Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 114

Wątek: Prosba o pomoc w wyborze lustrzanki analogowej.

  1. #11
    CEDR
    Guest

    Domyślnie

    EOS 5 mam 7 lat polecam. Cena w stodole 400-700zł. Lampy EZ.
    EOS 50 też dobry, plusem są lampy EX które przełożysz do cyfry.
    Kolega foci eos 300 od kilku lat,to co wyprawia tym plastikiem jest godne podziwu, ma facet talent. poz.

  2. #12
    guciu_ch
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam eos A2E (amerykanski odpowiednik EOS 5 ). Duzego doswiadczenia nie mam, ale jezeli chodzi roznice miedzy EOS 3000 a A2E - przepasc . Kilka moich uwag:
    - EOS5 chodzi na baterie 2CR5 - wiec troche drogo wychodzi
    +z tego co sie orientuje to akumulatory nadaja sie do zdjec tylko bez lampy
    - EOS50 ma batteryPack na AA (ktos moze potwierdzic? )
    - EOS5 - ergonomia - dla mnie rewelka, zwaszcza z gripem
    - EOS5 - w porownaniu do EOS3000 z dwa, trzy razy wiekszy
    - EyeControl - w pionowym kadrze nie dziala - ja praktycznie go nie uzywam, ale foce glownie stale sceny
    Pozdr!

  3. #13
    adriano
    Guest

    Domyślnie

    zdecydowanie 50E jestem z niego bardzo zadowolony (oczywiscie poz tym ze go ostatnio uszkodzilem ale to tylko moja wina)

  4. #14
    guciu_ch
    Guest

    Domyślnie

    I jeszcze jedno. 5 ma spota, a 50E juz nie.

  5. #15
    Dopiero zaczyna Awatar 2ev
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    17

    Domyślnie

    Za 400 zł można kupić EOS 30/33 w naprawdę dobrym stanie.

    To jest bardzo dobry aparat, lepszego nie potrzeba.
    Bardzo wytrzymały, dobrze zbudowany, dobry autofokus (7 pkt.)
    cichy i szybki.

    Pozdrawiam
    2EV

  6. #16
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie

    - EOS50 ma batteryPack na AA (ktos moze potwierdzic? )
    Tak, ma, BP-50, wyposażony w chwyt i spust do kadrów pionowych. Ponadto można do EOSa50 z BP-50 używać pojemnik BP-5B na baterie R20, a nawet (po niewielkiej przeróbce pokrywki BP-50) zwykły BP-5 od EOS5
    I jeszcze jedno. 5 ma spota, a 50E juz nie.
    Ale ma pomiar skupiony (10-12% kadru czy jakoś tak, taki nieco większy spot ), który może być związany z dowolnym punktem AF, i który w znakomitej większości sytuacji wystarczy. Pomiar częściowy w 50 jest bez porównania bardziej skupiony od takiegoż pomiaru w seriach 30/33 czy 300, w których jest on realizowany przez pięć środkowych pól matrycy - powierzchniowo wypada 14%, ale na skutek ułożenia tych pól w kształcie + obejmuje on wymiarowo znacznie większy obszar niż by się mogło wydawać - aż 60% matrycy w pionie i 43% w poziomie.

    Pzdr

    Grzesiu
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  7. #17
    Coś już napisał Awatar Pitek
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Małopolska
    Wiek
    51
    Posty
    68

    Domyślnie

    miałem kiedyś 50 E i gorąco polecam
    Canon EOS 70D, Canon 100-400 L mk2, Canon 100, Tamron 17-50 1:2,8IF LD XR Di II Aspherical, Manfrotto 190 X PROB + 804 RC2

  8. #18
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    71
    Posty
    634

    Domyślnie

    Jeżeli jesteś jeszcze zainteresowany dobrym analogiem to mam do sprzedania Eos-a 33. Zajrzyj do działu sprzedam. Może Ciebie zainteresuje .
    http://canon-board.info/showthread.php?t=27599
    Janusz.
    Ostatnio edytowane przez januszP. ; 13-11-2007 o 07:54

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2ev Zobacz posta
    Za 400 zł można kupić EOS 30/33 w naprawdę dobrym stanie.

    To jest bardzo dobry aparat, lepszego nie potrzeba.
    Bardzo wytrzymały, dobrze zbudowany, dobry autofokus (7 pkt.)
    cichy i szybki.

    Pozdrawiam
    2EV
    Ma niestety kilka wad w porównaniu z 50/50E, a dwie wady są duże -
    1. Brak czerwonego podświetlacza autofokusa, który umożliwia wyostrzenie na nieruchome przedmioty nawet w egipskich ciemnościach (do tego Canon w 30/33 przyoszczędził i dał o 0,5EV mniej czułe sesnory autofokusa)
    2. Nie współpracuje z obiektywami M42, będącymi śmiesznie tanią manualną alternatywą dla obiektywów EF.
    Rozważając ostatnio kupno analoga za niewielkie pieniądze, jako dodatku do cyfrówki, brałem pod uwagę EOSa 50E i EOSa5. Obydwa to dobre aparaty, solidnie wykonane i trwałe (z wyjątkiem uszkadzających się kółek programów w Canonach EOS5), mające całe spektrum funkcji uznawanych za profesjonalne, w tym dwóch rewelacyjnych funkcji zupełnie nieobecnych w dzisiejszych cyfrówkach Canona tj. (wspomnianego) podświetlacza autofokusa oraz systemu ustawiania ostrości za pomocą spojrzenia (Eye Control). EOS 5 jest aparatem "o półkę wyżej", ale starszym konstrukcyjnie- ma pewne przewagi nad 50E- wspomniany pomiar punktowy, migawkę do 1/8000 sekundy, 5 punktów AF zamiast 3-ch itd.
    50E przewyższa EOSa5 możliwością podłączenia gripa, bardziej zaawansowanym (ale nie wiem czy lepszym) pomiarem światła błyskowego E-TTL i pewniejszym układem sterowania ostrością za pomocą oka. Przy tym jako jedyny znany mi Canon ma sterowanie wszystkimi ważnymi funkcjami za pomocą dźwigni i pokręteł, umożliwiające obsługę sprzęu bez odrywania oka od wizjera.
    Ostatecznie kupiłem 50E, ale tylko dlatego że trafiłem prawie nieużywany egzemplarz, wraz z oryginalnym pudełkiem, instrukcją itd w przyzwoitej cenie 260 zł. Gdybym natrafił na równie ładny EOS 5 to też bym się nie wahał- kosztują ok. 270- 400 zł.
    Obydwa te aparaty mają kilka cech przewyższających nowy, dostępny za 199 zł EOS 300v. Główną przewagą dla mnie jest ustawialność autofokusa- tj. ja mogę decydować czy aparat ma śledzić ostrością obiekt, czy też zablokować ostrość (AI Servo/ One Shot). W EOSie 300v decyduje za mnie automat (i często się myli). Do tego podobnie "ustawialny" jest pomiar światła.
    Po krótkim, acz intensywnym użytkowaniu 50 Emogę tylko powiedzieć że gdyby Canon wstawił weń cyfrową matrycę i "bebechy" byłby to dla mnie aparat wszechczasów. Jest świetny.
    I to by było na tyle

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    36
    Posty
    1 344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fabrykant Zobacz posta
    Ma niestety kilka wad w porównaniu z 50/50E, a dwie wady są duże -
    ...
    2. Nie współpracuje z obiektywami M42, będącymi śmiesznie tanią manualną alternatywą dla obiektywów EF.
    Zależy jaki egzemplarz się trafi. Pomiar światła z niecanonowskimi obiektywami w moim przypadku był ok. Gdzieś wyczytałem, że to kwestia firmware.

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •