Strona 18 z 38 PierwszyPierwszy ... 8161718192028 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 378

Wątek: CHDK - Shooting to RAW with Canon PowerShot

  1. #171
    Adi24
    Guest

    Domyślnie

    Winiarro dzięki za wskazówki i poprowadzenie mnie za rączkę.
    Pewnie nie raz mi jeszcze pomożesz ale jak na razie dzięki.
    Jutro zacznę się bawić tym programem co ty zapodałeś teraz niestety trzeba iść do pracy.

  2. #172
    hasiorek
    Guest

    Domyślnie

    "2. Disable Overrides w sekcji Dodatkowe opcje fotografowania. Umożliwia szybkie włączanie/wyłączanie ustawień w Dodatkowych opcjach fotografowania. Do tyboru mamy 3 tryby pracy:OFF-opcja Disable Overrides jest wyłączona;ON-wszystkie ustawienia w Dodatkowych opcjach fotografowania domyślnie aktywne;Disabled-przeciwieństwo opcji ON"

    Disable Overrides - wyłączenie ustawień ręcznych !!!

    OFF-opcja Disable Overrides jest wyłączona -OK
    ON-wszystkie ustawienia w Dodatkowych opcjach fotografowania domyślnie aktywne -nielogiczne rozumowanie -jeśli jest wł. to się wyświetla "NO OVERRIDES"
    Disabled-przeciwieństwo opcji ON -OK (takie stwierdzenie zawsze jest OK)

  3. #173
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2007
    Wiek
    33
    Posty
    156

    Domyślnie

    Faktycznie-to jest nie tak. Pisałem to z Wikipedii, a tam coś pokopali. Dzisiaj sprawdziłem w aparacie i jest jak mówisz.Wersja poprawna brzmi tak:
    Disable Overrides w sekcji Dodatkowe opcje fotografowania. Umożliwia szybkie włączanie/wyłączanie ustawień w Dodatkowych opcjach fotografowania. Dokonujemy tego naciskając do połowy przycisk migawki oraz przycisk Dół. Domyślnie opcja ta jest wyłączona (Disabled).
    R5 | Irix 15/2.4 | RF 14-35/4 L IS | RF 35/1.8 IS | RF 50/1.8 | C 85/1.8 | C 135/2 L | RF 70-200/4 L IS | RF 100-500/4.5-7.1 L IS | 430exIII
    https://500px.com/pwiniars/galleries

  4. #174
    hasiorek
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez winiarro Zobacz posta
    Faktycznie-to jest nie tak. Pisałem to z Wikipedii, a tam coś pokopali. Dzisiaj sprawdziłem w aparacie i jest jak mówisz.Wersja poprawna brzmi tak:
    U mnie taka kombinacja włącza "zebrę".
    Chodziło mi tylko o to, że przy opcji ON powinno być:
    ON-wszystkie ustawienia w Dodatkowych opcjach fotografowania domyślnie "wyłączone" zamiast "aktywne", bo na wyświetlaczu mamy "NO OVERRIDE".
    Disabled-wszystkie ustawienia są aktywne "tak jest domyślnie" bo odpowiednie wartości się wyświetlają gdzie trzeba i jeszcze do tego na czerwono.
    Na http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK/MoreBest jest odwrotnie:
    ON - Starts out with any override settings ***enabled.
    Disabled - Starts out with any override settings ***disabled.

    A funkcja OFF wyłącza skrót do tej opcji:
    OFF - Turns off the "Disable Overrides" shortcut option.

    Fakt trochę niejasno to jest porobione, ale i tak jest cool.

    Lepiej by było jakby Włączanie/Wyłącznie było ON/OFF a wyłączanie skrótu Disabled.

    lub

    Włączanie/Wyłącznie anabled/disabled a wyłącznie skrótu OFF.


    pzdr.

  5. #175
    hasiorek
    Guest

    Domyślnie

    trochę źle sobie przetłumaczyłem, na stronie jest wszystko OK:

    ON - Starts out with any override settings enabled - żadne ustawienia nie są włączone

    Disabled - Starts out with any override settings disabled - żadne ustawienia nie są wyłączone

  6. #176
    Adi24
    Guest

    Domyślnie

    A ja mam jeszcze pytanko.
    Jak ustawić ten soft aby przy wciśnięciu guzika ON/Off aparat zaraz się włączył i wysuwał obiektyw i był gotowy do zrobienia fotki?
    Obecnie mam tak że czy przycisnę On/Off czy przycisk do przeglądania fotek Display to przechodzi mi zawsze w tryb przeglądania fotek i muszę przycisnąć spust migawki aby wysuną obiektyw.W sumie mi to nie przeszkadza ale wolałbym aby było tak jak w orginalnym sofcie.

  7. #177
    hasiorek
    Guest

    Domyślnie

    Disable Overrides - wyłączanie ustawień ręcznych !!!

    W wersji #515 opcja jest już logicznie poprawiona.

    OFF - wszystkie ustawienia w Dodatkowych opcjach fotografowania aktywne.
    ON - wszystkie ustawienia w Dodatkowych opcjach fotografowania nieaktywne.
    Disabled - wyłącza skrót (w SX100IS "half shoot + <" trochę koliduje z blokowaniem AF)
    pzdr.
    Ostatnio edytowane przez hasiorek ; 18-09-2008 o 18:34 Powód: Automerged Doublepost

  8. #178
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    404

    Domyślnie

    Witam,
    jaki program otwiera te rawy i jednocześnie umożliwia korzystanie z profili barwnych tworzonych extra dla konkretnego aparatu ? Bo rawtherapee póki co robi to bardzo źle(gamma) .Crop WB jakoś mi też dziwnie działa.Obydwie te sprawy świetnie robi ufraw, ale "features" to on nie ma jak rawtherapee.
    Znacie jakiś idealny program ?
    Ostatnio edytowane przez tantal ; 25-09-2008 o 21:31

  9. #179
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    18

    Domyślnie

    Ja mam takie naiwne pytanie, ale proszę o rzeczową odpowiedź. Czy otwarcie pliku CRW w programie Picasa i przeprowadzenie w nim podstawowej korekcji zdjęcia (balans bieli, jasność i.t.p.) jest profanacją? Jestem dość cienki w obróbce i próby wykorzystania RawTerapee i UFRaw oceniam jako straszliwą mordęgę. Wydaje mi się, że te programy wymagają dużej wiedzy teoretycznej i są mało intuicyjne w obsłudze.

  10. #180
    pawelaz
    Guest

    Domyślnie

    Jako, że jestem tu nowy na wstępie pragnę przywitać wszystkich forumowiczów. Posiadam canona a630. Postanowiłem ostatnio trochę go "ztuningowac" poprzez chdk. Wgrałem wersję grand, spolszczenie i niby wszystko ładnie działa, jednak jest mały problem, nie mogę ustawic aby nowe oprogramowanie samoistnie sie uruchamiało po właczeniu aparatu. Postepowałem zgodnie z instrukcją, znaczy się zaznaczyłem bootowanie z karty, przełączyłem blakadę zapisu na karcie i tu zaczyna się problem. Aplikacja nie uruchamia się samoistnie, dodatkowo ze względu na blkoadę zapisu na karcie nie da się wykonywać zdjęć. Karty na jakich to testowałem to Kingston Elite Pro jedna 1GB, druga 2GB, z obydwoma ten sam problem. Bardzo proszę o jakąś radę jak sobie z tym poradzić, gdyż każdorazowe ręczne uruchamianie aplikacji jest raczej dość kłopotliwe.

Strona 18 z 38 PierwszyPierwszy ... 8161718192028 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •