Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 715161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 178

Wątek: My hands on... 400D :]

  1. #161

    Domyślnie

    Witam!

    Oto mamy typowy przykład zapeszenia nowego produktu. Wielu spodziewało sie ze to bedzie super aparat, ze niewiadomo jakie foty itd...Wszystko przez emocje, wyczekiwanie na test, robienie tak zwanego sztucznego tłoku...
    W koncu okazało się że oprócz obudowy i wizjera (co było już wiadome) nawet fotki są bardzo zblizone do tych z 350D.
    Myślę że niektórzy swe rozczarowanie odreagowują na TROLU.

    Pzdr!
    7D, C 18-55 IS, T 70-300 VC USD
    fotki

  2. #162
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lokowaty Zobacz posta
    Witam!

    W koncu okazało się że oprócz obudowy i wizjera (co było już wiadome) nawet fotki są bardzo zblizone do tych z 350D.

    Pzdr!
    To on ma inny wizjer? Bo ze specyfikacji wynika, że taki sam jak 350D niestety.

  3. #163
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    No pdobno ciut jaśniejszy.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #164
    Coś już napisał Awatar Trolu
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    40
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    To on ma inny wizjer? Bo ze specyfikacji wynika, że taki sam jak 350D niestety.
    Wizjer jest ten sam, tylko matówka nowa.
    Chamstwa nie zniesę... Sprzęt: różnoraki Moje folio na plfoto
    *** Pamiętaj kolego forumowiczu, że po drugiej stronie też siedzi człowiek ***

  5. #165
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Trolu Zobacz posta
    400D nie daje wiekszej ilości detali, a 10mp se mogą wsadzić
    Być może nie daje, ale to trzeba stwierdzić przy porównywaniu obrazu z dobrych optycznie obiektywów a nie z KIta czy 17-85. Idealny do testów byłby EF17-55/2.8 IS USM, który osiąga bardzo duże wartości MTF albo jakaś ostra stałka.

  6. #166
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    412

    Domyślnie

    Pamiętam jak jeszcze były robione testy miedzy 300d i 350d...wtedy też wykazały ,że eos 300d mimo ze mial 2 miliony pikseli mniej to różnicy w zdjeciach nie było widać =)
    Po prostu okazało sie ,że wielkość elemetów światłoczułych w lustrzankach jest już mniejsza niż zdolność rozdzielcza popularnych obiektywów.Czyli by wykorzystać jakość ofrowaną przez aparaty o matrycy nawet 6mln pikseli,trzeba zaopatrzyć się w obiektywy,które wartością dorównują samemu aparatowi.

    Wniosek jest jeden - jeśli ktoś ma zamiar przesiąść się z eosa 350d na 400d to powinen to zrobić wtedy gdy ceny 400d będą już naprawde niskie...lub wcale =)
    Natomiast użytkownicy 300d chyba mogą z czystym sumieniem się przesiąść na młodszego brata - im się to zdecydowaniebardziej opłaci...

    Mam jeszcze pytanko do autora testu...jak jest z tym autofocusem przy przesłonie f/2.8 - jaka jest dokładnie różnica miedzy 400d a 350d?

    Pozdrawiam
    ja tam jestem zielony(jak na prawdziwego aliena przystało) więc licze na Waszą pomoc ;p

  7. #167
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    Być może nie daje, ale to trzeba stwierdzić przy porównywaniu obrazu z dobrych optycznie obiektywów a nie z KIta czy 17-85. Idealny do testów byłby EF17-55/2.8 IS USM, który osiąga bardzo duże wartości MTF albo jakaś ostra stałka.
    Zdjęcia były wykonane Tamronem 17-50/2,8, a ma on podobną ostrość jak EF17-55/2.8 IS USM. No ale oczywiście najlepiej byłoby użyć stałki. Ale najważniejsze jest to, że tzw. przeciętny użytkownik nic nie zyska z przejścia z 350 na 400 jesli chodzi oczywiście o jakość zdjęć.
    No bo zostaje jeszcze kwestia tego nowego AF...

  8. #168
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    412

    Domyślnie

    Ale najważniejsze jest to, że tzw. przeciętny użytkownik nic nie zyska z przejścia z 350 na 400 jesli chodzi oczywiście o jakość zdjęć.
    No bo zostaje jeszcze kwestia tego nowego AF...
    to zależy...w rawie po doostrzeniu na pewno troche zyska ale poczekajmy na oficjalne testy...
    Głównie 10 mp ma się sprawdzać przy kadrowaniu zdjęć i np. zdjęciach makro...
    Co do AF na pewno jest troche lepszy ale to też wykarzą oficjalne testy...

    To co może cieszyć to na pewno fakt utrzymania używalnego iso nawet do 1600 w eosie 400d =)
    Ostatnio edytowane przez alien ; 02-09-2006 o 11:41
    ja tam jestem zielony(jak na prawdziwego aliena przystało) więc licze na Waszą pomoc ;p

  9. #169
    Coś już napisał Awatar Trolu
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    40
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alien Zobacz posta
    Mam jeszcze pytanko do autora testu...jak jest z tym autofocusem przy przesłonie f/2.8 - jaka jest dokładnie różnica miedzy 400d a 350d?
    Nie bardzo mam jak to zmierzyć, ale jezeli chodzi Ci o moje subiektywne odczucia to AF z Tamronem wydaje mi sie odrobine szybszy, ale za to mniej dokładny (mam podejrzenia co do sążnego FF, ale to moze ja coś robie nie tak, chociaz z drugiej strony zdjecia z 350D sa ostre w punkt)

    Ktoś tam pisał jeszcze o dobrych stałkach, no wiec mam Manualne Zuiko 50/1,4, wg mnie na f8 ostry na tyle ze moglby przeciąć matryce w pół i sprawdze sobie przy najbliższej okazji jak to jest z tą rozdzielczością, to może coś napisze albo nawet pokaże jeszcze.
    Chamstwa nie zniesę... Sprzęt: różnoraki Moje folio na plfoto
    *** Pamiętaj kolego forumowiczu, że po drugiej stronie też siedzi człowiek ***

  10. #170
    Dopiero zaczyna Awatar katonczyk
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    37
    Posty
    35

    Domyślnie

    Jezeli te 2mp maja pomagac przy kadrowaniu, to ja radze pouczyc sie troche kompozycji i kadrowania aparatem a nie "a to sie wytnie"...
    Sprzęcior: Mózg 10 bilionów neuronów | Oczy - AllNatural -1,5 dioptrii | Ręce - sztuk dwa, pięciopalczaste

Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 715161718 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •