Strona 167 z 203 PierwszyPierwszy ... 67117157165166167168169177 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 661 do 1 670 z 2028

Wątek: Canon EOS 1D Mark III

  1. #1661
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brzeku Zobacz posta
    Interesująca sztuczka ale jakoś nie załapałem o co do końca chodzi, mógł byś wytłumaczyć trochę więcej ? tzn. robiąc zdjęcia raw + jpg będę miał lepszej jakości podgląd na ekranie ?
    Nie, wystarczy, że będziesz robił same raw, a plik do podglądu zaszyty w rym rawie będzie tak samo wyostrzany. Oczywiście z samym rawem nic się nie dzieje.

    Cytat Zamieszczone przez Brzeku Zobacz posta
    I mam jeszcze jedno pytanie jeśli można. Bo tak naprawdę testy testami ale najlepsze są opinie użytkowników, powiedzcie jak z jakością rawa który jest w stanie "wyprodukować" ten aparat, oczywiście wiem, że zależne jest to od obiektywu ale jakość matrycy też ma ogromne znaczenie. Przyznam, że tak naprawdę nie zależy mi na ogromnej szybkostrzelności tego aparatu lecz na jakości. Na 1DS mnie nie stać, niestety jest potwornie drogi a w 5D brak jest możliwości zapisu na 2 karty jednocześnie na której naprawdę mi zależy. Początkowo nie chciałem się przesiadać na drugi aparat z crop'em ale nie będę się na to zawzinał.
    W tej chwili mam 30D i zastanawiam się czy uzyskam zauważalny skok jakości zdjęcia po przesiadce na 1D MKIII. Jakie są wasze odczucia ?
    Zależy czego naprawdę potrzebujesz. Aparat daje piękne obrazki, ale pamiętaj, że to 10mpix. Dodatkowe informacje zwyczajnie same się nie pojawią.
    Jeśli potrzebujesz backupu i dobrej jakości a nie potrzebujesz 10kl/s, to szczerze polecam zakup 1DsII. Używaną puszkę w dobrym stanie dostaniesz za ok. 11 - 12tysięcy. Tylko tam z kolei masz straszny wyświetlacz, porąbane menu i jeszcze cięższy korpus. Coś za coś. W każdym razie jakość plików rewelacyjna.
    Jarek

  2. #1662
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Jestem przekonany, że odczujesz radykalny wręcz skok jakościowy po przesiadce z 30d na którąkolwiek z jedynek - no może poza 1d mkI, gdzie niestety masz szumiącą matrycę panasonica ( z genialnym AF). 1d mkIII to naprawdę świetna pucha. Od ds'ach milczę, bo nie mam doświadczeń.

  3. #1663
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    Jestem przekonany, że odczujesz radykalny wręcz skok jakościowy po przesiadce z 30d
    Niekoniecznie ten skok od razu będzie w górę. 1D Mark III jest znacznie trudniejszy w opanowaniu. Jeśli ktoś robi w RAW'ach, to o ile z 30D zdjęcia wychodzą ok, to świeżo upieczonemu użytkownikowi jedynki może dać popalić większa przestrzeń rejestrowana. Popularny sprzęt i oprogramowanie do obróbki średnio sobie z tym radzi, skutkując np czerwonym zafarbem, szczególnie widocznym przy niedoświetleniach. Na dodatek co wywoływarka, to różny efekt i to mocno. Ogólnie, z własnego doświadczenia powiem, że po wzięciu 1D do ręki wyszło na to, że kompletnie nie umiem robić zdjęć. Jeśli ktoś dodatkowo ma przyzwyczajenia ze slajdu, niedoświetlać, dzieje się masakra.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  4. #1664
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piast Zobacz posta
    Wszyscy piszą o wersji z niebieską kropką ,ja mam zieloną kropkę na pudełku ,a znajomy żółtą. Wie ktoś o co chodzi z tymi kropkami ?
    Jak w końcu CANON poprawił sprawę AF przy Al focus to nowe egzemplarze, pozbawione feleru, oznaczył niebieską kropką przylepioną do pudełka. Tak, aby w okresie przejściowym, sprzedawca wiedział, co bierze z magazynu, bez konieczności sprawdzania numeru seryjnego.
    Inne kolory nic mi nie mówią.

  5. #1665
    Bywalec Awatar toma20D
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Poland
    Posty
    120

    Domyślnie

    w nowych wypustach 2008 brak kolorowych oznaczeń :-) a AF przy AI focus dziala perfekcyjnie dla pewnosci sprawdz nr.w pojemniku na baterie..data produkcji ,oznaczenia podobne do tych które występują w obiektywach
    pozdrawiam

    Tomasz

    __________________________________

    Canon 1D Mark IV, Canon 1DsMark III , i trochę szkiełek L Gitzo 5541LS

  6. #1666

  7. #1667
    Bywalec Awatar toma20D
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Poland
    Posty
    120

    Domyślnie

    dokladnie tak 1DmkIII ..a tak na powaznie to odnoszę wrazenie ze to juz psychoza u poniektorych uzytkownikow :-) polecam najpierw dokladnie poczytac np.instrukcje i zestroic body
    pozdrawiam

    Tomasz

    __________________________________

    Canon 1D Mark IV, Canon 1DsMark III , i trochę szkiełek L Gitzo 5541LS

  8. #1668
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Ktoś nie tak dawno na forum dpreview pisał, że Canon "po cichu" zmienił AF w nowo produkowanych puszkach 1D mkIII na taki jaki montują w Ds-ach. I że poprawki (serwisowe) owszem dają efekt ale nie taki jak całkowita wymiana. W nowszych seriach jedynek nie ma już żadnych problemów, a w starszych (i to już naprawianych) nadal niektórzy narzekają.
    Nie wiem czy to prawda. Być może jednak jakieś ziarno prawdy w tym jest. Jeśli nawet to nie wierzę, że Canon się do tego przyzna. Byłoby to zresztą mało "pachnące" działanie firmy. Fakt że sam sposób załatwienia tej sprawy nie był zbyt piękny. I faktem jest też, że agencjom niczego nie naprawiali tylko wymienili całe puszki.
    To wszystko oczywiście czyste spekulacje więc proszę o wyrozumiałość 8).
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #1669
    Bywalec Awatar ukasus
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    miasto
    Wiek
    40
    Posty
    165

    Domyślnie

    jak się kalibruje akumulator (przy sprawdzaniu stanu akumulatora jest napisane by go skalibrować)..?
    nie ma polskiej instrukcji tylko niemiecką
    pomorze ktoś ?
    Ostatnio edytowane przez ukasus ; 15-08-2008 o 23:04
    Eos system

  10. #1670
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ukasus Zobacz posta
    jak się kalibruje baterie ..?
    nie ma polskiej instrukcji tylko niemiecką
    pomorze ktoś ?
    W Nikonie przez ładowarkę, sądzę, że podobnie jest w Canonie.

    Już znalazłem


Strona 167 z 203 PierwszyPierwszy ... 67117157165166167168169177 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •