Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Dylematy amatora...

  1. #11
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    jaki skromny... hehe..


    Rafale, tak mam... od piatku.. tyko troche choruje i jakos nie mam ochoty go testowac. Dzis sie deczko lepiej czuje... moze cos tam popstrykam.. zobaczymy. W kazdym badz razie jak tyko cos zrobie to o tym napisze.

  2. #12
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RAFAL
    szkla, ktore zostana na lata (17-40 L, ten Tamron 28-75 tez wyglada niezle ), a body wymienie za 2 lata na cos lepszego - moze z cropem 1.3 Wtedy 300d bedzie latwiej sprzedac chyba
    17-40 jest za ciemny jak dla mnie no i z mnoznikiem to zaden szeroki kat prawie . Ja sie przymierzam do Sigmy 15-30 (niewiele jasniejsza ale te 15 x1.6 daje bardzo ladny wynik, a w przyszlosci x1.3 lub 1 zupelnie ladny ). Jesli zamierzasz sie przesiadac - to rzeczywiscie 300D ci starczy chyba, o ile cie wczesniej nie wkurzy za bardzo ograniczeniami . A co do sprzedazy... malutko bedzie wart, lepiej zostawic jako zapasowe body

  3. #13
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Vitez, mialem 15-30.. i zastanawialem sie czy nie miec jej 2gi raz.. ale przejzalem stare fotki z blikami i sobie darowalem...

    Zerknij:

    http://www.pbase.com/image/21793048
    http://www.pbase.com/image/21793052
    http://www.pbase.com/image/21793053

    .. to sa "duszki" od... jasnych okien.. wyobraz sobie co sie dzieje przy sloncu w kadrze ;-) Do tego AF jest strasznie wiskliwy... jak robilem te fotki w cerkwii to musialem go wylaczyc.. strasznie go echo nioslo ;-)

  4. #14
    RAFAL
    Guest

    Domyślnie

    17-40 jest za ciemny jak dla mnie no i z mnoznikiem to zaden szeroki kat prawie . Ja sie przymierzam do Sigmy 15-30 (niewiele jasniejsza ale te 15 x1.6 daje bardzo ladny wynik, a w przyszlosci x1.3 lub 1 zupelnie ladny ).
    Nigdy nie bede zawodowcem , a jesli bedzie za ciemno, to zwieksze ISO, podobno na tej matrycy 800 jest w miare akceptowalne. Co sie zas tyczy Sigmy, widzialem zdjecia robione nia z piekna CA
    Poczekam tez na wiecej opini tego T 17-35 (pierwszwe zdjecia wygladaja b. zachecajaco)

    Ceny jakie ja znam, w ktorych da sie wycisnac ten sprzet to:
    - Tamron 28-75 2.8 1900zl
    - Tamron 17-35 2200 zl (choc tu bym wolal Sigme 15-30 za podobna cene ale szerszym katem co przy mnozniku naprawde wiele daje).
    - 1 GB Microdrive 900zl
    - Speedlite 420EX 850zl
    - 10D body 6600zl
    HMM... co do cen...moj kolega mieszka w Szczecinie, zamowie wczesniej sprzet w NY, on mi go tam kupi ( Szczecin - Loeknitz = 20-30 km, przywiezie do Polski, wysle kurierem, podobno w ambasadzie mozna podbic MStw., wysle mu to z powrotem, znow Szczecin -Loeknitz, odbierze pieniazki, czyli na np 10.000 wydanych na sprzet odzyskam z powrotem 1600 zl :P ( lampa za darmo)

  5. #15
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    Vitez, mialem 15-30.. i zastanawialem sie czy nie miec jej 2gi raz.. ale przejzalem stare fotki z blikami i sobie darowalem...
    Albo slepy jestem, albo niewymagajacy, ale ne widze tych blikow a na dwoch pierwszych tylko przysmazenia z okna (kwestia ekspozycji a nie obiektywu). Duszkow nie widze...
    Poza tym istnieje cos takiego jak oslona przeciwsloneczna .
    Dodatkowo zamierzam go rzadko uzywac - wtedy gdy szeroki kat potrzebny, a ze moja specyfika to portrety i wyzej dlatego jednak rzadko.

  6. #16
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Przysmazenia z okna?? To kwestia ekspozycji???????? Litosci...
    Oslona p. sloneczna? Widziales ta Sigme na oczy? .. no wlasnie.. to jak zobaczysz to pogadamy ;-) A teraz zerknij laskawie pod ten link pnizej... jak powiesz ze nie widzisz tych pieknych aberacji ktore powstaly od okien to chyba slepy jestes....

    http://www.pbase.com/bgf_3/inbox

    zebys mial latwiej zaznaczylem je w qleczkach :P





    i blagam... nie mow juz nic o ekspozycji albo o oslonie p. slonecznej bo zaraz padne :P

  7. #17
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    Oslona p. sloneczna? Widziales ta Sigme na oczy?
    Widzialem, przy mnie Jarek grabek uzywal jej z 10D.

    A teraz zerknij laskawie pod ten linj pnizej... jak powiesz ze nie widzisz tych pieknych aberacji ktore powstaly od okien to chyba slepy jestes....
    http://www.pbase.com/bgf_3/inbox
    PS. zebys mial latwiej zaznaczylem je w qleczkach :P
    No powiedzmy ze sa... ale ja przy takiej okazji nie uzywalbym tej Sigmy. Owszem, ma ona te bliki, ale mi to nie przeszkadza - licze na farta ze przy tych wyjatkowych okazjach gdy bedzie mi potrzebna to unikne blikow/aberracji. A jak nie unikne to wyedytuje 8) . Potrzebny mi szeroki kat, to wiem. Rzadko, ale bedzie potrzebny.17-40 to za wasko i za ciemno, 16-35 to za drogo, 15-30 bardzo przyjemna szerokosc i cena. Wiecej zalet niz blikow dlatego prosze - skoncz mnie przekonywac jaka ta Sigma beznadziejna za pomoca az trzech zdjec , potrzebuje takiej szerokosci w takiej cenie i zdania nie zmienie, chyba ze znajdziesz mi 16tke albo 15tke lepszej jakosci a podobnej ceny, 17tki juz odpadaja :P (mowie o zoomach, moze jeszcze nad jakas stala 15tka pomysle ale cena... ).

  8. #18
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Skoro widziales to wiesz, ze oslona daje cale g... Poza tym, zdejmuje sie ja tylko do pelnej klatki bo tam winietuje przy 15mm...

    Jak przeczytalem te twoje "no powiedzmy ze sa" to az mi sie odechcialo dyskutowac... powodzenia w uzywaniu Sigmy

  9. #19
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    powodzenia w uzywaniu Sigmy
    Dziekuje 8)

    Wady jej znam. Wiele osob zna rowniez wady 300D a mimo to kupuje go. Coz - wszystko kwestia przeznaczenia i mozliwosci :P

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •