Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Uszkodzony 30d?

  1. #1

    Domyślnie Uszkodzony 30d?

    witam.
    przed chwila czyscilem po raz pierwszy wnetrze mojego nowego 30d wczoraj kupionym zestawem.
    chcialem oczyscic jasne prostakatne szkielko na ktorym sa wytloczne punkty pomiary ostrosci. znajduje sie ono powyzej otworu obiektywu, poziomo. przepraszam ale nie jestem w stanie tego fachowo opisac i nazwac. do tego manewru uzylem wydawac by sie moglo miekkiego pedzelka ktorym zakonczona jest gruszka. jednak widze ze na wizjerze pojawily sie slady ktorych nie moge usunac. nie sa one widoczne na zdjeciach. jednak patrzac przez wizjer wydaja sie bardzo duze i irytujace.
    czy to mozliwe zeby ta szybka zostala porysowana przez delikatnych raczej pedzelek. co robic? serwis? jakie koszty? czas?
    prosze o wszelkie uwagi.

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Somewhere in Europe
    Posty
    348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pkulczycki Zobacz posta
    przed chwila czyscilem po raz pierwszy wnetrze mojego nowego 30d wczoraj kupionym zestawem.
    Jak rozumiem, nowy 30d był już tak brudny, że bezwzględnie wymagał czyszczenia, bez któego nie dał się już użytkować ?
    Cytat Zamieszczone przez pkulczycki Zobacz posta
    chcialem oczyscic jasne prostakatne szkielko na ktorym sa wytloczne punkty pomiary ostrosci. znajduje sie ono powyzej otworu obiektywu, poziomo. przepraszam ale nie jestem w stanie tego fachowo opisac i nazwac.
    Masz na myśli matówkę ?
    Cytat Zamieszczone przez pkulczycki Zobacz posta
    do tego manewru uzylem wydawac by sie moglo miekkiego pedzelka ktorym zakonczona jest gruszka.
    Do tego manewru używać należy sprężonego powietrza (np. z gruszki). Gruszki w zestawach czyszczących rzadko się do tego nadają. Należy się zaopatrzyć w zwykłą gruszkę apteczną i zanim się weźmiesz do czyszczenia body - usunąć z niej talk.
    Cytat Zamieszczone przez pkulczycki Zobacz posta
    jednak widze ze na wizjerze pojawily sie slady ktorych nie moge usunac. nie sa one widoczne na zdjeciach. jednak patrzac przez wizjer wydaja sie bardzo duze i irytujace.
    Matówka przez wizjer tak wygląda. Coś, co na niej jest - też.
    Cytat Zamieszczone przez pkulczycki Zobacz posta
    czy to mozliwe zeby ta szybka zostala porysowana przez delikatnych raczej pedzelek.
    Możliwe. Możliwe jest również, że na matówce zostały włosy z pędzelka.
    Poza tym, nie napisałeś, jaki zestaw czyszczący kupiłeś - więc nie wiem czy pędzelek był rzeczywiście "delikatny".
    Cytat Zamieszczone przez pkulczycki Zobacz posta
    co robic?
    Nie popełniać więcej tego samego błędu. Jeżeli porysowałeś matówkę - albo się do tego przyzwyczaj, albo ją wymień. Jeżeli zostawiłeś na niej włosy z pędzla - da się je usunąć.
    Cytat Zamieszczone przez pkulczycki Zobacz posta
    serwis?
    Jest jednym z wyjść.
    Cytat Zamieszczone przez pkulczycki Zobacz posta
    jakie koszty?
    Spytaj serwisu. Wymiana matówki będzie ewidentnie droższa od czyszczenia.
    Cytat Zamieszczone przez pkulczycki Zobacz posta
    czas?
    Kto to wie...
    Cytat Zamieszczone przez pkulczycki Zobacz posta
    prosze o wszelkie uwagi.
    Nie brać się za czyszczenie aparatu nie mając o tym pojęcia.
    Więcej uwag nie mam.

    M@riusz
    Canon EOS 30D | Canon EOS 7D | Tokina 11-16 AT-X 116 Pro DX f/2.8 | Tamron 17-35 SP AF Di LD IF f/2.8-4 | Tamron 28-75 SP AF XR Di LD IF f/2.8 | Tamron 70-200 f/2.8 Di LD Macro | Canon EF 50 f/1.8 | Speedlite 430 EX | Velbon Sherpa 600R | Velbon RUP 4 | Naneu Pro C300

  3. #3

    Domyślnie

    mam nadzieje, ze to nie troll...

    Ta czesc, ktora czysciles nazywana jest matowka. Jest bardzo, ale to bardzo precyzyjnie robiona i calkiem mozliwe, ze ja porysowales. Ogolnie nie zaleca sie jej dotykania, jezeli czyszczenie to tylko plynami/powietrzem. Mozesz sprobowac ja wyjac i wyczyscic na zewnatrz aparatu (nie masz doswiadczenia=bardzo nie polecam). Jezeli to, co widzisz w wizjerze nie pozwala Ci spac, a samemu nie chcesz czyscic, to pozostaje tylko serwis Canona (W-wa, ul. Zytnia) - tam wyczyszcza (watpie) albo wymienia (tak obstawiam). Koszty - dzwon do serwisu, pewnie kaza Ci wyslac puszke na kosztorys.
    Pkt 8 Regulaminu - niedozwolona stopka tu była...

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Somewhere in Europe
    Posty
    348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rysiaczek Zobacz posta
    mam nadzieje, ze to nie troll...
    Ja, czy On ;-)

    M@riusz
    Canon EOS 30D | Canon EOS 7D | Tokina 11-16 AT-X 116 Pro DX f/2.8 | Tamron 17-35 SP AF Di LD IF f/2.8-4 | Tamron 28-75 SP AF XR Di LD IF f/2.8 | Tamron 70-200 f/2.8 Di LD Macro | Canon EF 50 f/1.8 | Speedlite 430 EX | Velbon Sherpa 600R | Velbon RUP 4 | Naneu Pro C300

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Skipper
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Niemcy a czasem inne kraje
    Wiek
    51
    Posty
    1 112

    Domyślnie

    jesli nie widac na zdjęciach to olej to da sie z tym zyć przyzwyczaj a wymień dopiero jak bedziesz sprzedał mozesz zrobic jeszcze jeden numer... jesli niedawno kupiony ten aparat to spróbuj wkrecic iż miałęs wczoraj urodziny i to prezent urodzinowy ktory ma chyba jaąs wade fabryczną.. moze ktos sie nabierze i wymienią za free ale musisz wiarygodnie palic głupa
    fotografuje ludzi, nie zwierzęta... nie jestem fotografem żywności

    EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; L; IS; Speedlite 580EX + Apple

  6. #6

    Domyślnie

    aparat kupiony miesiac temu. wczraj dokupilem do niego w jessops (duza siec sklepow fotograficznych w UK) ich firmowy zestaw. dodam ze mieszkam obecnie w oxfordzie wiec pewnie serwis londynski wchodzi w gre. hmmm... rznac glupa? myslicie ze przejdzie cos takiego?
    co do przyzwyczajenia to pewnie sie da do tego przyzwyczaic choc rysy sa dosc spore. nie jestem pewien czy chce sie przyzwyczajac.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Jeśli nie wpływa to na jakość zdjęć i nie masz ochoty w razie czego płacić $$$ w serwisie, to ja bym zostawił. Choć wiem jakie to wkurzające mieć paprocha na matówce , swego czasu cały wieczór spędziłem próbując wydobyć jedno takie małe coś...

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pkulczycki Zobacz posta
    aparat kupiony miesiac temu. wczraj dokupilem do niego w jessops (duza siec sklepow fotograficznych w UK) ich firmowy zestaw. dodam ze mieszkam obecnie w oxfordzie wiec pewnie serwis londynski wchodzi w gre. hmmm... rznac glupa? myslicie ze przejdzie cos takiego?
    co do przyzwyczajenia to pewnie sie da do tego przyzwyczaic choc rysy sa dosc spore. nie jestem pewien czy chce sie przyzwyczajac.
    no to buuuuu jak miesiac temu, bo wg polityki jessopsa:

    ... You have the right to cancel your order anytime prior to despatch and up to 28 days after you receive the goods ...

    http://www.jessops.com/tnc

    wiec jesli ci jeszcze te 28 dni nie minelo to dzwon jak najszybciej do jessopsa i oddawaj, i oczywisie mow ze tak bylo ale porownales dopiero pare dni temu u kolegi i ze chcesz albo zamiany na nowy albo zwrot $$, nigdy nie mialem problemow z tym sklepem, a rzniecie glupa nie jest potrzebne wystarczy ze wiekszosc sprzedawcow tam to robi
    EOS x2, sloik x5, blyskotki x6

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Skipper
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Niemcy a czasem inne kraje
    Wiek
    51
    Posty
    1 112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pkulczycki Zobacz posta
    aparat kupiony miesiac temu. wczraj dokupilem do niego w jessops (duza siec sklepow fotograficznych w UK) ich firmowy zestaw. dodam ze mieszkam obecnie w oxfordzie wiec pewnie serwis londynski wchodzi w gre. hmmm... rznac glupa? myslicie ze przejdzie cos takiego?
    co do przyzwyczajenia to pewnie sie da do tego przyzwyczaic choc rysy sa dosc spore. nie jestem pewien czy chce sie przyzwyczajac.
    stary jak ty u angoli mieszkasz to masz sproe szanse... w Polsce to moze by nie przeszło ale tam dla swietego spokoju ci wymenią zeby miec cie z bani...
    fotografuje ludzi, nie zwierzęta... nie jestem fotografem żywności

    EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; L; IS; Speedlite 580EX + Apple

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •