Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: #36 Balans Bieli czyli szarość.

  1. #21
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Kielce/fr
    Posty
    265

    Domyślnie

    Pennywiseman Uzywajac 5D MKII nie zawsze robilem zdjecia AWB bo to nie do konca sie sprawdza i nie czuj sie zawiedziony ,na DPP sobie poprawisz w kilka sekund wiec nie ma potrzeby robienia z tego problemu,automatyka nie zawsze sie sprawdza,nie wazne jaki to aparat i za ile.

  2. #22
    Uzależniony Awatar flankerp
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Cork, Ireland
    Wiek
    44
    Posty
    636

    Domyślnie

    .. Ja większość zdjęć na zewnątrz robię na chmurcę (chyba, że chcę jakiś konkretny efekt wydobyć). Sprawdza się w 200%. Czasem tylko delikatna korekta w LR.
    Zresztą robię to za poradą Briana Petersona

    W pomieszczeniach to loteria, więc trudno poradzić....
    Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez flankerp Zobacz posta
    .. Ja większość zdjęć na zewnątrz robię na chmurcę
    Ciekawa teoria, później ludzie - był ostatnio taki wątek - piszą, że trawa żółta wychodzi, chyba nie tak zawsze się sprawdza. Jednak, zależy co i kiedy się fotografuje.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  4. #24
    Uzależniony Awatar flankerp
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Cork, Ireland
    Wiek
    44
    Posty
    636

    Domyślnie

    Ciekawa teoria, później ludzie - był ostatnio taki wątek - piszą, że trawa żółta wychodzi, chyba nie tak zawsze się sprawdza. Jednak, zależy co i kiedy się fotografuje.
    Ja piszę ze swojego doświadczenia za poradą innego fotografa.
    Korzystam z porady i nie mam żółtej trawy, ale oczywiście nie znaczy to, że należy wyłączyć zdrowe myślenie. Jak robisz w pełnym słońcu (czego się unika, ale załóżmy) albo w drugą stronę, to wówczas wiadome jest, że należy założyć korektę...
    Ta metoda sprawdza się w większości na zdjęciach, które się fotografuje w dobrych warunkach (czytaj nie w pełnym słońcu)

    Ja przeanalizowałem ostatnie kilkadziesiąt zdjęć z różnych miesięcy gdzie robiłem Landscapy zanim zacząłem stosować tę metodę i stwierdzam, że nawet AWB ustawiał podobnie zatem to jest to dobra metoda, ale nie każę się z nią zgadzać.
    Z radami jest tak, że możesz ale nie musisz skorzystać...
    Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |

  5. #25
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Hmmmmmm... no nie wiem. Chmury, zwlaszcza w "fotograficznych" godzinach rzadko bywaja czysto biale lub szare. Z reguly piekno lanszaftow polega m.in na kolorowych, czesto fioletowych, zoltych, brunatnych czy rozowych chmurach. (sorry nie mam polskich liter). :-)

    Ustawianie WB na chmury to, dla mnie, ostatecznosc - jak juz zupelnie nie ma nic innego. Spodnie czesci chmur nawet w poludnie nie sa szare a biel bywa mocno podniebieszczona.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    Hmmmmmm... no nie wiem. Chmury, zwlaszcza w "fotograficznych" godzinach rzadko bywaja czysto biale lub szare. Z reguly piekno lanszaftow polega m.in na kolorowych, czesto fioletowych, zoltych, brunatnych czy rozowych chmurach. (sorry nie mam polskich liter). :-)

    Ustawianie WB na chmury to, dla mnie, ostatecznosc - jak juz zupelnie nie ma nic innego. Spodnie czesci chmur nawet w poludnie nie sa szare a biel bywa mocno podniebieszczona.
    Wiesiek, mamy 2012 rok, moim zdaniem czas na tutorial UniWB

    Co do chmur, kiedyś, w czasach Powershota G3 ktoś się tym pochwalił na pl.rec.foto.cyfrowa, ale ztcp to było w kontekście "punktu wyjścia" do poprawnego WB, ustawianego w ACR.
    the silence is deafening

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez flankerp Zobacz posta
    .. Ja większość zdjęć na zewnątrz robię na chmurcę
    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    Hmmmmmm... no nie wiem. Chmury, zwlaszcza w "fotograficznych" godzinach rzadko bywaja czysto biale lub szare. Z reguly piekno lanszaftow polega m.in na kolorowych, czesto fioletowych, zoltych, brunatnych czy rozowych chmurach. (sorry nie mam polskich liter). :-)

    Ustawianie WB na chmury to, dla mnie, ostatecznosc - jak juz zupelnie nie ma nic innego. Spodnie czesci chmur nawet w poludnie nie sa szare a biel bywa mocno podniebieszczona.
    Wydaje mi się, że "na chmurce" to chodzi o ustawienie WB w aparacie na pochmurny dzień 6000K - przynajmniej tak to zrozumiałem.

    Cytat Zamieszczone przez flankerp Zobacz posta
    Ja piszę ze swojego doświadczenia za poradą innego fotografa.
    Korzystam z porady i nie mam żółtej trawy,...
    Bo wiesz jak i kiedy robić zdjęcia - co widać w twoich fotografiach.
    Jednak zdarzają się początkujący fotografowie i korzystają z porady i na "chmurce" robią w pełnym słońcu (w dodatku jpg.), a później piszą, że kolory na zdjęciach "nie takie".
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  8. #28
    Uzależniony Awatar flankerp
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Cork, Ireland
    Wiek
    44
    Posty
    636

    Domyślnie

    Ludzie, ale ja mam na mysli WB na ustawiony na opcje: niebo zachmurzone, nie celując aparat na chmury
    Źle się pewnie wysłowiłem
    Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |

  9. #29
    Początki nałogu Awatar Sempoo
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    43
    Posty
    273

    Domyślnie

    A ja ustawiam WB na oko, tu chodzi o to, aby mieć wyćwiczone widzenie balansu kolorów, wtedy wzorniki i tajne metody nie są potrzebne, bo zdjęcie ma wyglądać fajnie a niekoniecznie mieć super-realny balans bieli. Temat podobny, jak z szumami, szumofobów tutaj sporo
    60D | 50 1.8 II | kit 18-55 + Tamron 70-300 | moje foty

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •