Strona 11 z 56 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 560

Wątek: Wiosenne promocje Canona

  1. #101
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    W temacie: paragon jest ważny tylko z kasy fiskalnej. Nie może być drukowany na kompie. Ten ostatni jest raczej dowodem na to, że sprzedawca nie odprowadził za towar Vat-u .
    Co ciekawe w abfoto tez dostalem paragon wydrukowany z komputera . Plaga jakas czy jednak jest to jakas forma drukarki fiskalnej? Co za problem miec zarejestrowany program fiskalny na komputerze drukujacy wymagany format paragonow/faktur... szczegolnie dla sklepow prowadzacych sporo sprzedazy internetowej.

  2. #102
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    Plaga jakas czy jednak jest to jakas forma drukarki fiskalnej? Co za problem miec zarejestrowany program fiskalny na komputerze drukujacy wymagany format paragonow/faktur... szczegolnie dla sklepow prowadzacych sporo sprzedazy internetowej.
    Istotą paragonu fiskalnego jest to, że jest on zarejestrowany w specjalnej, nieulotnej pamięci. Raczej nie ma komputerów będących drukarkami fiskalnymi (wymagana homologacja).

    Czy paragon jest fiskalny można łatwo zobaczyć: musi mieć napis "FISKALNY" i mieć specjalny numer poprzedzony taką dziwną literką (ma to być chyba stylizowane F).
    40D + Kit + EF-S 10-22 + 24-105L + Tamron 28-75 + Sigma 70-300 + 430ex

  3. #103
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Nie ma czegoś takiego jak komputer fiskalny itp.. Paragon fiskalny MUSI być wydrukowany na drukarce/kasie fiskalnej (zgłoszonej i zarejestrowanej w Urzędzie Skarbowym). Najlepiej jak dają takie coś zapytać niewinnym tonem co na taką formę paragonu powie kontrola z US w którym przypadniem pracuje żona/brat/mąż itp.
    To że towar jest spoza UE nie ma "żadnego" znaczenia - sprawadzamy do firmy dużo rzeczy z Tajwanu (kamery, rejestratory itp.) i nie ma żadnego problemu - dostajesz rachunek (invoice) płacisz cło i VAT, wprowadzasz na magazyn i sprzedajesz..
    Jak ktoś kombinuje w ten sposób z paragonami/rachunkami to prawdopodobnie znaczy że towar jest sprawadzany na lewo spoza UE i w ten sposób nie płaca cła ani VATu przy przekraczaniu granicy..
    Przy zakupie klient MUSI obowiązkowo dostać albo paragon fiskalny albo fakturę VAT - i nie ma innej możliwości..
    Co do gwarancji to czy na gwarancji Canon Polska są wydrukowane fabrycznie numery seryjne czy wpisuje się je ręcznie?
    Jak ręcznie to pewnie gwarancja jest od czegoś innego (znacznie tańszego) a na żytniej pewnie nie sprawdzają po nr seryjnych skąd jest sprzęt..

    Pozdr
    Artur
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  4. #104
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    Co ciekawe w abfoto tez dostalem paragon wydrukowany z komputera . Plaga jakas czy jednak jest to jakas forma drukarki fiskalnej? Co za problem miec zarejestrowany program fiskalny na komputerze drukujacy wymagany format paragonow/faktur... szczegolnie dla sklepow prowadzacych sporo sprzedazy internetowej.
    Z tego co mi wiadomo /zaznaczam że za eksperta w sprawach podatkowych się nie uważam/ to paragon drukowany na komputerze jest uznawany prze US jako dokument niefiskalny. Czyli de facto jest to świstek bez znaczenia. Na podstawie tego co raz mi powiedziała urzędniczka w US to jedynym dokumentem potwierdzającym sprzedaż jest paragon z homologowanej kasy fiskalnej. Taka kasa musi spełniać bardzo określone (ustawowe) wymagania i nie może być to komputer.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #105
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2007
    Wiek
    44
    Posty
    101

    Domyślnie

    Kurczak, to zupełnie już nie wiem co o tym myśleć. Nie dosyć, że mam ten cholerny paragon drukowany, to mam gwarancję Canon Europe wypełnioną ręcznie. Czy ktoś może potwierdzić, czy takowa gwarancja jest równoznaczna z gwarancją naszą krajową (wogóle czy jest takie coś, jak nasza krajowa, czy jest to teraz europejska) ? Mogę wkleić fotę.

    W Nikonie było to trochę inaczej - dostawało się gwarancję z NP, gdzie było wszystko wydrukowane - sprzedawca tylko przybijał pieczątkę. Zaczynam się trochę dziwić ....

  6. #106
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    A masz ten "niby paragon" opieczętowany itp.?
    To zadzwoń na Żytnią i zapytaj... potem zadzwoń tam gdzie kupowałeś i zapytaj czy z tym paragonem masz się udać do US i że bardzo jednak ich prosisz o paragon z kasy FISKALNEJ a nie jakiś świstek z komputera,

    Jeszcze odnośnie paragonów - 2 tygodnie tamu przerabiałem ten tamat w miarę dokładnie - na innym "polu" ale opiszę..
    Chciałem kupić orginalne Delphi 2007 jako osoba prywatna (mam parę zleceń na programy - na firmowym nie chcę pisać)- cena to 800EUR netto czyli z VAT jakieś 3800 pln.. zadzwoniłem do Borland Polska, złożyłem zamówienie i na 2gi dzień dzwoni miła pani i mówi że im przykro ale Borland Polska nie sprzedaje osobom prywatnym.. to się trochę wkurzyłem i zapytałem na jakiej podstawie skoro w publicznej ofercie i cenniku w sieci nie ma takiej informacji.. pani coś ściemniła i powiedziała że załatwi z ich partnerem handlowym że sprzedadzą mi po dobrej cenie..mnie wszystko jedno bylebym miał imienną fakturę.. podała namiary na partnera więc dzwonię tam i co się okazuje.. to samo.. koniec końców dopiero czwarty gość powiedział w czym rzecz a delfi kupiłem od 5go w kolei partnera Borlanda, co ciekawe, chyba żebym nie drążył tematu) ten ostani mimo że produkt przeszedł przez 5ciu pośredników wyraźnie zaznaczył że bedzie upust jak specjalny bo tak prosili wcześniejsi ;-). Ten czwarty z kolei uświadomił nie że:
    - od września 2006 roku jest tak, że nawet jak firma sprzedaje coś na fakturę VAT ale nabywcą nie jest firma tylko osoba fizyczna to mimo wystawionej faktury firma MUSI mieć kasę fiskalną i zafiskalizować taką sprzedaż (potem paragon przypina do kopii faktury).. są od tego wyjątki ale i ile pamiętam sprzęt fotograficzny chyba nie jest takim wyjątkiem..
    I firma jak nawet incydentalnie sprzedałaby coś osobie fizycznej musi mieć kasę i wszystko wbijać..
    I praktycznie nie ma od tego odwołania - albo paragon fiskalny albo faktura.. albo jedno i drugie..

    Pozdr
    Artur
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  7. #107
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    3Miasto
    Wiek
    49
    Posty
    387

    Domyślnie

    W!

    Odsylam do stosownej ustawy o VAT i ustawach pokrewnych. Sprzedaz detaliczna musi byc ufisklaniona poprzez urzadzenie FISKALNE!! Nie ma innej mozliwosci, w kazdym innym przypadku sprzedaz jest nielegalna i podlega karze poprzez jednostke kontroli skarbowej i jest to po prostu nieuczciwa konkurencja ze strony FotoIT. Urzadzenie fiskalne posiada modul fisklany, w ktorej rejetrowana jest sprzedaz oraz poszczegolne raporty dobowe. Jest kilku producentow urzadzen fiskalnych w .pl, kazde urzadzenie musi miec odpowiednia homologacje z MF. Na paragonie fisklanym musi byc napis 'Fiskalny' oraz numer NIP sprzedawcy (pod naglowkiem firmowym) i numer unikatowy pamieci fisklanej urzadzenia. Amen.

    Faktura VAT moze rowniez byc tym dokumentem fisklanym. Nie ma zadnego obowiazku podawania NIPu klienta detalicznego na FVAT, moze to byc 999-999-99-99, byle bylo imie, nazwisko oraz adres zamieszkania. Kazdy dorosly mieszkaniec naszego kraju ma nadany numer NIP. Co do tego Borlanda, to sprawy zupelnie sie maja nie tak, po prostu firma Borland nie prowadzi sprzedazy detalicznej produktow i nie ma takiego przepisu ze trzeba pod FAVAT podpinac rachunek fiskalny, zalezy to tylko i wylacznie od decyzji 'pierwotnej', jezli firma zdecydowala sie od samego poczatku na fisklalizacje sprzedazy poprzez drukarke fisklana/kase, to wtedy przy sprzedazy na FVat musi tez podpinac do FVat rachunek z kasy, ale to zalezy od pierwszej decyzji - musi byc konsekwencja w postepowaniu.

    I tyle na temat. Bardzo ogolnie, ale widac ze firma FotoIT kombinuje niezle i omija jak moze oddawanie podatkow oraz legalizacje zrodel pochodzenia sprzetu, co jest niemoralne oraz stanowi przestepstwo!

    Zdrowko

  8. #108
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukep Zobacz posta
    W!

    Odsylam do stosownej ustawy o VAT i ustawach pokrewnych. Sprzedaz detaliczna musi byc ufisklaniona poprzez urzadzenie FISKALNE!! Nie ma innej mozliwosci, w kazdym innym przypadku sprzedaz jest nielegalna i podlega karze poprzez jednostke kontroli skarbowej i jest to po prostu nieuczciwa konkurencja ze strony FotoIT. Urzadzenie fiskalne posiada modul fisklany, w ktorej rejetrowana jest sprzedaz oraz poszczegolne raporty dobowe. Jest kilku producentow urzadzen fiskalnych w .pl, kazde urzadzenie musi miec odpowiednia homologacje z MF. Na paragonie fisklanym musi byc napis 'Fiskalny' oraz numer NIP sprzedawcy (pod naglowkiem firmowym) i numer unikatowy pamieci fisklanej urzadzenia. Amen.
    Amen..


    Faktura VAT moze rowniez byc tym dokumentem fisklanym. Nie ma zadnego obowiazku podawania NIPu klienta detalicznego na FVAT, moze to byc 999-999-99-99, byle bylo imie, nazwisko oraz adres zamieszkania. Kazdy dorosly mieszkaniec naszego kraju ma nadany numer NIP.
    Ale od września 2006 obowiązuje zmiana dot. własnie kas fiskalnych w pewnych branżach

    Co do tego Borlanda, to sprawy zupelnie sie maja nie tak, po prostu firma Borland nie prowadzi sprzedazy detalicznej produktow
    Jak to nie prowadzi?? Jakbym był jednoosobową firmą i chciał kupić 1 sztukę Delphi 2007 na FVAT to nie ma problemu, jak jestem osobą fizyczną która chce kupić 1 sztukę Delphi 2007 na FVAT to nagle się nie da?? I tak w kolejnych 4 firmach?? Nie ma to nic wspólnego ze sprzedażą detaliczną (Patrz też niżej) .. bo rozumiem że może sprzedawać minimum 10 kopii czy jakoś tak, ale patrz wyżej.. Zresztą wejdź na http://www.borland.pl/delphi/delphi2007/cennik.shtml i zobacz - nigdzie nie jest napisane że nie sprzedaje osobom fizycznym i w ilościach hurtowych czyli jest to oferta publiczna i teoretycznie mają obowiazek mi sprzedać..

    i nie ma takiego przepisu ze trzeba pod FAVAT podpinac rachunek fiskalny, zalezy to tylko i wylacznie od decyzji 'pierwotnej', jezli firma zdecydowala sie od samego poczatku na fisklalizacje sprzedazy poprzez drukarke fisklana/kase, to wtedy przy sprzedazy na FVat musi tez podpinac do FVat rachunek z kasy, ale to zalezy od pierwszej decyzji - musi byc konsekwencja w postepowaniu.
    Tu własnie nie wiem czy nie ma zastosowania wzmiankowane rozporządzenie:
    o proszę:
    http://www.podatki.egospodarka.pl/17...06,1,65,1.html

    Cytat z ww strony:

    Od 1 września 2006 r. podatnicy, którzy dotychczas byli zwolnieni z obowiązku ewidencjonowania obrotów przy zastosowaniu kas fiskalnych, będą musieli stosować kasy. Bez względu na wysokość osiąganych obrotów dotyczy to podatników dokonujących:
    [...]
    - dostaw sprzętu fotograficznego, z wyłączeniem części i akcesoriów do sprzętu i wyposażenia fotograficznego (ex PKWiU 33.40.3),
    [...]
    - dostaw nagranych, z zapisanymi danymi lub zapisanymi pakietami oprogramowania komputerowego (w tym również sprzedawanymi łącznie z licencją na użytkowanie): płyt CD, DVD, kaset magnetofonowych, taśm magnetycznych (w tym kaset wideo), dyskietek, kart pamięci, kartridży

    Podstawa prawna:
    rozporządzenie Ministra Finansów z 28 marca 2006 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz.U. nr 51, poz. 375).
    i z tego wynika że jak ktoś nie rozprowada wyłącznie części do aparatów itp. to ma mieć kasę fiskalną.. (i to samo tyczy się Borlanda - ostatni podpunkt!)
    i tyle w temacie

    I tyle na temat. Bardzo ogolnie, ale widac ze firma FotoIT kombinuje niezle i omija jak moze oddawanie podatkow oraz legalizacje zrodel pochodzenia sprzetu, co jest niemoralne oraz stanowi przestepstwo!
    Amen..

    Pozdr
    Artur
    Ostatnio edytowane przez arturs ; 07-04-2007 o 18:43 Powód: Automerged Doublepost
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adalbert Zobacz posta
    energia_ki czy miałaś możliwość podpięcia 24-70 do puszki i przetestowania jej ? (w rozmowie telefonicznej zapewniano mnie, że mogę przyjechać do nich z lapem i podpiąć nawet kilka 24-70 - podobno zawsze na stanie mają kilka egzemplarzy
    tak, mozesz sobie u nich testowac do woli,
    [dlatego u nich kupowalam],
    jak ktos nie ma laptopa, to moze sobie obejrzec zdjecia
    z testowanego obiektywu na ich kompie -
    udostepniaja bez problemu
    [to tez duzy plus dla nich]

    minusem jest to, ze przez telefon obiecuja wiele,
    a kiedy sie przyjezdza, potrafi byc roznie
    ze mna umowili sie konkretnie, kiedy moge przyjechac
    po 5D + 24-70, ja zorganizowalam czas, gotowke i obstawe
    [coz, slaba kobieta jestem], przyjezdzam do nich,
    mowie, ze po to umowione body z obiektywem,
    na co jeden ze sprzedawcow do drugiego:
    'ty, mamy jeszcze jakies 5D?'

    jakies w koncu sie znalazlo, a kiedy je ogladalam,
    przyjechal po nie gosc, któremu tez 5D obiecali przez telefon...

    tak wiec obiektywy - jesli rzeczywiscie beda w biurze - da sie
    swobodnie przetestowac - ja sprawdzalam 3
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Zbig Zobacz posta
    Kurczak, to zupełnie już nie wiem co o tym myśleć. Nie dosyć, że mam ten cholerny paragon drukowany, to mam gwarancję Canon Europe wypełnioną ręcznie. Czy ktoś może potwierdzić, czy takowa gwarancja jest równoznaczna z gwarancją naszą krajową (wogóle czy jest takie coś, jak nasza krajowa, czy jest to teraz europejska) ? Mogę wkleić fotę.
    to moze wklej i porownamy - ja rok temu przy kupnie 350D w fotoit
    dostalam ich gwarancje sklepowa oraz EUROPEAN WARRANTY
    na której podbili pieczątkę i którą to gwarancję
    bez problemu uznano mi potem na Zytniej
    [notabene Zytnia polecila mi kupowanie w fotoit
    gdy mialam problem z obiektywem kupionym gdzie indziej,
    na ktory to obiektyw wystawiono mi jakas dziwaczna gwarancje
    - universal warranty to sie bodajze nazywalo,
    Zytnia universal warranty wysmiala i wskazala na fotoit
    jako na sprzedawce, ktory wystawia wazne gwarancje]
    na stronie serwisu canona mozna sprawdzic w FAQ punkt 5-
    tam pisza o tym, ze gwarancja europejska jest honorowana
    http://www.e-csi.pl/hotline/faq/
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Dawaj pośmiejemy się.
    to juz moze po swietach
    i moze raczej w innym miejscu, zeby nie zasmiecac watku o promocji
    Ostatnio edytowane przez energia_ki ; 07-04-2007 o 18:51 Powód: Automerged Doublepost

  10. #110
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2007
    Wiek
    44
    Posty
    101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez energia_ki Zobacz posta
    to moze wklej i porownamy - ja rok temu przy kupnie 350D w fotoit
    No to jest:

    Gwarancja (daty nie ma, ale pisałem już dlaczego i jest to OK)


    Drugi papir, który dostałem:


    Pozdrawiam i Wesołych Świąt!

    Zbyszek

Strona 11 z 56 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •