Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Wielkość pliku - 400d

  1. #1
    Khan
    Guest

    Domyślnie Wielkość pliku - 400d

    Mam pytanie... wykonujac fotki w 400d na maksymalnej rozdzielczosci i jakosci JPG, po zrzuceniu na kompa otrzymuje pliki 2,2-2,8mb. Moim poprzednim aparatem o 8mln matrycy pliki przy podobnej rozdzielczosci byly 6-8mb!! Czy 400D az tak kompresuje te fotki?? czy stopien kompresji plikow w 400d mozna jakos "regulowac" ??

  2. #2

    Domyślnie

    ja mam okolo 4 mb średnio , wiec moze masz ustawiona gorsza jakośc (lepsza kompresje) w aparacie ( w ustawieniach wielkości zdjęć ).
    400D+kit+canon 28-80 3.5-5.6 III + canon 80-200 4.5-5.6 canon 50mm 1.8 cosina 100-400 4.5-6.7 dużo chęci do nauki :-)

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Khan Zobacz posta
    czy stopien kompresji plikow w 400d mozna jakos "regulowac" ??
    tak, dla każdej rozdzielczości dostępne są dwa stopnie kompresji: mniejszy i wiekszy.

    w angielskojęzycznym menu dla każdej rozdzielczości jest ustawienie fine/normal, a jak to przetłumaczyli na polski niestety nie wiem.
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gwozdzt Zobacz posta
    jak to przetłumaczyli na polski niestety nie wiem.
    najlepsza/normalna ?

  5. #5
    Khan
    Guest

    Domyślnie

    Napisalem , ze mam ustawione nastawy jakosciowe i rozdzielczosc na maxa... a pliki 2,2mb...

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Wrocław Wsie Pole
    Posty
    186

    Domyślnie

    Pstryknij fotkę gdzie będzie duża ilość kolorowych, kontrastowych detali i zobacz ile wtedy Ci wyjdzie . U mnie jpeg-i z 350 wychodzą od 1,5 do 4,0mb ( max wymiar i max jakość )
    DAS APARAT

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Khan Zobacz posta
    Napisalem , ze mam ustawione nastawy jakosciowe i rozdzielczosc na maxa... a pliki 2,2mb...
    Sprawdź dobrze, bo Twoje 2MB sugeruje właśnie, że masz ustawioną większą kompresję (normal).

    Tu masz wartości "nominalne"
    http://www.canon.com/camera-museum/c...page=1995-&p=2

    Załącznik 3851
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  8. #8
    Khan
    Guest

    Domyślnie

    Znam swoje nastawy aparatu i wiem, ze mam ustawione tak jak napisalem: na maxa czyli zgodnie z tabelka: LARGE/FINE czyli max JPG. Posta napisalem bo wiem, ze te pliki powinny byc wieksze... Co do kadru mam swiadomosc, ze "ilosc informacji" czyli obiekt fotografowany ma wplyw na "wielkosc " pliku. dlatego podalem widelki 2,2-2,8mb( biorac oczywiscie pod uwage czy robie fotki szerokim czy tele.... jaskrawe kolorowe... Cos u mnie jest nie tak i czekam na pomocna dlon

  9. #9
    Mrush
    Guest

    Domyślnie

    Nie masz sie czym martwic. Tez tak mam (400d) ze niektore zdjecia maja ok. 2MB, a widzialem ostatnio fotki znajomego tez z 400d i jego mialy ok.5 MB i zaczalem sie zastanawiac.
    Wszystko zalezy od tego co fotografujesz (informacja o obrazie). Sprawdzilem wlasnie katalog ze zdjeciami z mojej 400d, najmniejsze (zawsze ustawiona najwyzsza rozdzielczosc, JPG i fine - "gladkie L") 2072 KB najwieksze 4950 KB (co ciekawe jak zauwazylem ostatnie zdjecia, te najwieksze byly zrobione z ISO 1600)

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    516

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mrush Zobacz posta
    (...) (co ciekawe jak zauwazylem ostatnie zdjecia, te najwieksze byly zrobione z ISO 1600)

    zrob sobie test:
    wloz czysta karte do aparatu i ustaw ISO na 100 a nastepnie odczytaj sobie ilosc zdj ktore pozostaly do zrobienia

    potem zmien iso na 1600 i znow odczytaj...

    zobaczysz roznice
    Fotografia to pasja, moj Blog o fotografi, fotograficznie o wszystkim.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •