Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 52

Wątek: Problemy z nowym 400D [BF, testy, cegiełki, itp]

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar JaBlam
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Farschafa
    Wiek
    44
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Znow potwierdza sie zasada - kup wysylkowo bo taniej to cie drozej wyniesie (no moze sa przypadki ze nie) . Moj Tamrom 17-50 wychwalany pod niebo tez ma problem taki ze po prawej stronie jest ostro a po lewej juz gorzej ale wiesz co? Odkad zaczalem uzywac go do "normalnych" fotek to wcale tego nie zauwazam. Jesli chodzi o KIT, no coz nie spodziewaj sie Bog wie jakiego obiektywu za koszt 150 zl! Idz do sklepu, zaswiruj ze chcesz kupic obiektyw, podepnij kilka, zrob sobie fotki w sklepie (Nawet gazete sobie poloz jak lubisz linijki) i potem w domu sprawdz. Jesli jestes przekonany do KIta to chyba bym CI polecal poszukac nowego niz bawic sie w wysylki. 2 wysylki pokryja ci koszt prawie nowego obiektyw. A na przyszlosc masz lekcje. Sprawdzaj sprzet zanim dasz pieniazki. Te rzekome oszczednosci bo gdzies na drugim koncu taniej, nie zawsze musza sie sprawdzac,

    No i dodatkowo strzel sobie kola fotek np portretowych, i tego podobnych. ZObacz czy tam ci to wyjdzie. Ile razy bedziesz robic fotki obiektow pod katem 45 stopni? NO chyba ze masz zamiar robic reprodukcje i tego typu rzeczy.
    Jarek
    ----------------------------------------
    Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

  2. #22
    dzekoo
    Guest

    Domyślnie

    Może i racja, ale wtedy trzeba sprawdzić przed zakupem (co też ten klient wydziwia). Bo jak się kupi w ciemno, to o zwrocie można pomarzyć (no, zależy gdzie). Dojazd do większego miasta też kosztuje.

    Tylko dla formalności dołożyłem "test" w lepszych warunkach oświetleniowych:
    http://www.szn.vectranet.pl/~dzekoo/400d
    ostatnie zdjęcie (img_0013.jpg). Nie wiem na co on trafia, bo nawet nie na tą wyższą cieńszą linię, ani nie na początek napisów nad nią.

    Pozdrawiam
    Jacek.

  3. #23
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Wrocław Wsie Pole
    Posty
    186

    Domyślnie

    A jak ostrzą inne punkty? Oraz w trybie AI Serwo ?
    DAS APARAT

  4. #24
    dzekoo
    Guest

    Domyślnie

    Aparat oddałem, przyszedł nowy (w Fotobasi problemów żadnych nie miałem) pudełko nieodpakowywane, dystrybucja Canon Polska. Niestety jest to samo. BF potężny dla kita na szerokim kącie (z około 50cm to jest 8-10cm). Na razie zostawie go tak jak jest, może później pojedzie do serwisu (teraz na majówkę jadę).

    Z ostatnio zakupionym obiektywem 50 1.8 jest dobrze (no ale z kitem na 50mm też dobrze). Ale oddaję go bo fatalny egzemplarz na 1.8, a przymykając 5,6-8 może minimalnie jest lepszy od kita, nie tego się spodziewałem. Sklep cyfrowe.pl, zobaczymy jak tam pójdzie. Szkoda, bo AF dobry i nawet szybki. Może kupię 1.4.

    Jedynie co mi się poprawiło, to kit, teraz ostrość jest rozłożona równomiernie, nie jak poprzednio (z prawej nieostro).

    ukA: W AI Serwo to samo, inne punkty - jeszcze nie sprawdzałem, ostatnio mało czasu.

    Pozdrawiam
    Jacek.
    Ostatnio edytowane przez dzekoo ; 26-04-2007 o 18:34

  5. #25
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    72

    Domyślnie

    Jestem ślepy czy zdjęcia, które dałeś jako próbki tych nieostrych jak dla mnie są bardo ostre. Dziwne... te z linku, który wstawiłeś na początku mają ostrość bardzo dobrą jak dla mnie. Gdzie tam jest "mydło" albo jakakolwiek nieostrość bo nie widzę.

  6. #26
    atlantis
    Guest

    Domyślnie

    dzeko - niektórzy kolesie tutaj próbują ci wmówić że masz zwidy inni mówią ci że to wina sprzedży wysyłkowej (sic!) jeszcze inni nie widzą problemów na zdjęciach. Ja widzę - mało tego mam podobne które już opisałem w innym wątku który tu pozwolę sobie skopiować:
    Witam!
    Zakupiłem do pracy Canon 400D do robienia zdjęć produktom np. karmnik w plenerze, pergola na trawniku itp. Dotąd używałem Nikona 8700. Po zakupie zaczęliśmy trochę testować aparat - poresetowałem wszystkie ustawienia do fabrycznych (zawsze tak robę po zakupie nowego aparatu) i fociliśmy na dworze około godz. 14 przy pochmurnym niebie (a więc dobre warunki do fotografowania). Fociliśmy na pełnym automacie przy różnych ogniskowych, na programach tematycznych trochę na manualu. Niestety po wgraniu zdjęć do kompa okazało się że większość zdjęć jest nieostra, jakby przymglona, tak jakby lekko poruszyć aparatem przy zbyt długim naświetlaniu. Trochę mnie to zbiło z tropu ponieważ w 8700 automat w 99 % przypadków radził sobie dobrze z ostrzeniem (wręcz powiem ze zdjęcia były "żyleta"). Dziwi mnie to tym bardziej że niektóre zdjęcia 400D też zrobił ostre - i to w dodatku poruszającego się psa przy max zoomie - dziwne. Zrobiłem więc minitest - oba aparaty ustawiłem na statywie właczyłem automaty i minimalne zoomy i zrobiłem zdjęcia tej samej scenerii (samowyzwalacz, dwór, 14.00 pochmurne niebo ISO 100) I ku mojemu zaskoczeniu ostrość w 8700 była lepsza! Kolory może w Canonie ale ostrość w kompakciku Nikona była lepsza! Zmartwiło mnie to tym bardziej że właśnie głównie o ostrość mi chodziło i głównie dlatego kupiłem 400D a nie nikona D80. W różnych testach ostrość wypadała lepiej - no i szumy (do nich się nie przyczepię bo 400D naprawdę mało szumi). Bawiłam się jeszcze na drugi dzień z filtrem polaryzacyjnym kołowym który mi został od mojej 8-letniej analogowej minolty Dynax 505 (zastosowałem redukcję), ale wrażenia te same - 50% zdjęć mało ostrych. Dopiero zaczynam zapoznawanie się z 400D - może coś przeoczyłem ale wydaje mi się że automat w dobrych i typowych warunkach oświetleniowych powinien sobie lepiej radzić. Ma ktoś koncepcję co to może być?


    Po prostu coś mim zdaniem jest nie tak z tymi kitowymi obiektywami!
    Pozdro.

  7. #27
    leon28
    Guest

    Domyślnie

    |
    Cytat Zamieszczone przez atlantis Zobacz posta
    "Zrobiłem" "kupiłem" "przeoczyłem" "Bawiłam się" [/COLOR][/I]
    wtf? mam na imie stas i tez mam 12 lat?

  8. #28
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Toruń
    Posty
    77

    Domyślnie

    a czy nie lepiej iść robić "normalne" zdjecią i cieszyć się nimi niż siedizeć w domu i strzelać testy puszek dywanu sufitu i Bóg wie czego....

    aparat służy do robienie zdjęć a nie do testowania..... na moje kitem można spokojnie zrobić dobre, ostre zdjęcia ale w normalnych warunkach.

    Weź aparat z obiektywem na majówkę zrób 2k zdjęć i wtedy zobacz jak ostrzy i czy wszystko jest ok a nie porównójąc zdjecia dywanów butelek itp.

    Z takim podejściem to pewnie i w 5D byś znalazł dziurę i 10 razy go oddawał i wymieniał.

    pozdrowienia
    30D + 50 f1.8 + 70-300 USM + 17-85 IS + 70-200 f2.8L + 24-70 f2.8L + 580EX Stofen

  9. #29
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    40
    Posty
    189

    Domyślnie

    a ja z moim 400D mam taki problem:
    http://allyoucanupload.webshots.com/...55754308220839

    żeby nie było, zdjęcia ostre też potrafimy zrobić (bo chyba one są ostre?):
    http://allyoucanupload.webshots.com/...53674215159295

    wychodzi więc na to, że ani bf ani ff nie mam, ale skąd ta nieostrość nawet przy lampie?? spróbuję jeszcze jutro przy świetle dziennym i sprawdzę po kolei każdą przysłonę. póki co co o tym sądzicie?

    i jeszcze może trochę głupie pytanie, ale czy 17 widocznych punktów kurzu na matrycy mieści się w granicy akceptowalności?

    pozdro

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar sniper88
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 155

    Domyślnie

    imo pierwsze wyglada jakby bylo lekko poruszone...
    WWW | 500px | IG
    Semper in altum

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •