Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Wątek: studio - flash czy oswietlenia stale?

  1. #1
    Coś już napisał Awatar agent
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Małopolska
    Wiek
    37
    Posty
    71

    Domyślnie studio - flash czy oswietlenia stale?

    generalnie jakie sa roznice miedzy tymi dwoma rozwiazaniami oswietlenia w studio?
    Jakie wady/zalety w kazdym z nich. Chce sobie zorganizowac cos w domowych warunkach, ale nie wiem specjalnie jak sie do tego zabrac.
    a moze kombinacja troche tego, troche tamtego?

  2. #2

    Domyślnie

    przy stalym mozesz nie zarobic na rachunki za prad

  3. #3
    Coś już napisał Awatar agent
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Małopolska
    Wiek
    37
    Posty
    71

    Domyślnie

    hehehe a jesli chodzi o mozliwosci, zabawa swiatlocieniem w portrecie itp? domyslam sie ze ze stalym swiatlem jest latwiej, bo jest podglad w czasie rzeczywistym a jak jest z flashem? czy wprowadza jakies ograniczenia w tym temacie?

  4. #4
    Uzależniony Awatar asterix
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Londek.. UK
    Wiek
    44
    Posty
    793

    Domyślnie

    zakladam, ze focisz cyfra.

    Pamietaj, ze blyskowe ma swiatlo modelujace, ktore mniej wiecej pokaze ci uklad swiata. Przy braku swiatlomierza, latwo dobierzesz parametry expozycji cykajac zdjecia testowe.

    Swiatlo stale to znacznie wiekszy wydatek + wieksze rachunki. Ja Stałego uzywam tylko jak foce lazienki lub kuchnie (w studio).

    Wiekszosc ludzi uzywa blyskowego w studio
    Canon 5d II | Canon EF 85mm f/1.2L II USM | Canon TS-E 24mm f/3.5 L II Tilt-Shift | Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM | Follow Focus TrusMT NT4 | Gini's Shoulder Rig DSLR-17 | Zoom h4n + audiotechnika at875r | SmallHD DP6 | Glidecam 2000 PRO | Oswietlenie i duperele, baterie i bateryjki, kabliska i kabelki, plecaki i szkrzyneczki... ahh is statywy Libec'a.

  5. #5
    Coś już napisał Awatar agent
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Małopolska
    Wiek
    37
    Posty
    71

    Domyślnie

    tak cyfra.
    a pytanie, co nalezy kupic?
    kombinuje ze minimum 3 lampy, 2 do modelowania na postaci jedna oswietlajaca tlo (ta chyba nie musi byc flash?). do tego 2 soft boxy, tlo, parasolki(?) i blendy? tyle chyba powinno wystarczyc na poczatek? jaka moc lamp?

  6. #6
    Uzależniony Awatar asterix
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Londek.. UK
    Wiek
    44
    Posty
    793

    Domyślnie

    co chcesz fotografowac ? Jak 1 postac to starcza nawet 2 lampy + 1 odblysnik.

    Idealnie 3 lampy + odblysnik (chinskie robia bardzo porzadne te 5in1 110cm).
    Statywy tlumione powietrzem + ramie do odblysnika ze zwyklym statywem (w miare ciezkim) + pare workow z piaskiem (malych) do dociazania statywow.

    2-3 softboxy - np oktagonalny 120-150cm, kwadrat lub prostokat 100x100 lub 60x120 i siakis maly. Do sofboxow Gridy (siatki) do kierunkowania swiatla by nad nim zapanowac).

    Do tego zwykle klosze 60-90 stopni + plaster miodu, siakis tani "barn door" z paroma zelowymi filtrami do zabawy.

    Nakladka do spot'a (taka tubka do kondensowania swiatla w jeden punkt/obszar)

    Siakies wieszadlo do tla.. moze byc na sciane lub bardziej mobilne, przenosne. Obowiazkowo statywy tlumione potwierzem (air dump). Do tego tla... z doswiadczenia tylko papierowe lub grube biale winylowe *jak potrzeba.

    Papier to tylko jak podloge masz twarda (nie dywan) o ile zamierzasz go wciagac pod modela/modelke.

    Firmy lamp wg mojego subiektywnego doswiadczenia to: (w kolejnosci od tych super po te takie se) Bowens, Elinchrom, Elfo, Interfit lub Alienbees (o ile uda ci sie je kupic) Z innymi nie mam doswiadczenia wiec sie nie wypowiadam.

    Polecam zestaw Bowensa 3 glowicowy 500Ws sztuka. Tylko sprzedaj parasolke i kup softa. Mozna upolowac na ebay relatywnie tanio (ebay uk)

    PS zanim zapytales powinienes podac budzet, cel posiadania studia, warunki lokalowe
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    odnosnie przenosnego systemu zawieszania tel to polecam Giotto...
    Wg mnie statywy bija manfrotto, rura pozioma 3 metrowa nie zgina sie przy papierowym tle, przy vinylowym tylko lekko (vinylowe moje ma lekko 25kg) do tego mozna dokupic klemy chwytajace, ktore oszczedza miejsca przy rozstawianiu statywow w domu. Klemy wwierca sie we sciane
    Wiec w domu, nie tracimy miejsca na rozstawianie nog statywu.
    Ostatnio edytowane przez asterix ; 09-01-2008 o 02:00 Powód: Automerged Doublepost
    Canon 5d II | Canon EF 85mm f/1.2L II USM | Canon TS-E 24mm f/3.5 L II Tilt-Shift | Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM | Follow Focus TrusMT NT4 | Gini's Shoulder Rig DSLR-17 | Zoom h4n + audiotechnika at875r | SmallHD DP6 | Glidecam 2000 PRO | Oswietlenie i duperele, baterie i bateryjki, kabliska i kabelki, plecaki i szkrzyneczki... ahh is statywy Libec'a.

  7. #7
    Coś już napisał Awatar agent
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Małopolska
    Wiek
    37
    Posty
    71

    Domyślnie

    ok, wielkie dzieki, to mi troche rozjasnilo.
    budzet ok.1000GBP, a zaopatrywal sie bede w czasie najblizszych 2-3 miesiecy. Generalnie wszystko prawdopodobnie poleci do Polski, bo w UK za drogo na jakis sensowny lokal na potrzeby studia, a w PL mam praktycznie za free dosc duzy site.
    Cel posiadania studia hehe wlasciwie to dla wlasnej satysfakcji, zeby sie realizowac w miare mozliwosci, a drugie na potrzeby malej agencji reklamowej, o niesprecyzowanym do konca profilu (taki projekcik prywatny ).
    Wiec do zakupow dojdzie jeszcze namiot bezcieniowy, ale to groszowe sprawy.
    W kazdym badz razie, wielkie dzieki za pomoc!

  8. #8
    Uzależniony Awatar asterix
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Londek.. UK
    Wiek
    44
    Posty
    793

    Domyślnie

    1000gbp nie starczy na zestaw sensownych 3 lamp + akcesoria.

    Zestaw 3x bowens uzywany to jakies 900, statyw do tla giotto 100, barn door sensowny 50, dodatkowe 2 softy z gridami (zaowaz, ze nie zawsze da sie kupic grid na wymiar softa) czyli 150-200 funtow + maly 20, spot do 50, zelki 30-50, 2 - 3 tla kartonowe 100-150

    czyli jakies 1500-1700
    Canon 5d II | Canon EF 85mm f/1.2L II USM | Canon TS-E 24mm f/3.5 L II Tilt-Shift | Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM | Follow Focus TrusMT NT4 | Gini's Shoulder Rig DSLR-17 | Zoom h4n + audiotechnika at875r | SmallHD DP6 | Glidecam 2000 PRO | Oswietlenie i duperele, baterie i bateryjki, kabliska i kabelki, plecaki i szkrzyneczki... ahh is statywy Libec'a.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    35
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    To ja sie podepne pod watek. To moje pierwsze studio wiec zdecydowalem sie na quantuum, ludzie sa z nich raczej zadowoleni wiec nie bede sie szarpac na profesjonalna marke. Mam tylko spory dylemat jesli chodzi o akcesoria, ciezko przewidziec co w praktyce bedzie niezbedne w studio a chcialbym by byl to jednorazowy zakup. Lokal spory, fotografia roznorodna dla wlasnej satysfakcji(co nie znaczy ze nie powazna, poprostu nie musze na tym zarabiac)

    Lampa studyjna Qunatuum R1000 x3
    3.570,00zł
    http://www.foto-tip.pl/sklep/product...roducts_id=949

    Statyw AIR 380 cm x1
    245,00zł

    Zestaw 2 statywów AIR 260 cm x1
    200,00zł

    Uchwyt wielofunkcyjny x1
    55,00zł

    Ścienny wieszak do teł x1
    65,00zł

    Blenda biało srebrna 180cm x1
    95,00zł

    Snoot - strumienica x1
    80,00zł

    spoot Quantuum x1
    620,00zł
    http://www.foto-tip.pl/sklep/product...roducts_id=958

    softbox oktagonalny 180cm Quantuum x1
    445,00zł

    Grid do softboxu okta 180cm x1
    195,00zł

    Softbox 80x120 cm Quantuum x1
    280,00zł

    Grid do softboxu 120x80 cm x1
    110,00zł

    Grid do softboxu 60x60 cm x1
    80,00zł

    Softbox 60x60 cm Quantuum x1
    140,00zł

    Podsuma: 6.255,00zł + kostki radiowe do wyzwalania(~500zl)

    Co dodac a z czego zrezygnowac?
    Ostatnio edytowane przez wojkij ; 11-01-2008 o 11:32

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    gdańsk
    Wiek
    37
    Posty
    314

    Domyślnie studio - swiatlo stale czy blyskowe ??

    Witam.
    Mam zasadnicze pytanie jakie oswietlenie lepiej sprawdza sie w studio-dla poczatkujacej osoby??

    Oraz drugie pyatnie ktore wiaze sie z pierwszym co wybrac :

    1.Zestaw 2 lamp Q1 z żarówkami 85W
    http://www.quantuum.pl/detal.php?id=...ng=pl&curr=PLN

    2.Lampa studyjna Quantuum S 400 Ws + statyw + softbox
    http://www.quantuum.pl/detal.php?id=...ng=pl&curr=PLN

    3.Lampa studyjna Quantuum R+600 + statyw + softbox
    http://www.quantuum.pl/detal.php?id=...ng=pl&curr=PLN

    Tak wiec pyatnie 1,2 czy moze 3??

    Moje pomieszczenie ktore chce przeznaczy na studio to ok 4m x 4m x 2,5m

    Bede wdzieczny za wszelkie uwagi i propozycje
    Pkt 8 regulaminu forum
    plutophoto.blogspot.com

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •