Strona 17 z 25 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 247

Wątek: [fristajlor] mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw

  1. #161

    Domyślnie Odp: [fristajlor] mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw

    Byłem dziś na międzynarodowym konkursie gupików w Warszawie. Jeśli ktoś chciałby odwiedzić to wystawa będzie dostępna też jutro. Zrobiłem kilka zdjęć choć niestety nie bardzo miałem na to czas a do tego zabrałem całą rodzinkę, która dość szybko chciała lecieć dalej Stąd nie do końca jestem zadowolony z efektów. Przy okazji tego zdjęcia zauważyłem pewien problem z przeglądarką internetową. W FireFoxie jak oglądam te zdjęcia (szczególnie 13 i 14) to widzę w tle obrzydliwe nieciągłe przejścia tonalne w ramach czarnego tła... na dysku i gdy oglądam przez Edga lub Chroma to zdjęcia wyglądają normalnie. Wiecie co trzeba przestawić w FireFoxie by się to normalnie wyświetlało?

    113.

    114.

    115.

  2. #162
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 302

    Domyślnie Odp: [fristajlor] mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw

    Nie jesteś zadowolony, ale mnie się podobają.

    Możesz coś o warsztacie?
    Bo jak robisz w domu lub studiu, to możesz naustawiać lamp, blend, filtrów i co tam się wymyśli, ale nie przypuszczam, żeby na wystawie było to możliwe.
    W akwariach jest ciemno, jak oświetlasz, czy nie oświetlasz? Jak błyśniesz w szybę akwarium na wprost, to uzyskasz piękne zdjęcie palnika. Czyli lampa z boku pod kątem?
    Czy właściciel rybki pozwala błyskać? Czy rybce to przeszkadza, bo wiadomo że u dzieci lampa powoduje nieodwracalne zmiany psychofizyczne?
    Jakie filtry? Polaryzacyjny się nasuwa, ale on zabiera dużo światła.

    Oglądam w FireFoxie i wszystko wydaje się w porządku.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 15-07-2018 o 20:10

  3. #163

    Domyślnie Odp: [fristajlor] mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw

    Poczatkowo probowalem bez lampy, efekty byly slabe - za malo swiatla zbyt dlugie czasy za male go i brzydknie tlo. Zaczalem wiec blyskac poczatkowo od frontu ale ustawiajac z boku lampe by nie bylo odbicia swiatla w szybie - tez wychodzilo srednio. Zaczalem wiec ingerowac w wystawe i unosic scianki odcinajace dostep do akwa od gory i te zdjecia zdjecia powstaly blyskajac od gory pod mocnym skosem.

    Blyskalem dosc lekko 1/64 - 1/32 mocy. Rybki zdawaly sie nie reagowac na blysk ale nie wiem jaki jest wplyw na nie. W tekstach dot fotografowania rybek o zastosowaniu lampy nie raz czytalem i nigdy autorzy negatywnych zastrzezen o wplywie na ryby nie pisali. Wlascicieli rybek nie bylo ale byl organizator bedacy tez uznanym dzialaczem zwiazkowym w srodowisku gupikow i bardzo sie cieszyl ze robie zdjecia i zalowal ze nie moglem zostac dluzej Podzielil sie ze mna swoimi doswiadczeniami w tej materii i tez mowil o blyskaniu robiac zdjecia rybek.

    Filtra polaryzacyjnego nie stosowalem choc mam i nigdy nie czulem takiej potrzeby wielokrotnie fotografujac mieszkancow akwa.

    U mnie w FF jakas kicha musze poszukac rozwiazania tej sytuacji. Troche mnie to dziwi bo wszedzie indziej ten sam plik wyswietla sie normalnie :/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    --- Kolejny post ---

    Na górze zdjęcie odpalone z dysku, na dole z firefoxa - widać w czym problem. Jak się ogląda na źle ustawionym firefoxie tj. tak jak ja to oba zdjęcia na poniższej grafice są kaszaniaste a jak ma się ok to górne jest ok, a tylko dolne zwalone. Jak oba wyglądają ok to pewnie monitor nie pozwala na dostrzeżenie niuansów w tle. @Tom01 czy byłbyś w stanie coś poradzić?

    Ostatnio edytowane przez fristajlor ; 15-07-2018 o 23:05

  4. #164

    Domyślnie [fristajlor] mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw

    Kadr z konkursu “wchod/zachod slonca” zorganizowanego na www.makropasja.pl:


    116.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez fristajlor ; 08-08-2018 o 08:43

  5. #165

    Domyślnie Odp: [fristajlor] mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw


  6. #166
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [fristajlor] mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw

    116 bardzo mi się podoba.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  7. #167

    Domyślnie Odp: [fristajlor] mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw

    Dzięki za komentarz

    118.
    Ostatnio edytowane przez fristajlor ; 10-08-2018 o 23:43

  8. #168
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: [fristajlor] mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw

    Cytat Zamieszczone przez fristajlor Zobacz posta
    Na górze zdjęcie odpalone z dysku, na dole z firefoxa - widać w czym problem. Jak się ogląda na źle ustawionym firefoxie tj. tak jak ja to oba zdjęcia na poniższej grafice są kaszaniaste a jak ma się ok to górne jest ok, a tylko dolne zwalone. Jak oba wyglądają ok to pewnie monitor nie pozwala na dostrzeżenie niuansów w tle. @Tom01 czy byłbyś w stanie coś poradzić?
    Widziana przeglądarka nie ma zarządzania barwą (znaczy ma ale skopane) i w ogóle nie należy się sugerować tym co wyświetla.

  9. #169

    Domyślnie Odp: [fristajlor] mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Widziana przeglądarka nie ma zarządzania barwą (znaczy ma ale skopane) i w ogóle nie należy się sugerować tym co wyświetla.
    W gfx.color_management.display_profile usunąłem dotychczas wskazany profil monitora i teraz w FF obraz wygląda jak w innych aplikacjach. Z drugiej strony wszędzie polecają by jednak w tym miejscu wskazać profil... Którą przeglądarkę polecasz do oglądania zdjęć?

    119.

  10. #170

    Domyślnie Odp: [fristajlor] mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw

    Kolejne konkursowe ujęcie z makropasji, tym razem tematem był Tygrzyk, moja praca:

    120.


Strona 17 z 25 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •