Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 114

Wątek: Prosba o pomoc w wyborze lustrzanki analogowej.

  1. #21
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bagnet007 Zobacz posta
    Zależy jaki egzemplarz się trafi. Pomiar światła z niecanonowskimi obiektywami w moim przypadku był ok.
    A u mnie już nie :-)
    Gdzieś wyczytałem, że to kwestia firmware.
    Dokładnie, starsze egzemplarze mają firmware wymagający podpięcia obiektywu z bagnetem EF, inaczej pomiar światła jest przekłamany (o stałą wartość, różną dla różnych partii wychodzących z fabryki, można sobie doświadczalnie wyznaczyć wartość korekty i inaczej ustawiać ISO... no ale jest z tym trochę zabawy). Jeśli ktoś jest z Wa-wy lub okolic może podskoczyć na Żytnią, gdzie soft zaktualizują. Wysyłanie nie bardzo się opłaca.
    Sprawę rozwiązuje też dandelion, z którym pomiar światła w "trefnych" 30/33 działa prawidłowo.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  2. #22
    Uzależniony Awatar Avadra_K
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    54
    Posty
    580

    Domyślnie

    Jak dla mnie proponował bym 50E. bardzo dobre body, wytrzymałe (w wiekszej części metalowe nie jakiś plastik), poręczne a z gripem wręcz świetnie "leży w ręku" acha w gripie można zamiennie uzywać akumulatorów lub 4 baterii AA (paluszków). Kontrola aktywnego pola AF za pomocą oka też cieszy, ale głownie zaletą jest niezawodność - ja mam 50-tkę od 1999 i mało zdjęć to ona nie zrobiła, a od 2 lat dość intensywnie uzywa jej mój syn, a aparat dalej jest rewelacyjnie sprawny.
    _______________________________________________
    Ars non habet osorem nisi ignorantem (sztuka nie ma wroga, chyba że w ignorancie )
    __________________________________________________ ___________
    To wódka? - słabym głosem zapytała Małgorzata. - Na litość boską, królowo - zachrypiał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus . "Mistrz i Małgorzata" M Bułhakow

  3. #23
    Tool
    Guest

    Domyślnie

    Polecam EOS-5. Mam od 10 lat, kupiony jako używka i do tej pory działa. Dobrze działa.:grin: No i wygląda prawie "zawodowo".;-).

  4. #24

    Domyślnie

    a ja ci sprzedam EOS 33V za dobra cene

  5. #25

    Domyślnie

    Witam.
    Podłącze się pod wątek i pytam-co sądzicie o EOS 300V. Czy taki tani aparat jest w ogóle sens kupować? Ja również szukam jakiejś analogowej alternatywy dla mojego 300D
    pozdrawiam Patryk

  6. #26
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patrykolo Zobacz posta
    Witam.
    Podłącze się pod wątek i pytam-co sądzicie o EOS 300V. Czy taki tani aparat jest w ogóle sens kupować? Ja również szukam jakiejś analogowej alternatywy dla mojego 300D
    Jeśli inie przeszkadzają Ci jego gabaryty i plastikowość to jak najbardziej tak. Po zeszłorocznej promocji w Fotopajacu na rynku wtórnym (alledrogo i nie tylko) jest wciąż sporo nieużywanych egzemplarzy, jeszcze na gwarancji, do nabycia za mniej niż 150 zł.
    W fotografii analogowej o jakości zdjęcia decydują wyłącznie obiektyw i użyty materiał, puszka daje tylko większą bądź mniejsza swobodę użytkowania, ważne żeby nie poszczała światła, nie rysowała filmów i trzymała czasy naświetlania :-)
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  7. #27
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie

    Ja uważam, że to przesłodki aparat - i wcale nie jest tani, w czasach świetności kosztował chyba coś koło 1500 PLN.
    Muszę powiedzieć, że bardzo mi przypadł do gustu jako drugi korpus właśnie. Ma bardzo fajną ergonomię, naprawdę dobry pomiar światła, szeroki obszar AF, dobrą jakość obrazu na matówce, duży i podświetlany wyświetlacz, metalowy bagnet... A do tego jest mały, lekki (nawet z BP-220) i cichutki. W porównaniu do EOSa dwucyfrowego jest oczywiście nieco okrojony (np. brak swobodnego wyboru trybu AF, punktów A-DEP, korekcji błysku lampy wbudowanej, wstępnego podniesienia lustra, pomiar światła w automatyce jest tylko matrycowy lub częściowy, w manualu CW lub częściowy), tym niemniej można nim swobodnie fotografować w każdych warunkach.
    Obsługuje się go ponadto tak samo jak EOSy 300D czy 350D (praktycznie identyczne rozmieszczenie przycisków, taki sam układ AF), co znakomicie ułatwia używanie ich zamiennie.

    Pzdr

    Grzesiu
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  8. #28
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patrykolo Zobacz posta
    Witam.
    Podłącze się pod wątek i pytam-co sądzicie o EOS 300V. Czy taki tani aparat jest w ogóle sens kupować? Ja również szukam jakiejś analogowej alternatywy dla mojego 300D
    Jest. Za obecną cenę to jest świetny sprzęt. Ja do dzisiaj mam i używam 500n (poprzednik serii 300) i na prawdę jak się mu nie przeszkadza zrobi piękne zjęcia .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #29

    Domyślnie

    W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak tylko poszukać jakiejś 300-setki w sklepach. Dzięki
    pozdrawiam Patryk

  10. #30
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    380

    Domyślnie

    Kupiłem 300V latem na allegro nówkę za 118 złotych : ). Przypadkiem, bo tak sobie zalicytowałem, żeby wiedzieć za ile pójdzie. Jestem bardzo happy, bo mam pełną klatkę : )))))))))) Aparacik prosty i lekki dzięki czemu ma stałe miejsce w torbie wiecznie załadowany i gotowy. Głownie do użytku prywatnego w przeciwieństwie do cyfry. Na razie jedzie tylko na stałce 1,8 i starym zoomie sigmy 100-300 (kit od 400D nie pasuje) ale już wkrótce być może na 17-40 i innych szkiełkach. W każdym razie świetny pomysł na samokształcenie i radość z pstrykania, które czasem jest tylko orką.

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •