Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 124

Wątek: Info dotyczące filtrów

  1. #111
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Info dotyczące filtrów

    Nie wiem jakie masz doświadczenie, ale być może idziesz złą drogą - filtr przyciemni wszystko, inaczej mówiąc: jeśli masz za jasne niebo i wodę, a pomiędzy nimi "normalnej jasności" obiekt (latarnię), to po założeniu ND niebo i woda będzie ok, ale latarnia będzie czarnym paskiem bez szczegółów.
    Pomijam rozważania estetyczne - jeśli zdjęcia mają być "dobre", wypadałoby dokładnie zaplanować miejsce i godzinę robienia zdjęć, oraz liczyć na odpowiednią pogodę (czasem kilka prób na obiekt), ale jeśli zdjęcia mają być "dokumentacyjne", to wymagania spadają.

  2. #112

  3. #113

  4. #114

    Domyślnie Odp: Info dotyczące filtrów

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    jutro Ci wrzucę sampla bez i z filtrem.
    Chciałem się tylko przypomnieć.

    Swoją drogą, to co myślicie u używaniu pierścieni redukcyjnych na filtr tj. filtr np. 77mm i używanie go na obiektywach z filtrem 58mm, 72mm czy 67mm? Czy może wystąpić np winetowanie przy APS-C?

  5. #115
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Info dotyczące filtrów

    Niestety jestem poki co bez statywu a z reki to gowniane czasy i efekty jak tylko cos pstrykne to Ci podesle na priv.

    tapnięte z tela
    SONY

  6. #116

    Domyślnie Odp: Info dotyczące filtrów

    Cytat Zamieszczone przez Tarzan Zobacz posta
    Chciałem się tylko przypomnieć.

    Swoją drogą, to co myślicie u używaniu pierścieni redukcyjnych na filtr tj. filtr np. 77mm i używanie go na obiektywach z filtrem 58mm, 72mm czy 67mm? Czy może wystąpić np winetowanie przy APS-C?
    używałem tak filtra ale na FF i wszystko było ok

  7. #117

    Domyślnie Odp: Info dotyczące filtrów

    Swego czasu sam robiłem filtry na własne potrzeby przy pomocy filtra UV, szybki, lusterka, wazeliny, papieru ściernego... Takich nigdzie nie kupisz

  8. #118

    Domyślnie Odp: Info dotyczące filtrów

    Witam. Jako początkujący mając obiektywy 49mm(50mm), 58mm(18-55), 67mm(18-135) staję przed wyborem pierwszego filtra.
    Redukcje można dobrać tylko czy jest jakaś zasada czy kupować filtry na mniejszą średnicę i redukować do "większych" obiektywów czy filtry o większej średnicy i redukować na mniejsze gwinty?

  9. #119

    Dołączył
    Dec 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: Info dotyczące filtrów

    Witam wszystkich.
    Chcę kupić filtr Lee szary połówkowy do robienia zdjęć w górach. Ponieważ te filtry są drogie chciałbym kupić w miarę uniwersalny, aby zniwelować przepalone niebo. Nie wiem jaki 0.6, 0.9, a może większy. Co byście doradzili?
    Pozdrawiam

  10. #120
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Info dotyczące filtrów


Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •