Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 73

Wątek: Uniknij Kradzieży!

  1. #11
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Namysłów/Wrocław
    Wiek
    36
    Posty
    541

    Domyślnie

    Olszewski pierdoła nie jestem jak znajde mogę Ci pokazać wiadomośc którą dostałem od prokuratora Znam tochę prawo i dla mnie to też było dziwne

    PS zanim zAczniesz kogoś wyzywać pomyśl nad Sobą bo widze ze jesteś chyba zakochanym w Sobie Narcyzem
    Ostatnio edytowane przez dj_zibi ; 24-07-2007 o 11:56

  2. #12
    Uzależniony
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    782

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szycho Zobacz posta
    No panowie Moderatorzy ja bym to przykleił. Albo tu, albo w Co? gdzie? za ile? i dodał jeszcze jak?. Well done Olszewski! Może się komuś przydać
    Dziękuje za słowo pochwały
    Cytat Zamieszczone przez ewg Zobacz posta
    Dodałbym jeszcze swój mały podpunkt do głównego postu:

    W przypadku firm zawsze pytać o fakturę vat (nawet jeśli nie potrzebujemy) i od razu cenę (bo zwykle wtedy jest wyższa lub wręcz faktura jest niedostępna!). Dzięki temu przekonamy się od razu czy pospolite oszustwa podatkowe są czymś normalnym dla naszego potencjalnego kontrahenta a to zwykle idzie w parze z innymi "procederami"...

    O, dobrze, że wspomniałeś Otóż jeśli ktoś się podaje, że "Nasza firma oferuje towar ...." i używa słowa firma, to nawet jeśli to jest spółka cywilna musi mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą, jeśli ją ma, to jest płatnikiem VATu, a jeśli jest płatnikiem VATu to musi wystawiać faktury VAT. Jeśli poprosisz firmę o fakturę VAT a oni powiedzą że nie wystawiają może to być przekręt!

    Cytat Zamieszczone przez dj_zibi Zobacz posta
    Olszewski pierdoła nie jestem jak znajde mogę Ci pokazać wiadomośc którą dostałem od prokuratora Znam tochę prawo i dla mnie to też było dziwne

    PS zanim zAczniesz kogoś wyzywać pomyśl nad Sobą bo widze ze jesteś chyba zakochanym w Sobie Narcyzem

    Z góry przepraszam, że Cię tak nazwałem, aczkolwiek w głowie mi się nie mieści to co napisałeś. Bo w Warszawie jadąc bez biletu w momencie kontroli, MUSISZ kontrolerowi (którego mozesz mieć gdzieś i w pogardzie) okazać swoje dokumenty! A Ty piszesz że bank nie udostępnił tego prokuratorowi. Toż to we łbie się nie mieści, stąd tak o Tobie powiedziałem za co jeszcze raz przepraszam, jeśli Cię to uraziło To miało mieć sens ironiczny

    Nie jestem narcyzem Jeszcze raz przepraszam, to miało mieć sens ironiczny. Bo zobacz skoro prokurator z nakazem nie jest w stanie wyegzekwować od banku takich danych to kto w Państwie miałby taką możliwość?
    40D/BG-E2N | 17-40/4.0 L | 85/1.8 USM | 430 EX |
    Ktoś naruszył Twoje prawa?

  3. #13
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Namysłów/Wrocław
    Wiek
    36
    Posty
    541

    Domyślnie

    Ja też przepraszam.

    Mówie raz jeszcze dziwne to dla mnie było, (miało to miejsce kilka lat temu). Bank zasłaniał się tajemnicą. W tym roku dostałem że śledztwo zostało wznowione bo liczba poszkodowanych wzrosła i bank dał dane osoby. No może odzyskam za kilka lat swoje 366zł

  4. #14
    Uzależniony
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    782

    Domyślnie

    dj_zibi - w związku, że Cię to uraziło edytowałem post i go zmieniłem Jeszcze raz przepraszam.

    Widzisz czasami warto sprawdzić komentarze sprzedającego odnośnie przedmiotu który kupujemy. Bo okazuje się, że więcej osób pada ofiarami na ten sam przedmiot.

    Dodam, że Policja tępi oszustów na Allegro jak nigdy dotąd.

    Dla zainteresowanych kiedyś dam ten link:
    http://www.policja.pl/portal/pol/39/749/

    Naprawdę, każde oszustwo za pośrednictwem Allegro zgłoszone na Policji kończy się zatrzymaniem oszusta. Policja wytoczyła działo przeciwko oszustom internetowym.

    A o tym że Policja działa może, nie każdemu musi przekonywać lista największych wpadek oszustów:

    http://www.policja.pl/portal.php?ser...l&dzial=1&t=76
    Ostatnio edytowane przez Olszewski ; 24-07-2007 o 12:18
    40D/BG-E2N | 17-40/4.0 L | 85/1.8 USM | 430 EX |
    Ktoś naruszył Twoje prawa?

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Namysłów/Wrocław
    Wiek
    36
    Posty
    541

    Domyślnie

    Olszewski tylko moje oszustwko było za pośrednictwem ebay.pl zaraz na początku istnienia tego portalu w Polsce.

  6. #16
    Uzależniony
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    782

    Domyślnie

    dj_zibi - ano właśnie, trzeba byłoby się dowiedzieć jak to jest z ebay.pl i ebay.de bo z tego co wiem to ebay nie jest monitorowany tak jak allegro przez policje
    40D/BG-E2N | 17-40/4.0 L | 85/1.8 USM | 430 EX |
    Ktoś naruszył Twoje prawa?

  7. #17
    Bywalec Awatar Kaworu
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Stalinigród
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olszewski Zobacz posta
    MUSISZ kontrolerowi (którego mozesz mieć gdzieś i w pogardzie) okazać swoje dokumenty!
    Eeee, coś się zmieniło? Ostatnio jak pamiętam to MUSISZ swoje dokumenty okazać tylko i wyłącznie Policji, Straży granicznej, etc, etc ... kontrolerom, konduktorom, i tym podobnym - nie. (Ale, wtedy sobie sprowadzają jakiegoś Policjanta)

  8. #18
    Uzależniony
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    782

    Domyślnie

    Kaworu - za posiadanie dokumentu i nie okazanie go kontrolerowi ZTM (Warszawa), ZET-KA (Kraków) Policja wpakuje Ci mandat!

    KAŻDEMU KONTROLEROWI JEŚLI POSIADASZ DOKUMENT JESTEŚ ZMUSZONY GO OKAZAĆ!

    Jeśli nie masz wzywany jest patrol Policji i wtedy kontroler potwierdza dane przez Policje
    40D/BG-E2N | 17-40/4.0 L | 85/1.8 USM | 430 EX |
    Ktoś naruszył Twoje prawa?

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar p13ka
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    56
    Posty
    1 013

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaworu Zobacz posta
    Eeee, coś się zmieniło? Ostatnio jak pamiętam to MUSISZ swoje dokumenty okazać tylko i wyłącznie Policji, Straży granicznej, etc, etc ... kontrolerom, konduktorom, i tym podobnym - nie. (Ale, wtedy sobie sprowadzają jakiegoś Policjanta)
    Ustawa z dnia 15 listopada 1984 r Prawo przewozowe:
    Art. 33a. 1. Przewoźnik lub osoba przez niego upoważniona, legitymując się identyfikatorem umieszczonym w widocznym miejscu, może dokonywać kontroli dokumentów przewozu osób lub bagażu.
    (...)
    4. Przewoźnik lub osoba przez niego upoważniona ma prawo:
    1) w razie odmowy zapłacenia należności - żądać okazania dokumentu umożliwiającego stwierdzenie tożsamości podróżnego,
    2) w razie odmowy zapłacenia należności i niemożności ustalenia tożsamości podróżnego - zwrócić się do funkcjonariusza Policji i innych organów porządkowych, które mają, zgodnie z przepisami prawa, uprawnienia do ustalania tożsamości osób, o podjęcie czynności zmierzających do ustalenia tożsamości podróżnego,".

    I wszystko jasne.

  10. #20
    Uzależniony
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    782

    Domyślnie

    p13ka - widzę że ustawy wyciągasz jedna za drugą Ja wiedziałem że to tylko prawo przewozowe a dalej nie chciało mi się szukać

    Aczkolwiek wniosek z tego że głupot nie plete
    40D/BG-E2N | 17-40/4.0 L | 85/1.8 USM | 430 EX |
    Ktoś naruszył Twoje prawa?

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •