Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: Nauka robienia zdjęć

  1. #21
    Karol Dzido
    Guest

    Domyślnie

    witam. znacie moze jakies obozy na ktorych mozna nauczyc sie robienia zdjec ? moj kolega byl na owym obozie, politechnika Wroclaw to organizowala kiedys,ale zrezygnowali..
    jezeli ktos cos wie, to prosze odpisac
    z gory dziekuje

  2. #22
    citypixer
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Qbexus Zobacz posta
    Ja nie sądzę żeby nauka na własnych błędach była zawsze konieczna, po to inni popełniali błędy żebyśmy teraz mu mogli korzystać z ich doświadczenia. Raczej trudno by było cokolwiek zrobić gdyby każdy uczył się wszystkiego sam, nie było by postępu technicznego. A praktyka poparta konkretną wiedzą to zupełnie, co innego. Zachęcam do podawania nowych linków. Ja ze swojej strony mogę doradzić żeby poszperać w bibliotekach jest tam masa ciekawych tekstów.

    To jest jak z jazda na rowerze, niby wyglada latwo,a trzeba pare razy wywalic orla,by sie nauczyc.
    Tak samo jest z fotografia,jak nie wrocisz kilka razy do domu napalony,ze fotki ,ktore zrobiles na imprezie zarobia dla ciebie 100000$ na stocks i nie okaze sie ,ze wszystkie sa do d.. kosza, to nigdy sie nie nauczysz fotografii.
    Tak jak ja zreszta :P

  3. #23
    Slar
    Guest

    Post

    Witam :-D,
    Jestem amatorem. Mam Canona 350D i obiektyw kit, do tego dużo chęci i radości z fotografowania o ile można nazwać to co robię. Doklajam poradnik znalazłem bardzo fajny i w prosty sposób przedstawia jak robic zdjęcia dla wszystkich początkujacych
    http://www.e-cyfrowe.pl/poradniki/?id=715
    pozdrawiam

  4. #24
    Awatar angie
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    40
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cenne są rady innych i prawdziwie szczęśliwy ten, kto trafił w swoim życiu na mądrego nauczyciela. Nie koniecznie trzeba się uczyć na własnych błędach. Ale zawsze trzeba próbować!
    Dokładnie nie pamiętam, kto to powiedział (chyba Hanna Krall), ale wyznała kiedyś, że gdyby ktoś wcześniej zabrał się ostro za jej teksty i powyrzucał te 'poetyckie bajdurzenie' i falę przymiotników, to zaoszczędziłoby jej to lata błądzenia po pustyni...
    Efekt tego możemy przeczytać dziś
    Zdaje mi się, że zaczynam rozumieć, jak należy malować...
    100-letni Tycjan


    400D kit S10-20 C70-200 4f

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Qbexus Zobacz posta
    Ja nie sądzę żeby nauka na własnych błędach była zawsze konieczna, po to inni popełniali błędy żebyśmy teraz mu mogli korzystać z ich doświadczenia. Raczej trudno by było cokolwiek zrobić gdyby każdy uczył się wszystkiego sam, nie było by postępu technicznego. A praktyka poparta konkretną wiedzą to zupełnie, co innego. Zachęcam do podawania nowych linków. Ja ze swojej strony mogę doradzić żeby poszperać w bibliotekach jest tam masa ciekawych tekstów.
    Nie wiem jak w fotografii ale w nauce np. wykluczanie "rzeczy niemozliwych" czasami zawodzi (jesli chodzi o postęp) , ludzie ze swiezym spojrzeniem nie znajacy sciezek ktorymi podazali inni odkrywaja wiele ciekawych rzeczy. Mowia ze jesli jest cos czego nie mozna zrobic trzeba czlowieka ktory o tym nie wie i on to zrobi, i cos w tym jest, tak wiec sadze ze czesto nauka bez podazania sciezkami innych wnosi rowniez wiele do naszego zycia, a jak sie czlowiek na wstepie naczyta to zaprogramuje sobie podswiadomosc ze "tak sie nie da" ,pewna elementarna wiedza oczywiscie potrzbna ale trzeba podazac wlasnymi sciezkami.

  6. #26

    Domyślnie

    Witam!
    robiłam ostatnio zdjęcia i nie zauważyłam że mam brudny obiektyw - ktoś dotknął palcem więc zdjęcia są zamazane na samym środku. Czy można coś z tym zrobić?

  7. #27
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poczatkujacy550d Zobacz posta
    .... Mowia ze jesli jest cos czego nie mozna zrobic trzeba czlowieka ktory o tym nie wie i on to zrobi,....

    Mówią też "nie chciało się nosić teczki to się nosi woreczki" ;-) Praw fizyki Pan nie zmienisz, "trójkąta" ISO, czas, przysłona też nie a to są podstawy, których najczęściej, sądząc po pytaniach, brakuje. Dochodzą do tego "Baśnie i Legendy" w rodzaju wydłużania ogniskowej obiektywu poprzez podpięcie aparatu o mniejszej matrycy no i.... mamy CB i jakieś 80% postów tutaj.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  8. #28

  9. #29
    Początki nałogu Awatar Maver
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    397

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    Praw fizyki Pan nie zmienisz...
    Ja bym nie byl taki pewien. Juz ziemia byla kiedys plaska, a slonce krazylo wokol nas. Potem atom byl najmniejsza skladowa wszechswiata, potem udalo sie go rozlozyc znow na "najmniejsze skladowe", a potem okazalo sie ze mozna dalej rozbijac na kawalki itp...
    Nawet za pare lat naprawde znajdzie sie ktos kto zamiast czytac ksiazki bedzie kombinowal i obali cale nasze postrzeganie praw fizyki

    Ale to maly offtop... a ostatnio faktycznie coraz wiecej postow z innego wszechswiata wzietych.
    --
    Pozdrawiam
    Krzysztof Zagórski

  10. #30
    Uzależniony Awatar namoamo
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Wawa
    Wiek
    40
    Posty
    928

    Domyślnie

    Ale kolejne odkrycia wynikały z poprzednich ;-)

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •