Strona 28 z 48 PierwszyPierwszy ... 18262728293038 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 478

Wątek: jak przedłużyć off-shoe do 2-3m. ?

  1. #271
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Sprężynka 1,8m wkurza mnie bardzo, bo się plącze i kręci w drugą stronę. Dlatego jeżeli już chcecie cokolwiek dłuższego niż 1.8, to polecam jednak nieskręcanego kupić, bo też takie są (5m widziałem), albo po prostu przedłużyć.

  2. #272

    Domyślnie

    Czyli kupuję taki:

    http://www.allegro.pl/item678903452_...non_oc_e3.html

    wycinam pokręcony kawałek i łącze pozostałości z przedłużaczem PS2 - powiedzmy 10m. Git.
    Finally I've found that I belong here

  3. #273
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rediconn Zobacz posta
    Czyli kupuję taki:

    http://www.allegro.pl/item678903452_...non_oc_e3.html

    wycinam pokręcony kawałek i łącze pozostałości z przedłużaczem PS2 - powiedzmy 10m. Git.
    Można i tak.
    EOS + Speedlite

  4. #274
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Kamienna Góra/Wawa
    Wiek
    49
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rediconn Zobacz posta
    Czyli kupuję taki:

    http://www.allegro.pl/item678903452_...non_oc_e3.html

    wycinam pokręcony kawałek i łącze pozostałości z przedłużaczem PS2 - powiedzmy 10m. Git.
    Z tego co gdzieś widziałem to te wtyczki są rozbieralne, więc lepiej kupić dobry przewód i polutować (może być i dobra skrętka cat5 - tylko linka).

    Jak dla mnie każde dodatkowe złączki to możliwość wystąpienia problemów, chyba że się stosuje przyzwoite złącza (a to sporo kosztuje).

  5. #275

    Domyślnie

    Chyba zrobię tak jak pisał kilka postów wcześniej Micles, tzn. wycięcie części poskręcanej z oc-e3, odcięcie wtyczek na kablu PS2, koszulka termokurczliwa na kabel, połączenie odpowiednich żył (bez lutowania, no w ostateczności można podlutować lekko), odizolowanie każdej żyły i na koniec trzeba dać się skurczyć koszulce Powinno się udać.
    Finally I've found that I belong here

  6. #276
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tplewa Zobacz posta
    ...może być i dobra skrętka cat5...
    A które to skrętki są "złe"? Akurat jej kategoria (związana z maksymalną przepustowością) nie ma tutaj kompletnie nic do rzeczy. Równie dobrze taką przedłużkę można by wykonać wykorzystując skrętkę kategorii 2, lub każdy inny kabel typu "linka".
    EOS + Speedlite

  7. #277
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rediconn Zobacz posta
    Chyba zrobię tak jak pisał kilka postów wcześniej Micles, tzn. wycięcie części poskręcanej z oc-e3, odcięcie wtyczek na kablu PS2, koszulka termokurczliwa na kabel, połączenie odpowiednich żył (bez lutowania, no w ostateczności można podlutować lekko), odizolowanie każdej żyły i na koniec trzeba dać się skurczyć koszulce Powinno się udać.
    Według mnie jest to najszybszy i najłatwiejszy sposób. Duużym plusem jest to, że jak nam coś nie pójdzie / coś się popsuje już w czasie użytkowania, to zawsze możemy odciąć następne 10cm kabelka i zrobić na nowo. Jeżeli natomiast przy rozbieraniu wtyczki pójdzie coś nie tak, to już mamy zajęcia z rzeźbienia w plastiku żeby dorobić część lub przywrócić ją do pierwotnego wyglądu. Jedyną wadą jest troszkę obskórny wygląd (kabelek spiralny, a tu nagle taki 15cm pałąk)

  8. #278
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tplewa Zobacz posta
    Jak dla mnie każde dodatkowe złączki to możliwość wystąpienia problemów...
    Jakich problemów?

    Cytat Zamieszczone przez tplewa Zobacz posta
    ...chyba że się stosuje przyzwoite złącza (a to sporo kosztuje).
    Pyłoszczelne przemysłowe złącza dobrej jakości można kupić w cenie kilkunastu złotych za komplet, tak więc nie sądzę aby był to jakiś spory wydatek.
    EOS + Speedlite

  9. #279
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Kamienna Góra/Wawa
    Wiek
    49
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez axk Zobacz posta
    A które to skrętki są "złe"? Akurat jej kategoria (związana z maksymalną przepustowością) nie ma tutaj kompletnie nic do rzeczy. Równie dobrze taką przedłużkę można by wykonać wykorzystując skrętkę kategorii 2, lub każdy inny kabel typu "linka".
    ojj zdziwił byś się Sieciami zajmuję się zawodowo i to nie na poziomie osiedlowych... Więc uwierz mi że w wielu sklepach można kupić chińszczyzne nie nadająca się nawet na 5-tke (tak pokazuje Fluke DSP 4000)

    A tutaj masz sygnały o niskim poziomie więc im lepszy przewód tym lepiej Najlepiej jak by była pętla prądowa - ale nie ma tak dobrze

    a o skrętce cat 5 powiedziałem bo najłatwiej dostępna - więc po co miałem komuś mącić w głowie podając symbol jakiegoś wielożyłowego przewodu

    Cytat Zamieszczone przez axk
    Cytat:
    Napisał tplewa Zobacz post
    ...chyba że się stosuje przyzwoite złącza (a to sporo kosztuje).
    Pyłoszczelne przemysłowe złącza dobrej jakości można kupić w cenie kilkunastu złotych za komplet, tak więc nie sądzę aby był to jakiś spory wydatek.
    złacza mini din czyli PS nie są zbyt pewne. Można myśleć o jakiś lepszych D-SUB itd. i wyjdzie w miarę tanio...

    A dlaczego mówię o problemach, bo jak to ma być non stop spinane i rozpinane do tego używane "na dworze" to ile takie złącze wytrzyma, zanim przestanie kontaktować lub coś zaśniedzieje. No chyba że ktoś lubi prowizorki Ja mam takie podejście że jak coś robię w elektronice to ma być to zrobione solidnie, tak aby szybko tego nie ruszać...

    A najlepiej jak nie ma być rozpinane to jak stwierdziłem polutować w byle serwisie RVT/GSM zrobią to za parę groszy...
    Ostatnio edytowane przez tplewa ; 09-07-2009 o 23:36

  10. #280
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tplewa Zobacz posta
    ...więc im lepszy przewód tym lepiej...
    Ale dalej nie wyjaśniłeś co rozumiesz pod pojęciem "lepszy przewód" - lepszy czyli jaki? A tak na marginesie to nie przewód tylko kabel (jeżeli rozpatrujemy medium transmisyjne jako całość).

    Cytat Zamieszczone przez tplewa Zobacz posta
    Najlepiej jak by była pętla prądowa - ale nie ma tak dobrze...
    Niestety Canon w swoich aplikacjach nie wykorzystuje przemysłowego standardu "4-20 mA".
    EOS + Speedlite

Strona 28 z 48 PierwszyPierwszy ... 18262728293038 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •