Strona 70 z 150 PierwszyPierwszy ... 2060686970717280120 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 691 do 700 z 1497

Wątek: Mój zestaw...

  1. #691
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oskarkowy
    Ja mam w tej chwili jeden aparat. I do wypuszczenia 3D nie mam zamiaru go zmieniać. Niestety martwię się co będzie na rogach. Przyznaję, że ogniskowa i światło bardzo by mi odpowiadały. Cena, z tego co widzę też
    Tylko jest problem z jakością

    No widzisz... ja to szklo biore z mysla o 20D... na fullframe nie czulbym potrzeby posiadania az 20mm (17mm na kliszy przeraza ).

  2. #692
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    No widzisz... ja to szklo biore z mysla o 20D... na fullframe nie czulbym potrzeby posiadania az 20mm (17mm na kliszy przeraza ).
    17mm to przegięcie. Musisz mieć idealnie zestawiony kadr, żeby nic się nie działo. I do tego idealnie w pionie, albo idealnie w górę. Chwila nieuwagi i dzieją się takie historie:

    Z 20mm jest inaczej. Jeśli uważasz na obiekty po bokach kadru i szkło jest dobrze skorygowane, to jest to rewelacyjna ogniskowa do niecodziennej reporterki. Do tego, jeśli opanujesz kaprysy szkła, to z jego wad możesz spokojnie zrobić zalety. Tylko musisz ludzi przyzwyczaić do takich "efektów".

    A mnie się na przykład nie podoba ogniskowa 35mm, choć oczywiście 35/1.4 to kawał rewelacyjnego szkła.
    Jarek

  3. #693
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    70

    Domyślnie

    Vitez, to teraz do zestawu marzen brakuje Ci tylko body na 1d


    jako ze jestem poczatkujacym skromnie - 50/1.4

  4. #694
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    39
    Posty
    147

    Domyślnie

    a w porownaniu jakosci 50 1.8 i tej sigmy co wg was stoi wyzej - pomijam rozne ogniskowe - chodzi tylko o jakosc wykonania/jakosc zdjecia

  5. #695
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GrzesiekK
    Vitez, to teraz do zestawu marzen brakuje Ci tylko body na 1d

    Jeszcze 35 1.4 , 135 2 L , moze zamiana 85 1.8 na 85 1.2L ... potem jakas 150tka albo 180tka macro .

    A body... czekam co tam Canon nowego wypusci, potem poczekam az toto nowe stanieje (stawiam na ok pol roku jak to z 1D MkIIN czy 10D/20D bywalo) i wtedy moze ...
    A jak nic nowego nie bedzie ciekawego to w 1DMkIIN brakuje mi tylko eyecontrol - przeboleje a nuz ktos bedzie sprzedawal za dobra cene i przesiadal sie na jakas nowosc.

  6. #696
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    fafa
    Posty
    755

    Domyślnie

    to ja po raz kolejny w ramach konsekwencji rozwoju swojego systemu Canona kupiłem... hassela 500 cm. teraz tylko krwawica na obiektyw zeiss'a, który wbrew wyobrażeniu popmart'a o zeiss'ie nie jest made in DDR i... ma nieco inną plastykę ;-) cholera, mogłbym Lkę kupić... ale za bardzo kwadraty lubię nie mogę się tylko zdecydować bo stać mnie tylko narazie na jeden czyli standart (a może nieco więcej czyli 120-150) czy portret (180). a mogło być 85L ;-)

    a zamiast 20-tki sigmy jednak jedzie do mnie 50tka sekkora czyli nieco więcej mm przeliczając bo circa 22-24. za to średnica filtra konsekwentnie 77 czyli polary cookiny uv'ki z canona niezmiennie pasują... manualne, więc bez bólu, że mi autofokus świruje ;-)
    gra i buczy bebop

  7. #697
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    No, to teraz tylko horsemanik.
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  8. #698
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    fafa
    Posty
    755

    Domyślnie

    wiesz, myślałem nad tym. ale hassel i mamiya mają coś w sobie (dla mnie). horseman to już kobyła, zanim zrobisz zdjęcie to przepuchlina ;-) muszę do 4x5 dojrzeć. nie robię architektury ani makro, więc pokłony mnie nie kuszą aż tak... w każdym razie kierunek jest obrany: analogowo średnio. ostatnio erbeka głownie 7x7 polaroidem pstryka. coś*mnie te kwadraty wkręciły...
    gra i buczy bebop

  9. #699
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    eee, mnie też nie kręci 4x5 cala. Slajd 6x7cm jest wystarczający dla mnie. Pokłony to co innego. I w sumie nie tylko do packshotów, do fotografii kreacyjnej także.
    No, ale najpierw lampki, potem dopiero coś dużego.
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  10. #700
    Coś już napisał Awatar mmosk
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa / Puławy
    Wiek
    45
    Posty
    70

    Domyślnie

    Witam
    To może i ja napisze o czym myśle (w kolejności nabycia). Tak więc najpierw moja tematyka fotograficzna - przyroda oraz fotografia w warunkach ekstremalnych. Główne rejony w których fotografuje to Arktyka i z nadzieją, że wyapli Antarktyda. A w co chcę się wyposażyć:

    1. Sigma 100-300/4
    2. Tele Sigma 1.4x
    3. EOS jakiś stary typu 50 lub 30
    4. Jakieś macro Sigmy (150 lub 180)
    5. Sigma 120-300/2.8
    6. Tele Sigma 2x
    7. Jakas cyfra jak wejdzie nowa to EOS 20D lub jak będzie tania to ta nowa

    8. no i na koniec Sigma 300-800/5.6

    Przyda się jeszcze jakiś jeden statyw, plecak, skrzynie transportowe itp

    A to co mam teraz to widać w stopce.
    Mateusz Moskalik
    http://www.arktyka.org.pl, http://www.wild-arctic.eu
    Canon 5D + obudowa Ikelite + Ikelite DS51, Sigma 24/1.8 EX, Sigma 70-200/2.8 EX, statywy GIOTTO's, plecaki Lowepro, skrzynie transportowe PELI

Strona 70 z 150 PierwszyPierwszy ... 2060686970717280120 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •