Strona 52 z 84 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 837

Wątek: Error 99 (err99)

  1. #511

    Domyślnie

    No dobra, ale gdzie grip w Mark III? u mnie zupelnie o co inneho poszlo

  2. #512
    Canonieros
    Guest

    Domyślnie

    To i ja się dorzucę ze swoimi Err 99

    Jestem nowym użytkownikiem Canona EOS 1000D. Zrobiłem nim ok. 200 zdjęć. Mam go od niewiele ponad 2 tygodni. Do dzisiaj byłem nim zachwycony (chociaż okazję do zrobienia zdjęć miałem dopiero 3 raz) - wierząc (o naiwności), w niezawodność Canona

    Podczas wyprawy w plener i fotografowania wnętrza schronów użyłem trybu auto (do tej pory nie musiałem korzystać z lampy i nie umiałem jej inaczej, sensownie ustawić:]). Dzięki temu mogłem doświadczyć 2 razy błędu "err 99".

    Pierwszy przypadek mnie wystraszył. Nie mogłem złapać ostrości z AF (charakterystyczny "terkot") - w końcu sukces, spust do końca i... err 99 poprzedzony serią migawki (5-7 razy) - niczym z karabinu (coś, jakby robić zdjęcia seryjne - i to baardzo szybko). Włączenie i wyłączenie nie pomogło - musiałem przełożyć baterię.

    Wszystko wróciło do normy, aż do momentu kiedy nastąpił...

    ...drugi przypadek - również we wnętrzu schronu, z lampą i w trybie auto. Przedtem również nie mogłem złapać ostrości z AF. Podobnie jak poprzednio aparat robił - jeśli dobrze to określam, "przedbłyski". Wszystko jak powyżej - tylko nie było serii migawką i wystarczyło włączyć i wyłączyć.

    W innych trybach coś takiego się nie zdarzyło. Nawet w auto i z lampą zdarzało się rzadko (aczkolwiek dzisiaj - na ok. 80 zdjęć, err 99 wyskoczył dwa razy). Tylko po problemach z ustawieniem AF i po serii przedbłysków.

    Robię zdjęcia z obiektywem KITowym (18-55IS).

    Czy muszę sięgać po gwarancję?:/

    Czy to może wynikać z panującej dziś temperatury? (ok -5C)

    Nie jestem również pewien, ale bateria mogła być już dość rozładowana:/ Z nerwów nie sprawdziłem, a już ładowałem i postępowałem zgodnie z:

    http://www.richardsnotes.org/archive...ontact-points/

    tyle, że jak dobrze rozumiem - to miałoby pomagać, gdyby err 99 wyskakiwał raz za razem i przełożenie baterii by nic nie dawało.

    Z góry bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki Zwłaszcza, jeśli nie będę musiał odsyłać mojej nowej zabawki do serwisu

  3. #513
    Uzależniony Awatar RNz
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Chrzanów, Katowice
    Posty
    708

    Domyślnie

    Canonieros, bo to jest specjalny błąd mający cię zniechęcić do fotografowania w trybie auto. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej dla ciebie :-)
    A poważnie: przyczyn może być kilka - być może bateria?
    Sprawdż na naładowanej do pełna baterii czy dalej się pojawia. Sprawdź też inne tryby, np Av
    ... PhotoAnarchist ...
    nie jestem żadnym mądralą... mondralom tym bardziej!

  4. #514
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    60

    Domyślnie canon 40D error 99

    Witam. Od jakiegos czau pojawia sie err 99. Co to moze byc Przeczytalem na forum ze tak sie moze dziac jezeli sie uzywa np: sigme lub tamrona ale u mnie ten blad sie pokazuje gdy mam podpiety C 17-85 is usm i C 70-300 is usm, nie wiem jak bedzie to wygladalo z innymi obiektywami bo nie mial okazji przetestowac i co najgorsze to czasami tak sie zawiesza ze nie pomaga wylaczenie tylko wyjecie akumulatora. Co z tym zrobic Z gory wszystkim dziekuje

  5. #515
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Przetrzyj styki na body i obiektywie ,mozna czysta szmatką zwilżoną alkoholem.Czystym oczywiscie,wiśniówka np. odpada.Nie zaszkodzi potrzymac przez noc bez obu baterii ,oraz zresetować ustawienia aparatu i Cfn.Pozdrawiam

  6. #516
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej błąd zasilania, zdarza się w serii xxD, zwłaszcza z gripem. Zrobić jak radzi janmar i powinno być dobrze.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  7. #517
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    60

    Domyślnie

    dzieki bardzo, dam znac czy pomoglo

  8. #518
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie

    I mi wyskoczył err99 w 40D. Nagle i niespodziewanie, bez wyraźnej przyczyny.

    Byłem na meczu i wywaliło. W domu ponownie zainstalowałem firmware 1.1.1 i nic, nadal err99. Zarówno na dwóch obiektywach (24-70 i 70-200 f/2.8), bez obiektywu. Z gripem i bez. Wyjąłem baterię pamięci i nic. Z inną kartą również err99.

    Wcześniej robiłem zdjęcia w upałach, i na mrozie. Dwa razy na mrozie nad morzem. I teraz również.

    Aparat odtajał, w domu leży już ze 3-4 godziny, słoiki też. I nadal ten sam problem.

    Wpływ firmware wykluczam, bo update zrobiłem ponad dwa tygodnie temu. Zdążyłem już pofotografować na 4 czy 5 meczach.

    Co się stało, że tak nagle wyskoczyło?


    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Dodam, że po tym jak wyskoczył mi err99 zrobiłem parę zdjęć i ponownie błąd.

    Na Sigmie 17-70 to samo, err99.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    To dodam jeszcze, że w trybie LiveView nie ma żadnego problemu. Czyli to sugeruje chyba jakieś problemy z lustrem.
    Ostatnio edytowane przez C80 ; 14-02-2009 o 21:03 Powód: Automerged Doublepost

  9. #519
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie

    Widać zaszkodziło mu morskie powietrze połączone z mrozem.

    Zdjąłem obiektyw wystawiłem w odpowiedniej odległości w kierunku kaloryfera emitującego ciepło. I uff... Działa, chyba odparowała jakaś wilgoć z bebechów.

  10. #520
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie

    Nadal nie działa. Czasami zrobi kilka zdjęć i wywala błąd, czasami od razu err99.

    Dodam, że błąd wyskakuje tylko podczas naciśnięcia spustu. Obiektywy normalnie ostrzą.

    Chyba czeka mnie Żytnia. A może ktoś wie co to może być?

Strona 52 z 84 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •