Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 67

Wątek: Canon S5 IS

  1. #1

    Domyślnie Canon S5 IS

    Witam!
    Ostatnio wypatrzyłem w cennikach i na Allegro S3 IS po liftingu czyli tytułowego S5. Poza powiększeniem rozmiaru matrycy do 8M, dodali wykrywanie twarzy i to co zawsze było mi potrzebne a brakowało mi w moim S3 IS. Gorącą stopkę. Przekopałem trochę netu za jakimiś sensownymi recenzjami, ale poza ogólnymi zajawkami:
    http://www.dpreview.com/news/0705/07050703canons5is.asp
    http://www.letsgodigital.org/en/1429...owershot_s5is/
    w zasadzie nie ma jakiś sensownych porównań i testów.
    Może ktoś jest już posiadaczem takiego apartatu, lub też znalazł jakieś ciekawe materiały na jego temat ?
    Proszę o jakieś info w tym temacie. Wolę się upewnić czy przesiadka ma jakiś głębszy sens...
    Zielony jak marchewka w grudniu ... Zabawki: Na razie EOS 500D i EF-S 17-85 IS USM, EF-S 55-250 IS...

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Przesiadka nie ma sensu, bo jak sam zauważyłeś jest to face lifting. Lepiej pozbieraj kasę na dSLR a S3IS trzymaj jako back up. Na sensowne review jest jeszcze za wcześnie, bo ten aparacik dopiero co trafił do sprzedaży.
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Wrocław, Radosmko
    Wiek
    39
    Posty
    111
    eos 10D, zenit TTL
    kilka obiektywów, statyw, wężyk home made...

  4. #4
    Yarpen
    Guest

    Domyślnie

    Witam,

    Nowy na forum, ale cyfrowy Canonier od 2001 - pozdrawiam wszystkich.

    Kupiłem S5 dwa tygodnie temu żeby nie targać plecaka sprzętu na urlop, a mój dotychczasowy kompakt zrobił sie już cokolwiek zabytkowy

    Po zrobieniu jakichś 300-400 zdjęć nie jestem niestety pod wielkim wrażeniem. Technicznie sprzęt jest w porządku - dość szybka elektronika i mechanika, ergonomia OK. AF trochę problematyczny przy słabym świetle. Bardzo porządna jakość wykonania - nadal "Made in Japan" a nie gdzieś w delcie Rzeki Perłowej (chociaż projektant pokrywki obiektywu powinien zmienić zawód - bardzo słabo się trzyma). No i nareszcie stopka do lampy (dlatego nie kupiłem S3).

    Jest za to jeden fundamentalny problem - powyżej ISO 100 szum jest dla mnie trudny do zaakceptowania. Nawet przy ISO 80 jakość nie powala.

    W sumie jako "point and shoot" zdjęć do albumu rodzinnego, całkiem miły sprzęt (gdyby nie cena). Do czegoś poważniejszego nie polecam.

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    305

    Domyślnie

    jesli mam polecić komuś hybrydę na wakacje to S5 Is czy może S3 albo jakiś Sony? Chyba że macie jakiś innych kandydatów. dSLR odpada

  6. #6
    Dopiero zaczyna Awatar said1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    33

    Domyślnie

    Niestety CANON nie staną na wysokości zadania przy okazji modelu S5is :-(

    Stosowanie zabiegów marketingowych w postaci zwiększenia liczby pikseli, na i tak już małej matrycy CCD (1/2,5 cala), skutkuje większym zaszumieniem. Jeżeli nie zmienią optyki, która i tak nie jest rewelacyjna, ale jak na rozbudowany kompakt wystarcza, to wpadną do dołu który sam sobie kopią;-)

    ... chyba czas na wprowadzenie konkretnych zmian, bo w przeciwnym razie seria Sx spadnie na margines rynku kompaktów (a takie były obiecujące początki...), Panasonic tylko czeka...

    Ale póki co nie ma się co przejmować - czas uderzać w plener póki pogoda dopisuje:-)

    Pozdrawiam
    Canon EOS 60D | EF-S 17-55 mm f/2,8 IS USM | EF-S 60 mm f/2,8 macro USM | EF 35-135 mm f/4-5,6 USM | EF 70-300 f/4-5,6 IS USM

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yarpen Zobacz posta
    [...]
    Bardzo porządna jakość wykonania - nadal "Made in Japan" a nie gdzieś w delcie Rzeki Perłowej (chociaż projektant pokrywki obiektywu powinien zmienić zawód - bardzo słabo się trzyma). [...]
    Ona ma sie slabo trzymac, poniewaz masz wysuwany obiektyw.
    A ze aparat kupuja tez ci mniej zdolni, to bywa tak, ze ktos wlaczy aparat nie zdejmujac dekielka. Jak by byl na stale, to by moglaby byc katastrofa.

    Jezeli Ci to przeszkadza, to zrob to co ja kiedys - kup adapter, filtr uv i dedykowany do tego dekielek.

  8. #8
    Yarpen
    Guest

    Domyślnie

    Z całym szacunkiem - pokrywka na obiektywie jest IMHO od tego, żeby go chronić, a nie spadać przy drobnym wstrząsie, czy próbie włożenia aparatu do pokrowca mniejszego niż TopLoader 75 .

    Co do katastrofy przy wysuwanym obiektywie, też sie nie zgodze: moja pierwsza cyfrówka - Powershot G2 miała jak najbardziej wysuwany obiektyw i pokrywkę, która trzymała się całkiem solidnie.
    Przy próbie włączenia bez zdjętej pokrywki (co wydarzyło mi się nie raz i nie dwadzieścia), G2 zamiast wypychać obiektyw na siłę, wydawał z siebie kulturalne beep-beep, a na wyświetlaczu pokazywał sie wymowny komunikat "lens".
    Dlatego tez śmiem nadal twierdzić, że projektant minął się był z powołaniem.

    Pozdrawiam,
    Y

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar egzor
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    40

    Domyślnie

    A ja ostatnio noszę się z zamiarem zmiany mojego wysłużonego (ale ciągle na chodzie) PS A60 na ten waśnie aparacik lub na Panasa FZ-50 i szczerze nie mam pojęcia co wybrać. Jak w S5 ustawia się ręcznie ostrość ? Jest jakieś osobne pokrętło czy przyciski czy podobnie jak w A60.
    Pozdrawiam
    Egzor
    -----------
    Ja mam: Canon A60; CF 16+64+256 MB; dobre chęci

  10. #10
    Dopiero zaczyna Awatar said1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez egzor Zobacz posta
    A ja ostatnio noszę się z zamiarem zmiany mojego wysłużonego (ale ciągle na chodzie) PS A60 na ten waśnie aparacik lub na Panasa FZ-50 i szczerze nie mam pojęcia co wybrać. Jak w S5 ustawia się ręcznie ostrość ? Jest jakieś osobne pokrętło czy przyciski czy podobnie jak w A60.
    Co do "MF" w S5 to raczej nic się nie zmieniło w porównaniu do poprzednich wersji (S1, S2, S3) - a szkoda:-(

    To co w tych aparatach służy do manualnego nasatu ostrości jest totalną porażką i zasadniczo mija się z celem... (pomimo zastosowania dobrego LCD, no może za wyjątkiem LCD wyzjera, nie jesteśmy w stanie dokładnie ustawić ostrości za pomocą guzików a co gorsza potrzebne są do tego obie dłonie!!).

    Jeżeli porównywać S5 z FZ50, to tą konkurencję wygrywa bezkonkurencyjnie PANASONIC. Zastosowanie ringów do zmiany ogniskowej jak i focusa nie dość że znacznie poprawia ergonomię, to jeszcze upodabnia go do lustrzanki (choć może to nie jest dla wszystkich zaleta...) - oczywiście tu też są potrzebne obie dłonie, ale efekt płynności nastawianej ostrości rekompensuje taki układ:-)

    ...ale żeby nie było, że nie lubię CANONA, ma go, używam i jestem zadowolony, bo używanie aparatów jak i wielu innych rzeczy jest sprawą mocno subiektywną... czy kupisz jeden czy drugi, to po zmianie z A60 odczujesz zasadniczą różnicę i z obu będziesz zadowolony:-)
    Canon EOS 60D | EF-S 17-55 mm f/2,8 IS USM | EF-S 60 mm f/2,8 macro USM | EF 35-135 mm f/4-5,6 USM | EF 70-300 f/4-5,6 IS USM

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •