Strona 171 z 203 PierwszyPierwszy ... 71121161169170171172173181 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 701 do 1 710 z 2028

Wątek: Canon EOS 1D Mark III

  1. #1701
    Paweł Wietecha
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojkij Zobacz posta
    A za portal osobiscie bardzo dziekuje - teksty na nim zawarte sa naprawde swietne i mi poczatkujacemu "fotografowi" bardzo duzo daly. Cieszy to ze sa ludzie ktorzy bezinteresownie dziela sie swoja wiedza.
    Dziękuję. Staram się dzielić nie tylko swoją wiedzą ale również wiedzą najwybitniejszych polskich fotografów ptaków. Chcę poza tym, aby portal był całkowicie niezależny w wyrażanych opiniach i poglądach, stąd brak jakichkolwiek ogłoszeń czy bannerów, zwłaszcza firm fotograficznych.

  2. #1702
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paweł Wietecha Zobacz posta
    Porównywałem 1D MarkIII i D3 ponieważ są to lustrzanki typowo reporterskie, o najwyższej szybkości wykonywania zdjęć seryjnych, a ta cecha w dynamicznej fotografii ptaków jest bardzo istotna. A niezależnie od tego testu porównawczego chciałem przeprowadzić test modelu 1Ds MarkIII. Na moje zapytanie w tej sprawie skierowane do Canona - nie doczekałem się odpowiedzi.
    Nie wiem jaki byłby wynik porównania 1Ds MarkIII i D3, ponieważ nie posiadam tej wersji Ds-a. Poprzednim (MarkII) często fotografowałem i byłem z niego bardzo zadowolony, o czym wyraźnie piszę w artykułach serwisu foto-ptaki.pl.
    Dziekuję za odpowiedż i przyłaczam się do opinii wojkija o pana portalu.Naprawde świetny.Gratulacje.Pozdrawiam.

  3. #1703
    Paweł Wietecha
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Przeczytałem test Pawła: mam nadzieję, że Canon Ciebie nie posłucha i pozostanie przy trzech guzikach zamiast kółeczek, przycisków i przełączników (a zwłaszcza tego durnego kółka, gdzie najpierw trzeba coś wcisnąć zeby nim móc pokręcić: szczyt debilizmu). Widać każdy ma inne potrzeby jeżeli chodzi o ergonomię.
    Ocena ergonomii jest rzeczywiście sprawą bardzo indywidualną. Fotografując profesjonalnymi Canonami od czasów 1V przyzwyczaiłem się do trzech przycisków. Jednak uważam, a uzasadniłem to dokładnie w swoim teście, że podczas obsługi bezwzrokowej, sposób ten jest zawodny. Przed opublikowaniem testu specjalnie zapytałem kilku najbardziej znanych fotografów o ich wrażenia w tym zakresie i prawie wszyscy przyznali się, że popełniają błędy przy korzystaniu z trzech przycisków - o taki błąd w ferworze wykonywania zdjęć, bez odrywania oka od wizjera naprawdę nie jest trudno.
    Ale oczywiście w zakresie obsługi decydują preferencje indywidualne każdego fotografującego. Moim zadaniem jako testera jest wskazanie ewentualnych problemów i uzasadnienie ich, tak aby na tej podstawie każdy mógł ocenić na ile te problemy mają dla danej osoby znaczenie.
    A co do kółeczka i przycisku Nikona też mam złe zdanie, o czym w teście oczywiście napisałem.

  4. #1704
    Paweł Wietecha
    Guest

    Domyślnie

    Używałem aparatu z pierwszej wadliwej serii, bo taki posiadam, a od Canona nie otrzymałem odpowiedzi na prośbę o użyczenie sprzętu do testów. W okresie przeprowadzania testu był już on po dwóch naprawach w serwisie, z wgranym przez serwis najnowszym firmwarem. I z oceną serwisu - wszystko już jest w porządku. Obecnie jest tam trzeci raz.

  5. #1705
    Paweł Wietecha
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chavez Zobacz posta
    Po przeczytaniu podsumowania gdzie D3 wygrywa właściwie wszędzie, a jeśli 1D jest gdzieś lepszy, to zawsze znajdzie się jakieś "ale...".
    Wezmę to pod uwagę przy opracowywaniu kolejnego testu.

  6. #1706
    Paweł Wietecha
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janmar Zobacz posta
    Dziekuję za odpowiedż i przyłaczam się do opinii wojkija o pana portalu.Naprawde świetny.Gratulacje.Pozdrawiam.
    Dzięki. Pozdrawiam.

  7. #1707
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    3 053

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paweł Wietecha Zobacz posta
    EOS 1D Mark III wprowadził istną rewolucję w obsłudze tej funkcji. Pozostał co prawda ten sam przycisk aktywacji punktu, lecz sposób wybierania zmienił się diametralnie. Punkty wybierane są przez pokrętła w skomplikowany, zupełnie nie intuicyjny sposób. [...]
    "Za takie „usprawnienie” należy się konstruktorom Canona Złota Malina."
    Zgoda - ale w najnowszej aktualizacji oprogramowania mamy już możliwość ustawiania punktu AF "dżojstikiem" - konsekwentnie, należy zatem konstruktorom dać Oskara (albo przynajmniej nominację?)...

    PS
    Oczywiście - strona niezwykle ciekawa, gratuluję.
    EOS - conditio sine Kwanon...

  8. #1708
    Paweł Wietecha
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bahrd Zobacz posta
    Zgoda - ale w najnowszej aktualizacji oprogramowania mamy już możliwość ustawiania punktu AF "dżojstikiem" - konsekwentnie, należy zatem konstruktorom dać Oskara (albo przynajmniej nominację?)...

    PS
    Oczywiście - strona niezwykle ciekawa, gratuluję.
    Dzięki.
    Sprawdziłem opis najnowszego firmware'u i rzeczywiście jest wprowadzona ta zmiana. Pewnie niezauważyłem jej ponieważ to oprogramowanie wpisywał mi serwis. Trudno mi w tej chwili sprawdzić jak to działa, bo aparat jest od ponad miesiąca w serwisie. Obawiam się jednak, że mogą być problemy z precyzyjnym sterowaniem punktami ostrzenia, ponieważ joystick jest bardzo podobny do użytego w 40D, a do jego sposobu pracy mam wiele zastrzeżeń. Tak więc z przyznaniem Oscara chwilowo się wstrzymam. A jak Pan ocenia funkcjonalność tego joysticka?

  9. #1709
    Początki nałogu Awatar chavez
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Posty
    337

    Domyślnie

    Dopiero teraz przejrzałem cały serwis.
    Strona naprawdę dobra. Artykuły są bardzo pomocne dla ptasich reporterów. Nieczęsto można spotkać stronę robioną z taką pasją i zawierającą tyle praktycznej wiedzy. Dołączam się do gratulacji. Dobra robota.
    system EOS

  10. #1710
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    3 053

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paweł Wietecha Zobacz posta
    Obawiam się jednak, że mogą być problemy z precyzyjnym sterowaniem punktami ostrzenia, ponieważ joystick jest bardzo podobny do użytego w 40D, a do jego sposobu pracy mam wiele zastrzeżeń. Tak więc z przyznaniem Oscara chwilowo się wstrzymam. A jak Pan ocenia funkcjonalność tego joysticka?
    Nie mam ani czterdziestki do porównania, ani wielu okazji do przyciśnięcia AF do muru (korzystam z innych przymiotów tego modelu), ale dżojstik wydaje się być zdecydowanie bardziej intuicyjny niż dwa kółka (no i zostawia palec dla ISO).
    EOS - conditio sine Kwanon...

Strona 171 z 203 PierwszyPierwszy ... 71121161169170171172173181 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •