnie trzeba będzie obciąć może 2% liniowo w szczególnych przypadkach[/QUOTE]

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    BTW: nie zapomianajmy też, że wciąż jest liczna rzesza osób fotografujących analogiem .
    Myślę, że zarówno Canon i Nikon nie dbają o nich bardziej jak o tych co używają np. manualnych szkieł z cyfrą. A tych drugich będzie niedługo więcej, o ile jeszcze nie jest.

    Generalnie wiem, że IS w obiektywie ma zalety, ale w matrycy też ma.

  7. #17
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    (...)
    ... ale w matrycy też ma.
    A kto pisze, że nie ma? Polemizujesz sam ze sobą.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #18
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    52
    Posty
    91

    Domyślnie

    mam możliwość pracy na codzień z oboma rodzajami stabilizacji i moja subiektywna ocena jest taka, iż nieznacznie skuteczniejsza jest matrycowa. Wiele razy porównywałem tą samą ogniskową, to samo światło i większy procent ostrych zdjęć wychodził z udziałem matrycowej stabilizacji.
    Pomysł stabilizacji matrycy, jest zdecydowanie tańszy w realizacji, co za tym idzie, tańszy jest rozwój tej technologii. Dlatego prawdopodobnie ma większą przyszłość przed sobą.
    Canon 5DII, 30D, EF 24-105 f/4 L, EF 35 f/1.4 L, EF 70-200 f/2.8 IS L, EF 85 f/1.2 L II, EF 300 f/4 IS L, 580 EX II Pentax K10D, MZ50, DA 12-24 f/4, DA 18-55, F 35-80, DA 40 f/2.8 Limited, DFA 50 f/2.8 macro, DFA 100 f/2.8 macro, AF-540FGZ, Zeiss Planar 85 f/1.4, Tamron 70-300, Exakta 80-200, Takumar-A 2x TC

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar m_o_b_y
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Wa-wa
    Posty
    1 095

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie o to chodzi że jest bardziej wydajna (choć w przypadku bardzo długich szkieł ze stabilizacją w korpusie może byc różnie). Chodzi o to co napisał Thunder, że widzimy jej działanie w wizjerze. Druga rzecz to wspomaganie działania AF-a przez ułatwienie wycelowania punktem nastawiania ostrości na obiekt.
    Dla mnie szczególnie ta druga zaleta wydaje się bardzo przydatna, bo tego nie zastąpi oparcie się o ścianę.
    Pozdrówka
    m_o_b_y
    --------------------------------------------------------
    Poszedłem w lewo, chociaż mogłem pójść i w prawo.
    Witold Gombrowicz

  10. #20
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Dla mnie to oznacza, tyle że Canonowi i Nikonowi się nie opłaca, bo wypuścili mnóstwo szkieł ze stabilizacją, zanim pojawiła się stabilizacja w matrycy.
    Jest to jakiś argument, ale zwróć uwagę ze Canon wprowadził specjalnie dwa nowe szkiełka (18-55 IS i 55-250 IS) aby uniknąć stabilizowania matrycy w 450D.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •