Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Awaria 40D - bardzo prosze o pomoc

  1. #1
    danlack
    Guest

    Domyślnie Awaria 40D - bardzo prosze o pomoc

    Mam od 4 miesiecy Canona 40D, uzywam go CF III 16GB. Wszystko dzialalo bez problemu.

    Ostatnio moja 15 letnia latorosl wykazala zainteresowanie fotografia i coz to okazalo sie dzisiaj, aparat po probie wlaczenia wyrzuca komunikat

    "CF card not formatted.
    Format card with this camera"

    po podjeciu proby formatowania aparat komunikuje

    "Cannot format.
    Change the CF card"

    Sprawdzilem z druga karta 16GB i te same komunikaty.
    Karty sa sprawne, przynajmnie przy wspolpracy z laptopem przez zew. czytnik.

    Probowalem zrobic upgrade firmware liczac, ze to jakis blad producenta, ale aparat nie widzi karty podczas proby uaktualnienia oprogramowania.

    Corka przerzucala zdjecia z aparatu na swojego laptopa.
    Czyzby wyjecie karty przy wlaczonym (no bo coz mogla zrobic wiecej ?)aparacie moglo spowodowac awarie magistrali do ktorej podlaczone sa karty pamieci ?

    Prosze poradzcie co robic ? gonic do serwisu (a swoja droga gdzie jest serwis Canona w W-wie ?) czy moze macie inny pomysl ?

    Serdecznie dziekuje za rady,
    Bogdan

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar schabu
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    1 349

    Domyślnie

    a może krzywo karte włożono i zabki się w środku powyginały? format wszytkich ustawień bym zrobił dla zasady łącznie w wyciągnięciem baterii(obydwu), chociaż to raczej nie pomoże. jeżeli to i format karty w kompie nie pomoże, to tylko i wyłącznie serwis zostaje, bo jak nie jesteś specjalistą, to więcej nic sam nie zrobisz.
    Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

    fotografia ślubna i eventowa

  3. #3
    Uzależniony Awatar MARANTZ
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    54
    Posty
    928

    Domyślnie

    Ja bym "ząbki" pinów w aparacie obejrzał... może są powyginane.
    FOTOINKWIZYTOR

  4. #4
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Biała Podlaska
    Posty
    291

    Domyślnie

    Czyzby wyjecie karty przy wlaczonym (no bo coz mogla zrobic wiecej ?)aparacie moglo spowodowac awarie magistrali do ktorej podlaczone sa karty pamieci ?
    W 'gorszym' 400d mam tak, że otwarcie klapki od baterii skutkuje wyłączeniem aparatu.

    (a swoja droga gdzie jest serwis Canona w W-wie ?)
    No jak gdzie? Na żytniej!
    Pozdrawiam,
    Michał

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    wroclaw
    Posty
    38

    Domyślnie

    jakies "cialo obce" w slocie karty?

  7. #7
    Początki nałogu Awatar jceel
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    34
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez danlack Zobacz posta
    (a swoja droga gdzie jest serwis Canona w W-wie ?) czy moze macie inny pomysl ?
    Żytnia 15, 01-014 Warszawa. Jeśli jesteś z Wawy to odnieś go tam po prostu (zabierz kartę gwarancyjną i dokument zakupu), jeśli nie, odeślij kurierem na koszt odbiorcy zgodnie z instrukcjami na http://www.e-csi.pl/procedura_wysylki/. Niektórzy tutaj straszą, że na odbiór sprzętu czeka się miesiącami, albo że przy okazji naprawy przycisku zepsują przy okazji pół aparatu ale ja osobiście mam bardzo dobrze doświadczenia z nimi (na czyszczenie matówki czekałem ledwie 2 dni). Jeśli to programowe, to jest szansa, że zrobią ci 40D z dnia na dzień.
    EN57D DIGITAL.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez danlack Zobacz posta

    Corka przerzucala zdjecia z aparatu na swojego laptopa.
    Czyzby wyjecie karty przy wlaczonym (no bo coz mogla zrobic wiecej ?)aparacie moglo spowodowac awarie magistrali do ktorej podlaczone sa karty pamieci ?
    mi sie wydaje ze to całkiem możliwe o ile aparat po otwarciu klapki nie wyłączył sie sam ...

  9. #9
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soundman Zobacz posta
    mi sie wydaje ze to całkiem możliwe o ile aparat po otwarciu klapki nie wyłączył sie sam ...
    40D nie wyłącza się sam po otwarciu klapki (jedna z fajniejszych innowacji), tylko byczymi literami na LCD informuje że klapka jest otwarta i żeby nie wyciągać karty...

  10. #10

    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    10

    Domyślnie

    A mój 40D się wyłącza po otwarciu klapki i na wyświetlaczu nic się nie pojawia.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •