Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: Soft do RAWów - DPP Lightroom ito

  1. #1
    plodz1
    Guest

    Domyślnie Soft do RAWów - DPP Lightroom ito

    Witam,
    mam pytanko. Od dłuższego czasu skaczę pomiędzy różnymi programami do RAWów. Pracowałem m.in. na DPP, Bridge w CS2, Lightroom. Jeśli chodzi o szybkość i kolory to w sumie najbardziej pasuje mi DPP. Choć brakuje mi kilku ustawień sterowaniem tonalnym koloru i winietowania to i tak lepiej mi się pracuje niż np. w Lightroomie. Pomijam że strasznie zamula kompa, chociaż mam mocnego i nowego powiedzmy - to i tak muli. Jedna rzecz jaka mnie totalnie wnerwia to automatyczny balans kolorów i bieli przy wczytywaniu RAWa. To samo w CS2. Czy ktoś z was wie jak to wyłączyć, bo działa to okropnie i psuje kolory.
    Będę wdzięczny z propozycje i opinie o innych współczesnych programów do obróbki dużej ilości RAWów.

    Dzięki i pozdro
    Plodz1

  2. #2

    Domyślnie

    Sorry, ale nie bardzo rozumiem. A od czego chciałbyś rozpoczynać? W większości wywoływarek co do startowego WB masz trzy możliwości: WB z kamery, WB oceniany automatycznie przez program i WB sztywno ustawiony na dane K. Od jakiegoś WB musisz zacząć i potem go ręcznie dostrajać. Jeżeli twoja wywoływarka nie daje ci tych możliwości, to musisz wybrać inną. IMO Lightroom nie jest zły i nie muli specjalnie. Są lepsze osiołki.

  3. #3
    plodz1
    Guest

    Domyślnie

    Nie za bardzo wiem jak się odnieść do Twojej odpowiedzi, gdyż nie bardzo znajduję w niej odpowiedź na pytania, które zadałem.

    W takim razie powiedz mi czy można, jeśli tak to jak, ustawić na starcie Lightroom albo CS2 nie robił "autokalkulacji" że tak to nazwę, bo nie jest to automatyczny balans bieli, tylko zostawiał WB z aparatu?

    Pozdr
    Plodz1

    Cytat Zamieszczone przez slawi_3000 Zobacz posta
    Sorry, ale nie bardzo rozumiem. A od czego chciałbyś rozpoczynać? W większości wywoływarek co do startowego WB masz trzy możliwości: WB z kamery, WB oceniany automatycznie przez program i WB sztywno ustawiony na dane K. Od jakiegoś WB musisz zacząć i potem go ręcznie dostrajać. Jeżeli twoja wywoływarka nie daje ci tych możliwości, to musisz wybrać inną. IMO Lightroom nie jest zły i nie muli specjalnie. Są lepsze osiołki.

  4. #4

    Domyślnie

    OK, rozumiem, że chcesz, aby pierwotnie LR wyświetlał wersję roboczą obrazu z balansem bieli z aparatu? Nie mam LR, ale o ile pamiętam z triala, to jest to wersja standardowa i nie wymaga żadnych dodatkowych zmian.

  5. #5
    plodz1
    Guest

    Domyślnie

    Okej, darujmy sobie. Popytam na anglojęzycznych forach.
    Pozdro

    Cytat Zamieszczone przez slawi_3000 Zobacz posta
    OK, rozumiem, że chcesz, aby pierwotnie LR wyświetlał wersję roboczą obrazu z balansem bieli z aparatu? Nie mam LR, ale o ile pamiętam z triala, to jest to wersja standardowa i nie wymaga żadnych dodatkowych zmian.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar popmart
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    49
    Posty
    1 721

    Domyślnie

    potwierdzam LR nie robi zmian ... zmiany robił standardowo np ACR w CS2 i to jest niefajne rzeczywiście

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar DoMiNiQuE
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Wiek
    41
    Posty
    3 548

    Domyślnie

    plodz1, Lightroom nie wprowadza zadnych auto ustawien. Cos Ci sie wydawalo najwidoczniej
    Ostatnio edytowane przez DoMiNiQuE ; 30-04-2007 o 11:42

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar popmart
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    49
    Posty
    1 721

    Domyślnie

    ale nie na zagranicznych forach robi

  9. #9
    plodz1
    Guest

    Domyślnie

    Robi robi, spróbujcie załadować zdjęcie wykonane w świetle żarowym. Robi taką autokorektę że .... masakra. Przy zdjęciu np. w dzień na dworze nie widać takiej różnicy.

    Plodz1

    Cytat Zamieszczone przez popmart Zobacz posta
    ale nie na zagranicznych forach robi

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar DoMiNiQuE
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Wiek
    41
    Posty
    3 548

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez plodz1 Zobacz posta
    Robi robi, spróbujcie załadować zdjęcie wykonane w świetle żarowym. Robi taką autokorektę że .... masakra. Przy zdjęciu np. w dzień na dworze nie widać takiej różnicy.
    Wydaje Ci sie. Na poczatku przez chwile wyswietlany jest obraz z zaszytego jotpega i po chwili konkretny obraz z RAW. To nie jest zadna autokorekta.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •