Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 91

Wątek: Canon 1N RS/ EOS 3/ 1V HS...

  1. #21
    RobertKrus
    Guest

    Domyślnie

    Witam,

    jako użytkownik jedynki, który miał w ręku inne modele, mogę stwierdzić, że z całym szacunkiem do "3", ale lepiej foci się "1" .
    Wg mnie z jedynek lepiej kupić 1n niż 1v (zbyt duża różnica w cenie nie adekwatna do możliwości), a dodatkową kasę przeznaczyć na dobre szkło ze stałym światłem, w zakresie ogniskowych które będzie ci odpowiadało.
    Dobre nie przechodzone EOSy 1n w atrakcyjnych cenach można teraz kupić na allegro.

    Pozdrawiam
    Robert

  2. #22
    Coś już napisał Awatar fotosc
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Elizabeth , New Jersey
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aps1 Zobacz posta
    Dla mnie analog do ptakow ,to dzisiaj przerost formy.....a velwi to uzywa sie najczesciej do krajobrazow i to na wielki format jak juz chcesz super jakosc.
    Mam znajomych ktorzy zarabiaja na fotach ptakow-nikt z nich nie uzywa analoga do ptakow,poprostu ekonomia i dobra jakosc np- 1d mark ll
    chyba jeszcze nie poznales przyjemnosci ogladania slajdow :-D:-D

    autorze watku :-D wiec na ktory model sie zdecydowales ??????? musze przyznac ze i ja rozwazam kupno analoga , glownie do slajdow i tez jestem przyzwyczajony do seryjnych zdjec
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez fotosc Zobacz posta
    chyba jeszcze nie poznales przyjemnosci ogladania slajdow :-D:-D

    autorze watku :-D wiec na ktory model sie zdecydowales ??????? musze przyznac ze i ja rozwazam kupno analoga , glownie do slajdow i tez jestem przyzwyczajony do seryjnych zdjec
    '

    Co Wy na to ??????????/

    http://www.bhphotovideo.com/c/produc..._35mm_SLR.html



    http://www.bhphotovideo.com/c/produc...Body_with.html
    Ostatnio edytowane przez fotosc ; 29-03-2009 o 02:35 Powód: Automerged Doublepost

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    380

    Domyślnie

    tanio

  4. #24
    Coś już napisał Awatar fotosc
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Elizabeth , New Jersey
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josif Zobacz posta
    tanio
    to ze tanio , to inna droga , ale ktory ??????????

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    380

    Domyślnie

    moim skromnym zdaniem, jeśli cię stać, to zawsze lepszy a 1V lepszy jest

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    32

    Domyślnie

    Witam panowie.Chciałbym odkurzyć trochę ten wątek tym bardziej,że sam stoję teraz przed niemałym dylematem.Otóż ostatnio po chwilowym zauroczeniu się cyfrówkami zaczęła mnie ponownie wciągać fotografia analogowa.Ponieważ aparaty te można kupić obecnie za niewielkie pieniądze ,więc postanowiłem wymienić swojego 50e na wyższy model.Mój wybór ograniczył się do 2 modeli ponieważ 1v jest jeszcze ponad moim zasięgiem . Zastanawiam się nad EOS-em 3 i EOS-em1n.Teraz pytanie do was.Który model jest bardziej opłacalny tym bardziej,ze ceny tych modeli nie różnią się zbytnio od siebie?Czy 1n jest lepszy od 3 pod względem ergonomii,AF-u,szybkości,precyzji w pomiarze światła itp?
    30D,EOS 1n,EF85mm f/1.8 USM,EF50mm f/1.8,430EX i coś tam jeszcze się znajdzie...

  7. #27
    Uzależniony Awatar iktorn92
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Wiek
    32
    Posty
    605

    Domyślnie

    Ja szukam caly czas dla siebie eosa 3 ze wzgledu na AF cos pieknego przy EC i 45 pkt. A konstrukacja prawie jak w 1n.

  8. #28

    Domyślnie

    O EOS-3 w tym również w porówaniu do EOS-1N za Jarosławem Brzezińskim autorem "Canon EOS SYSTEM":

    "Po pierwsze dzięki zastosowaniu nowych czujników CMOS zamiast CCD firmie udało się mieścić w obrębie centralnej elipsy aż 45 punktów nastawiania ostrości, z czego 7 jest krzyzowych a środkowy działa z obiektywami o jasności f/4 dla lini pionowych i f/8 dla lini poziomych"

    "Zachowując wiele funkcji i ogólną ergonomię modelu EOS-1N, przy konstruowaniu EOSa-3 uwzględniono postulaty wysówane przez użytkowników modeli EOS-1N i EOS 5."

    "Dwa pokrętła sterujące, 18 funkcji indywidualnych ustawien użytkownika, dobry uchwyt oraz elementy kontrolne, ogólna konstrukcja i jakość materiałów wzorowana na modelu EOS-1N sprawiają, że EOS -3 ma znakomitą ergonomię. Aparat ma ponadto poziom zabezpieczeń przed kurzem i wilgocią identyczny jak EOS-1N, a wartość parametrów ekspozycji można wybierać co 1/3 EV."

    "Układ informacji w wizjerze jest podobny do EOSa-1N, ale dodano informację o użyciu trybu FP, rozbudowano analogową skalę z prawej strony celownika i wprowadzono wreszcie pełen licznik klatek liczący od przodu lub od tyłu (wybór poprzez funkcję indywidualnych ustawień użytkownika)."
    Amatorsko: cyfrowo i analogowo

  9. #29
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    32

    Domyślnie

    W związku z tym co napisali iktorn92 a zwłaszcza Nerlo wybór jest już dla mnie oczywisty.Tylko EOS 3.Dzięki.Teraz tylko pozostaje obserwować allegro i ebay i zapolować na w miarę niezajechany korpus.Z tego co zauważyłem dużo jest ofert sprzedaży trójek na tych aukcjach.
    30D,EOS 1n,EF85mm f/1.8 USM,EF50mm f/1.8,430EX i coś tam jeszcze się znajdzie...

  10. #30
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    380

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nelro Zobacz posta
    O EOS-3 w tym również w porówaniu do EOS-1N za Jarosławem Brzezińskim autorem "Canon EOS SYSTEM":

    "Zachowując wiele funkcji i ogólną ergonomię modelu EOS-1N, przy konstruowaniu EOSa-3 uwzględniono postulaty wysówane przez użytkowników modeli EOS-1N i EOS 5."
    to z książki????
    matko bosko

    a tak co do tematu
    staram się przypomnieć sobie co u mnie zdecydowało ze jednak 1N a nie 3
    i zastanawiam się nad pokryciem wizjera i regulacją dioptrii przy nim
    oraz jasnością matówki
    eye control podobno mają ciemniejsze

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •