Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 52 z 52

Wątek: Problemy z nowym 400D [BF, testy, cegiełki, itp]

  1. #51
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzekoo Zobacz posta
    Czytałem o tym, ale myślę (może się mylę) że w serwisie ustawiają to dokładniej przez oprogramowanie? Kręcenie imbusem to ostateczność. A imbus w górę jak miałeś FF czy BF? ;-)

    Pozdrawiam
    Jacek
    A żebym to ja pamiętał, chociaż jak ostrzyłem na nos to ucho było ostre czy jakoś tak , czyli BF, tu gdzieś na forum były linki do dokładnie sfotografowanej i opisanej takiej operacji..nie ma się co bać.. co do dokładności serwisu to poczytaj tu posty - mam wątpliwości co do ich dokładności w niektórych przypadkach - metoda z kluczkiem będzie skuteczna TYLKO i WYŁĄCZNIE jak na wszystkich posiadanych szkłach będzie powtarzalny i taki sam BF/FF (czyli jak rozrzut w ostrzeniu będzie duży na różnych szkłach to raczej serwis bo oni chyba robią to elektronicznie..). Ja u mnie wykryłem tą przypadłośc po podpięciu 50/1.8 - na 1.8 właśnie - wcześniej z kitem i 24-105 przy f4 głębia była na tyle duża że ostrość jeszcze mieściła się w granicach błędu.. po preprowadzeniu testów okazało się że był BF - parę ruchów kluczykiem (który musiałem nieco przypiłować bo był za duży) i gotowe - ostrzy co do mm..

    Pozdrawiam
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  2. #52
    dzekoo
    Guest

    Domyślnie Zakończenie

    Minęło trochę czasu. Nie zdecydowałem się na kręcenie śrubką. Aparat jeszcze raz odwiedził Żytnią, ale wiele to nie pomogło. Zadzwonił (miło z jego strony) pan z serwisu, że gdy będę w Warszawie może mi to ustawić na miejscu. 3 tygodnie temu byłem. Nie poszło tak łatwo jak myślałem, spędziłem tam 2 godziny na kolejnych próbach i podejściach. Ale w końcu jest! Nie mam już problemu, przynajmiej z moim 50 1.4. Nawet w pełni otwarty trafia teraz dobrze.

    Podsumowując walczyłem z tym od kwietnia 2007 do teraz. Pierwszy raz wymieniłem aparat, potem były 3 wizyty w serwisie.

    Pozdrawiam
    Jacek.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •