Strona 203 z 203 PierwszyPierwszy ... 103153193201202203
Pokaż wyniki od 2 021 do 2 028 z 2028

Wątek: Canon EOS 1D Mark III

  1. #2021
    Początki nałogu Awatar Da__FreaK
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Szczecin / Cisiec
    Posty
    449

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1D Mark III

    Jeszcze nigdy nie używałem AI servow pełnego pola Wsyzstkie testy sa robione na single spot
    Ale zauwazyłem cos jeszcze. na 1d3 cały przebieg skali ostrosci na 135 działa migiem, a na 1d2 muli, ale ustawia ostrość

  2. #2022

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1D Mark III

    Cytat Zamieszczone przez Da__FreaK Zobacz posta
    Chyba kupie 1d3 spoza wadliwej serii i zobaczymy
    Wadliwa seria jest do dzis naprawiana za darmo jesli moge sie wtracic do dyskusji ..... oddalem moje MKIII z przebiegiem 11242 dokladnie w srode do CPS poniewaz wywalalo err99 co jak wiadomo z najnowszym FW znaczy ze lustro ma kuku , wszystko robione na koszt Canon'a .

    Pozatym drobnym niedogodnieniem jakim jest brak puchy przez kolejny tydzien conajmniej i pozostanie przy powolnym 6D musze powiedziec ze 1d MK III to rewelacyjny aparat ! uzywam go do rajdow i jestem mega zadowolony .

  3. #2023

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1D Mark III

    WItam, a jak wypada wizjer 1d mk III w porownaniu z 5d classic jesli chodzi o reczne ostrzenie i czy jest duza roznica w reakcji na spust między tymi modelami?
    5d ma spore opoznienie moim zdaniem.
    20d, 5d, 50mm planar 1.7, 24-105L, 430exII

  4. #2024
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1D Mark III

    Co by tu opowiadać trzeba wziąć w rękę i sprawdzić samemu. Doznania nieopisywalne. W piątkach spust działa podobnie, klikasz i po chwili cyk. Tu czegoś takiego nie ma. Cykasz i masz, choć szybkie obiektyw mogą lekko wypadać poza go przy strzałach w trybie pojedyńczym. Tryb seryjny z szybką serią to jest jakiś kosmos w porównaniu z 5-kami. Wizjer wg mnie deczko lepiej nadaje się do ręcznego ustawiania ostrości, choć ja bez klina nie umiem ustawiać ostrości. 1d-ynka ma live view z ręcznym trybem AF i t już bez problemu można ustalić jak ustawia się AF.

    Mam przy okazji pytanie z własnego ogródka. Ostatnio mlodzież cykała sobie fotki i ktoś coś wcisnął i nie mogę z iso zejść poniżej 200. Choć w ustawieniach CF dam zakres iso od 100 do3200 to zakres ustawiany w aparacie jest od 200 do 3200. Jak w F ustawię minimalne ISO na L to nie nic się nie dzieje. Nie wiem kto co wcisnął a mnie pomysły się skończyły. Został jeszcze reset aparatu, ale to ostateczność.

  5. #2025

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1D Mark III

    dziękuje za odpowiedź - mam dylemat czy do slubnej brac drugie 5d czy 1d III - dziekuje


    nie wiem czy to pomoże ale w 5d : w menu - custom functions -> iso extension - off
    Ostatnio edytowane przez piisigma ; 14-07-2014 o 13:34
    20d, 5d, 50mm planar 1.7, 24-105L, 430exII

  6. #2026
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    55
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1D Mark III

    Kolego "darecky" też miałem ten sam dylemat z zejściem poniżej iso 200. Sprawa jest banalna - C.FnIIbraz (Priorytet jasnych partii obr.) po włączeniu brak możliwości załączenia skrajnych czułości. Wiedza z instrukcji której niestety nie posiadam.
    Canon-fajna puszka i kilka szkiełek

  7. #2027
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1D Mark III

    Jeżeli masz 5d to jako drugie (tzw. wół do szybkiego tańca lub innych szybkich sytuacji) 1d-ynka jest prześwietna. Jednak ma ona jedynie 10 mpx, więc trzeba uważać z kadrowaniem. Nie można wyciąć za wiele z obrazka bez utraty wielu szczegółów. Najlepiej przestrzelić troszkę u kogoś na własnej karcie później w domu pooglądać i samemu zdecydować, czy lepiej 5d z ostrzejszym obrazkiem i większą ilością szczegółów, czy jakościowo coś jak 20d ale z szybkim AF. A i po podpięciu jasnych stałek to 1d nie ma takiej separacji obiektu od tła jak w 5d.
    Dla mnie to super duet 1dmk3 (z35mm)+5d(z 85mm) i nic więcej nie trzeba. No może poza jakimś 20-24mm do 5d na sporadyczne szerokie ujęcia.
    Wg mnie obrazki z jedynki mają nieco inną kolorystykę, rozmycie tla (wiadome) i mniejszą ostrość w porównaniu z 5dII. Jednak osobiście takie coś baaaardzo lubię. Bardziej przypominają mi obrazek z 5d I, ale nie do końca. Nie ma też w 1d-ynkach wielkich ciemnych winiet robionych przez obiektywy (szczególnie jasne stałki). To główne różnice w tych sprzętach.
    Jak to tu na forum było mówione, obraz zawsze można podostrzyć, kolorystykę przerobić a winietę dodać w postprocesie

  8. #2028

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1D Mark III

    dzięki za wczerpującą odpowiedź - aktualnie robie fuji x100 + 5d i 85 1.8 / 24-105 i wszystko jest niezle tylko niestety reakcja migawki pozostawia duzo do zyczenia - nie chodzi mi nawet
    o szybkostrzelnosc. Caly czas widze ze dynamiczne ujecia strasznie na tym traca. Z jakosci obrazka 5d mk I jestem bardzo zadowolony - pomimo tylu lat i iso 1600 akceptowalnego.
    No nic musze to przemyslec - dzięki jeszcze raz.
    20d, 5d, 50mm planar 1.7, 24-105L, 430exII

Strona 203 z 203 PierwszyPierwszy ... 103153193201202203

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •