Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64

Wątek: problemy z 5Dead

  1. #1
    Mariusz Szacho
    Guest

    Domyślnie problemy z 5Dead

    od 15 lat pracuje na nikonie za wyjatkiem krotkiego epizodu z T90 ktory wysiadl po 3 miesiacach
    teraz pracuej na d2x ale postanowilem kupic sobie 5d zachecony pozytywnymi opiniami i niektórymi samplami w sieci

    Pierwsze wrazenia byly niezle: fotki sa ostre, z ladna plastyka i malo szumia
    ale...

    po podlaczeniu lampy 580EX ten sprzet nie daje sobie rady kiepsko naswietla, bardzo nierowno, balans bieli jest przypadkowy, probowalem korekt i roznych opcji ale jedyne co pozostaje to praca na rawach


    monitorek jest mistrzem w oszukiwaniu nigdy nie pokazauje poprawnie, zwykle zawyza jasnosc i podbija ostrosc, natomiast za dnia jest po prostu za ciemny

    matowka jest zolta i niezawyrazna, glebia ostrosci na matowce jest inna niz po zrobieniu zdjecia


    pomiar latwo oszukac ale da sie z nim zyc


    kurz coz to jakis magnes na kurz wlasciwie codziennie go czyszcze

    baterie wylaczaja sie przypadkowo, czasem aparat mowi ze ma full czasem ze sa puste



    a teraz aparat umarl po porstu nie daje znakow zycia po 3 tygodniach i okolo 13 000 klatek

    moje wnioski nikonem d2x zrobilem 320 000 bez usterek (za wyjatkiem odklejajacych sie gumek) d70 zrobilem ok 120 000 i nic dziala jak nowy
    5d to fajny aparat do zabawy, fajnie kupic sobie zala klatke, popstrykac pobawic sie ale jako sprzet do zarabiania kasy i pracy na codzien jest zbyt zawodny

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar popmart
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    50
    Posty
    1 721

    Domyślnie

    pewnie miałeś pecha ..... ale 13000 klatek w trzy tygodnie ??? to jest zdięcie co 2-3 minuty na okrągło bez snu i czegokolwiek innego ?? nie przesadza kolega niby ??
    Ostatnio edytowane przez popmart ; 03-09-2006 o 10:10

  3. #3
    Mariusz Szacho
    Guest

    Domyślnie

    bez przesady zrobilem fotki na 4 imprezach po ok 2500 fotek w wieczor + 3 sesje modowe na zlecenie po ok 500-700 strzalow + troche na wczucie w miedzy czasie spalem pilem ogladalem TV spcerowalem z psem itp

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar popmart
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    50
    Posty
    1 721

    Domyślnie

    inna sprawa że 5D to tak naprawdę puszka semi-profi tylko z FF i z tąd wielu profesjonalistów uzywa jej jako profi do czego nie jest przygotowana....

    dla profi potrzeba kupić "jedynkę"

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Pikczer
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    47
    Posty
    2 578

    Domyślnie

    Szczerze piszac, to nie wiem jaki jest sens o tym skrobac biedaku. Trafiles na walniety egzemplarz i tego nie przeskoczysz. Wspolczuje i radze skontaktowac sie z serwisem Nic tu porownywac do Nikona czy innych marek.
    Moj starszy latami jezdzil Fiatem od malucha po punto. I co? Nigdy nie wyladowal w serwisie. NIGDY ! A ja zakupilem nowego VW Golfa i pare napraw na gwarancji mialem. Wniosek - pech i tyle.
    Zycze powodzenia z 5D

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Po prostu nie dane Ci mieć Canona i już. Ja miałem Nikona i mi wychodziły zdjęcia niedoświetlone, z żółtym lub zielonym zafarbem przy foceniu z lampą, również złym doświetleniem lampy... Same thing, z tą różnicą że ja nie psuję swoich zabawek
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    no cóż, wszystko by się zgadzało, gdyby takie głosy były powszechne. Jak do tej pory nie słyszałem, żeby komuś sie popsuł 5D w taki sposób jak opisujesz. Jeśli miałeś pecha i jest to jeden egzemplaż na choćby i 1000 wyprodukowanych, to twoje wnioski, pardon, są niemądre i raczej wskazują na duży poziom frustracji niż poważną analizę.

    Na tym forum jest tylu ludzi z 10D, 20D i 5D o ogromnym przebiegu, że gdybyś miał rację, na pewno byśmy już to wiedzieli.

    Niemniej jednak, życzę szybkiego rozwiązania twoich kłopotów.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Wrocław Wsie Pole
    Posty
    186

    Domyślnie

    Codziennie w TV widzę stada niczego nieświadomych fotoreporterów z canonami, biedni oni se myśle...
    Szkoda że post nie ukazał się rok wcześniej to zamiast Canona kupiłbym jakiegoś Samsunga (ktoś słyszał aby samsungi miały FF/BF, albo odpadały w nich lustra)
    Tak serio to przykro mi że Ci padła maszyna ale do generalnych opini na temat 5D to chyba dysponujesz zbyt małą "próbą"

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Moim zdaniem te "problemy" z lampą i naświetlaniem to efekt tego, że te rzeczy działają inaczej niż w Nikonie. Trzeba się nauczyć i pewnie wszystko będzie ok.

    A ten kłopot z zasilaniem to z każdym akumulatorkiem masz czy może tylko z jednym? Może być wadliwy akumulator bądź zabrudzone styki.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  10. #10
    Mariusz Szacho
    Guest

    Domyślnie

    akumulatory mam 4 i wkladam po 2 do gripa wszystko jest nowe i czyste wiec to chyba nie to
    zdjecia robie swiadomie i nie bezmyslnie mimo ze robie ich duuuzo
    co do proby to ile jeszcze musze zrobic aby miec wieksza "probe" ?
    Co do dzialania inaczej to zgoda ale co zrobic aby to dzialalo poprawnie rozumeim ze sa nieuanse nad ktorymi bede musial popracowac ale jedyna lampa z ktora dziala dobrze mi 5d to metz 45 gdzie lampa mierzy swiatlo sama

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •