Strona 18 z 18 PierwszyPierwszy ... 8161718
Pokaż wyniki od 171 do 178 z 178

Wątek: My hands on... 400D :]

  1. #171
    Bywalec Awatar sali128
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Trójmiasto
    Wiek
    32
    Posty
    195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez katonczyk Zobacz posta
    Jezeli te 2mp maja pomagac przy kadrowaniu, to ja radze pouczyc sie troche kompozycji i kadrowania aparatem a nie "a to sie wytnie"...
    Popieram,mi moje 8 mln wystarczy ;-)

  2. #172
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    412

    Domyślnie

    katonczyk nie bardzo wiem co masz na mysli....:/ Według mnie 10 mp to wiecej niz 8mp...dlatego to chyba ty powinienes wziasc korepetycje z kadrowania ;-)

    Trolu dzięki za odpowiedz! Chodziło mi raczej o krzyzowanie sie pól af czy coś takiego...wiem ze eos 400d przejął to rozwiazanie z 30d i podobno jest to duze udogodnienie....
    ja tam jestem zielony(jak na prawdziwego aliena przystało) więc licze na Waszą pomoc ;p

  3. #173
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez katonczyk Zobacz posta
    Jezeli te 2mp maja pomagac przy kadrowaniu, to ja radze pouczyc sie troche kompozycji i kadrowania aparatem a nie "a to sie wytnie"...
    Wiesz co tylko czasami zdarzają się sytuacje kiedy nie bardzo jest czas na precyzyjne kadrowanie, a także kiedy główny motyw na zdjęciu nie jest tam gdzie być powinien. Wtedy te dodatkowe MPx mogą się przydać:-P.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #174
    Coś już napisał Awatar Trolu
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    40
    Posty
    64

    Domyślnie

    Moim zdaniem dodatkowe MP przy kadrowaniu maja sens tylko wtedy kiedy rzeczywiscie dają większą ilość szczegółów. Jezeli nie, to równie dobrze można sobie interpolować 8mp do 10mp i wykadrować z tego, efekt będze identyczny. Poza tym ostatnio pojawiły się bardzo zaawansowane narzędzia do interpolacji w oparciu o fraktale, bawilem sie ostatnio tym i jestem pod wrażeniem. Często kropuje zdjęcia (np ptaszków) i interpoluje w góre, PS się chowa przy LizardTech Genuine Fractals.
    Chamstwa nie zniesę... Sprzęt: różnoraki Moje folio na plfoto
    *** Pamiętaj kolego forumowiczu, że po drugiej stronie też siedzi człowiek ***

  5. #175
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    412

    Domyślnie

    Świetnie ale zdjecia z 400d tez moge interpolować w górę =)

    http://picasaweb.google.com/drzeller/XTiComparison - porównanie z prawdziwego zdarzenia 400d i 350d polecam
    ja tam jestem zielony(jak na prawdziwego aliena przystało) więc licze na Waszą pomoc ;p

  6. #176
    Coś już napisał Awatar Trolu
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    40
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alien Zobacz posta
    Świetnie ale zdjecia z 400d tez moge interpolować w górę =)
    Zdaje się, że mnie nie zrozumiałeś...
    Chamstwa nie zniesę... Sprzęt: różnoraki Moje folio na plfoto
    *** Pamiętaj kolego forumowiczu, że po drugiej stronie też siedzi człowiek ***

  7. #177
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    412

    Domyślnie

    hmmm może....:/
    mógłyś jasniej - widocznie o tej porze moje szare komorki zamierają ;-)
    ja tam jestem zielony(jak na prawdziwego aliena przystało) więc licze na Waszą pomoc ;p

  8. #178
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alien Zobacz posta
    (...)http://picasaweb.google.com/drzeller/XTiComparison - porównanie z prawdziwego zdarzenia 400d i 350d polecam
    Jeśli wierzyć tym zdjęciom to wynika z nich (pomijając sprawę niedoświetlenia), że w tym 400D jest całkowicie użyteczne iso 1600 i 800.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 18 z 18 PierwszyPierwszy ... 8161718

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •