Strona 170 z 203 PierwszyPierwszy ... 70120160168169170171172180 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 691 do 1 700 z 2028

Wątek: Canon EOS 1D Mark III

  1. #1691
    Paweł Wietecha
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysiek29 Zobacz posta
    Polecam "stronnicze" porównanie Nikona D3 i Canona 1DIII na 400 f/2.8 - szczególnie dla fococących ptaszyska http://http://www.foto-ptaki.pl/inde...169&Itemid=101

    Ponieważ zostałem wywołany do tablicy chcę się pokrótce ustosunkować do niektórych wypowiedzi.
    Portal foto-ptaki.pl prowadzę od roku i w tym czasie przeprowadziłem kilka testów terenowych lustrzanek szczególnie polecanych do fotografii ptaków.
    Były to testy (w kolejności chronologicznej): 1D MarkIII, 40D, D300, D3 i porównawczy 1D MarkIII kontra D3. W testach lustrzanek Canona podkreślałem ich ewidentne zalety (przeważające nad mankamentami) i ich zdecydowaną przydatność do fotografowania ptaków. Jedynkę Canona uznałem za najlepszy wówczas korpus o tym przeznaczeniu. Zdecydowanie pochlebne opinie na temat tego modelu zaprezentowałem też w dziale Sprzęt/Korpusy i Jak fotografować ptaki. Do końca 2007 roku korpus 1D MarkIII, wspólparcujący z superteleobiektywami IS, był najlepszą (dającą najwyższą jakość obrazu i najszybszą) lustrzanką do ptasiej fotografii, przewyższającą topowy model Nikona - D2Xs. Jednak wprowadzenie przez Nikona nowych modeli D3 i D300 oraz nowej serii superteleobiektywów zmieniło tę sytuację. W testach obu nowych korpusów Nikona podkreśliłem ich ewidentne zalety, nie stroniąc jednak od zdecydowanych, a nawet kąśliwych uwag oceniając ich braki i mankamenty. Z kolei w teście porównawczym obu topowych lustrzanek reporterskich Canona i Nikona punkt po punkcie wskazywałem na zalety i wady każdego z systemów, z punktu widzenia fotografa ptaków. Stwierdzałem tam tylko fakty i opisałem swoje obserwacje z bezpośredniej konfrontacji obu tych systemów.
    Stwierdzenie więc przez jednago z użytkowników o stronniczym porównaniu jest zdcydowanym nadużyciem, zwłaszcza, że nie popartym żadnym, ale to żadnym argumentem. W podobny sposób traktuję bardzo ryzykowne stwierdznie kolejnego użytkownika o "sponsorowaniu testu", sugerujące wręcz celowe wprowadzanie w błąd czytelników serwisu foto-ptaki.pl. Jedyne uzasadnienie tego stwierdzenia podane przez autora (fakt udostępnienia sprzętu przez firmę Nikon Polska) nie trzyma się kupy. Bo jakaż różnica, czy sprzęt wypożyczę od firmy X handlującej Nikonem, czy od przedstawicielstwa tej firmy? Sprzęt został mi użyczony bez żadanych warunków wstępnych i oczywiście bez żadnych oczekiwań dotyczących wyniku testu. Zresztą jaki miałoby to sens w stosunku do tak elitarnego portalu jakim jest foto-ptaki.pl, skierowanego do bardzo wąkiej grupy odbiorców. Podkreślić jednak chcę, o czym nie pisałem w wynikach testu, że na mój mail z prośbą o udostępnienie sprzętu, otrzymałem od Nikona pozytywną odpowiedź w ciągu dwóch godzin. Maile wysłane do Canona pozostały do dnia dzisiejszego bez żadnej odpowiedzi. Z przykrością to stwierdzam, bo jestem wiernym użytkownikiem sprzetu Canona od bardzo wielu lat i 95% swoich zdjęć wykonuję właśnie tym sprzętem.
    Przedstawione przez niektórych użytkowników zarzuty traktuję więc w kategoriach walki pomiędzy canonierami a nikonowcami i próbą obrony własnych pozycji poprzez całkowitą negację konkurencyjnego systemu. Takie stanowisko jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe, bo dzięki temu, że Nikon zrobił tak duży krok technologiczny do przodu, możemy oczekiwać, myślę, już w najbliższym czasie, odpowiedzi Canona - szybszego, o wyższej jakości zdjęć, o większej rozdzielczości i poprawionej ergonomii, a na dodatek tańszego reporterskiego korpusu flagowego Canona. Do tego są zapowiedzi Sony - ta konkurencja, to nadzieja dla nas, więc cieszmy się z niej. Tyle komentarza do gołosłownych i bezpodstawnych zarzutów.
    Z chęcią natomiast wysłucham krytycznych uwag pod kątem merytorycznej zawartości testów, zależy mi bowiem na tym, aby ich poziom był jak najwyższy i aby odpowiadały oczekiwaniom czytelników serwisu foto-ptaki.pl.
    Jedną uwagę już przyjąłem - za mało opublikowanych zdjęć wykonywanych w wysokich czułościach. Z całą pewnością to naprawię w czasie kolejnego testu porównawczego topowych korpusów uzbrojonych tym razem w obiektywy 600mm. Test będę przeprowadzał w październiku i być może jego wyniki uda mi się opublikować w październikowym wydaniu serwisu, a jeżeli nie to na pewno w wydaniu grudniowym.

  2. #1692
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    1 D mark III to crop.D 3 to FF.Wiec panie Pawle może by tak 1 Ds mark III kontra D3.Może tak..?Ja znam wynik takiego porownania.A pan ?.Pozdrawiam

  3. #1693
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    36
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paweł Wietecha Zobacz posta
    Podkreślić jednak chcę, o czym nie pisałem w wynikach testu, że na mój mail z prośbą o udostępnienie sprzętu, otrzymałem od Nikona pozytywną odpowiedź w ciągu dwóch godzin. Maile wysłane do Canona pozostały do dnia dzisiejszego bez żadnej odpowiedzi.
    Prezesa/kierownika/dyrektora Canon Polska razem z ta jego cala ignorancka scheda powinni wywalic za przeproszeniem na zbity pysk. Zytnia maja gdzies, wspolprace ze srodowiskiem maja gdzies, uslugi dla profesjonalistow maja gdzies - nawet glupiego baneru o nowym 5d chyba jako jedyni w Europie nie umiescili na swojej stronie. Paranoja

    W najblizszym czasie mialem zainwestowac w 1ds, 200 2.0 i 400 2.8 + kilka mniejszych szkiel ale od pewnego czasu powaznie sie zastanawiam czy warto dawac zarabiac firmie ktora tak traktuje swoich uzytkownikow.

    A za portal osobiscie bardzo dziekuje - teksty na nim zawarte sa naprawde swietne i mi poczatkujacemu "fotografowi" bardzo duzo daly. Cieszy to ze sa ludzie ktorzy bezinteresownie dziela sie swoja wiedza.
    Ostatnio edytowane przez wojkij ; 06-09-2008 o 13:15

  4. #1694
    sv
    Guest

    Domyślnie

    Przeczytałem test Pawła: mam nadzieję, że Canon Ciebie nie posłucha i pozostanie przy trzech guzikach zamiast kółeczek, przycisków i przełączników (a zwłaszcza tego durnego kółka, gdzie najpierw trzeba coś wcisnąć zeby nim móc pokręcić: szczyt debilizmu). Widać każdy ma inne potrzeby jeżeli chodzi o ergonomię.

  5. #1695
    Początki nałogu Awatar adalbert
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    49
    Posty
    353

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    ...(a zwłaszcza tego durnego kółka, gdzie najpierw trzeba coś wcisnąć zeby nim móc pokręcić: szczyt debilizmu). Widać każdy ma inne potrzeby jeżeli chodzi o ergonomię.
    z całym szacunkiem sven ale to jest przejaw czystego fanatyzmu systemowego.. czym się różni Twoim zdaniem owo pokrętło + wcześniej wciśnięty przycisk od rozwiązań w canonie ? (chodzi Ci zapewne o zmianę wyzwalania migawki z S na C)
    ... a jak to się niby robi skrajne inaczej u "czerwonych"? naciskasz guziczek i kręcisz pokrętłem (tyle, że w innych miejscach korpusu)
    tu akurat - jeśli chodzi o ergonomię - jest niemal identycznie - walnąłeś zatem kulą w płot...

  6. #1696
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie

    Hmm, również mam pewne zastrzeżenia w stosunku do testu na foto-ptaki.pl.
    Choćby do tego, że:
    - w tekscie opisuje się wersję "wadliwą" 1Dm3 (a w końcu istnieje dosyć dużo dowodów na to, że ostatnio wyprodukowane "Marki bez s" działają znacząco lepiej od starszych egzemplarzy),
    - do tego wydaje mi się że Autor używa swojego "Marka" ze starym firmware (wnioskuję to po tym, że Autor testu narzeka na brak możliwości wyboru punktu AF joystickiem - przecież już chyba ponad pół roku taka możliwość istnieje?!?!) - jeżeli jest tak, jak piszę, to jest to raczej niezła wpadka obniżająca wiarygodność testu,
    - ergonomia...jak coś takiego jednoznacznie oceniać? "Marki" są albo kochane, albo znienawidzone z powodu swojej "klawiszologii". Układ przycisków na tych aparatach nie pojawił się wczoraj, więc chyba jest to układ sprawdzony? A że nie każdemu pasuje? Ależ przecież nie może - to jest naturalne, że nie ma konfiguracji dobrej dla każdego. Jesteśmy przecież ludźmi, a nie robotami z jednej serii produkcyjnej, i się różnimy w swoich preferencjach. Wobec tego uważam testowe opowieści o ergonomii za wycieczkę osobistą, która raczej nie powinna się pojawić w teście "dla wszystkich".
    itd itp...

  7. #1697
    Początki nałogu Awatar chavez
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paweł Wietecha Zobacz posta
    (...)
    Rzeczywiście może trochę mnie poniosło, ale żyjemy w skomercjalizowanych czasach gdzie nietrudno trafić na pseudotest który jest faktycznie reklamą.

    Po przeczytaniu podsumowania gdzie D3 wygrywa właściwie wszędzie, a jeśli 1D jest gdzieś lepszy, to zawsze znajdzie się jakieś "ale...". Np. szybkostrzelność gdzie 1D jest lepszy, ale D3 wygrywa po przejściu na DX (ale po co używać 5MPx?); 1D ma większy bufor, ale... D3 może mieć większy po rozbudowaniu, trochę poniosła mnie "duma Canoniera" . Jak gdzieś D3 jest wprost lepszy od 1D to od razu go "pokonuje" i "bije na głowę" . Nie wiem, nie używałem obu puszek. Może rzeczywiście Nikon jest lepszy, ale rzucił mi się o w oczy sposób pisania, jakby czasem zbyt subiektywny, gdzie przy jednym daje się więcej przy drugim mniej epitetów . Nie czytałem całego testu. Po prostu takie miałem odczucie po przeczytaniu tego podsumowania i, z małym przymrużeniem oka, to wyraziłem .

    PS. Ergonomia to po części indywidualna sprawa, a tutaj mamy "zdecydowaną przewagę D3" - może tak jest, ale nie zapominajmy o indywidualnych preferencjach (tego w teście zabrakło). Druga rzecz... podobno AF (w słońcu) w 1D poprawili i naprawiają go za darmo, więc może warto oddać testowany egzemplarz do serwisu?
    system EOS

  8. #1698
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    3 053

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojkij Zobacz posta
    W najblizszym czasie mialem zainwestowac w 1ds, 200 2.0 i 400 2.8 + kilka mniejszych szkiel ale od pewnego czasu powaznie sie zastanawiam czy warto dawac zarabiac firmie ktora tak traktuje swoich uzytkownikow.
    To kupa sprzętu (i niemało kasy) - warto podejmować taką decyzję, kierując się emocjami?
    Poza tym - z Wrocławia masz bliżej do Pragi i Berlina - zarówno jadąc na zakupu, jak i w razie (ewentualnego) serwisu. Tak czy owak - "mówią", że różnica w cenie pomiędzy 1Ds a 1D może wkrótce "drastycznie się zmniejszyć"
    EOS - conditio sine Kwanon...

  9. #1699
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    36
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Postawa Canona mocno dziwi ostatnio. I to nie tylko polskiego oddzialu - wystarczy wspomniec o np roszczeniach wobec canonrumors - mala rzecz a razi strasznie.

    Emocjami sie jednak (nie)stety nie kieruje - za inwestycja w ta firme przemawia jej zaplecze i rozmiar. Nikon mimo iz o wiele bardziej przyjazny(przynajmniej takie mam wrazenie) nie ma za soba takich pieniedzy jak canon, a to przy przyszlosciowej inwestycji w konkretny system ogromnie wazna rzecz imo.

    No i Nikos nie ma krotkich stalek - gdyby je mial w dniu premiery d3/d700 to smiem twierdzic ze canon dostal by bardzo konkretnego lupnia - a tak obawiam sie ze rozeszlo sie po kosciach niestety

    Zreszta - wszedzie dobrze tam gdzie nas nie ma
    Ostatnio edytowane przez wojkij ; 06-09-2008 o 14:43

  10. #1700
    Paweł Wietecha
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janmar Zobacz posta
    1 D mark III to crop.D 3 to FF.Wiec panie Pawle może by tak 1 Ds mark III kontra D3.Może tak..?Ja znam wynik takiego porownania.A pan ?.Pozdrawiam
    Porównywałem 1D MarkIII i D3 ponieważ są to lustrzanki typowo reporterskie, o najwyższej szybkości wykonywania zdjęć seryjnych, a ta cecha w dynamicznej fotografii ptaków jest bardzo istotna. A niezależnie od tego testu porównawczego chciałem przeprowadzić test modelu 1Ds MarkIII. Na moje zapytanie w tej sprawie skierowane do Canona - nie doczekałem się odpowiedzi.
    Nie wiem jaki byłby wynik porównania 1Ds MarkIII i D3, ponieważ nie posiadam tej wersji Ds-a. Poprzednim (MarkII) często fotografowałem i byłem z niego bardzo zadowolony, o czym wyraźnie piszę w artykułach serwisu foto-ptaki.pl.

Strona 170 z 203 PierwszyPierwszy ... 70120160168169170171172180 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •