Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 138

Wątek: Sigma RF

  1. #31
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    966

    Domyślnie Odp: Sigma RF

    Wiesz czym podobno się różni typowy facet od papieru toaletowego? Ten drugi się rozwija.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 027

    Domyślnie Odp: Sigma RF

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Wiesz czym podobno się różni typowy facet od papieru toaletowego? Ten drugi się rozwija.
    Wobec tak błyskotliwej riposty mogę tylko zamilknąć
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  3. #33
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 413

    Domyślnie Odp: Sigma RF

    Fajną teorie wymyśliliście z tym odpuszczeniem segmentu RF-S na czas dogadywania się z firmami trzecimi. Czego to ludzie nie wymyślą

  4. #34
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    700

    Domyślnie Odp: Sigma RF

    Jak na razie tak to wygląda Przemku. Bo jak inaczej zrozumieć, że firma wystawia aparaty na sprzedaż + z 5 obiektywów i cisza z APSC? No chyba, że plany mieli inne, ale kiepska sprzedaż systemu APSC pokrzyżowała im tabelki i uznali, że nie ma co wspierać póki co systemu.

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 418

    Domyślnie Odp: Sigma RF

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Jak na razie tak to wygląda Przemku. Bo jak inaczej zrozumieć, że firma wystawia aparaty na sprzedaż + z 5 obiektywów i cisza z APSC? No chyba, że plany mieli inne, ale kiepska sprzedaż systemu APSC pokrzyżowała im tabelki i uznali, że nie ma co wspierać póki co systemu.
    Siłą napędową APS-C są długie, tanie tele. Mnożnik x1,6 rekompensuje deficyt ogniskowej.
    Jak już ktoś ma R7 + RF100-500 (wcale nie taki rzadki przypadek) to może zechce coś innego podpiąć pod to R7.
    Sigma a nie kupiłaby licencji na bagnet RF bez stosownej przestrzeni na rynku.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #36
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 413

    Domyślnie Odp: Sigma RF

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Jak na razie tak to wygląda Przemku. Bo jak inaczej zrozumieć, że firma wystawia aparaty na sprzedaż + z 5 obiektywów i cisza z APSC? No chyba, że plany mieli inne, ale kiepska sprzedaż systemu APSC pokrzyżowała im tabelki i uznali, że nie ma co wspierać póki co systemu.
    Ta sama sytuacja była za czasów EF. Obiektywów EF-S od Canona tyle co kot napłakał za to od Tamrona i Sigmy całkiem sporo.

  7. #37
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    778

    Domyślnie Odp: Sigma RF

    Właśnie doczytałem, że wielce szanowny Canon się "skundlił" Oczywiście żart bo bardzo się cieszę z tego faktu jednak dziwi mnie kolejne ograniczenie. Dlaczego APS-C? Czy to oznacza, że pełnej klatki nie otworzą? Dziwne posunięcie ale dobre i to na początek.

  8. #38
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2023
    Miasto
    Bełchatów
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Sigma RF

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    W kontekście zapowiadanego 18-50 f/2.8 kompletnie nie rozumiem istnienia https://www.canon.pl/lenses/rf-s-18-...-5-6-3-is-stm/
    To metafizyczne doznanie jest dość zabawne ;-).
    Jak można nie rozumieć istnienia czegoś, co JUŻ ISTNIEJE , w kontekście czegoś dopiero mającego się pojawić materialnie - ciekawe :-) ?
    Składam to na karb ogólnego zadowolenia i ekscytacji z nowej sytuacji .
    Mnie też ona dotyczy, bo od roku mam R7 z kitem 18-150 f:3,5-6.3 RF-S i 16/2.8 RF.
    Liczyłem na szybką ofertę obiektywów, a tu cisza i ostatnio zacząłem się przymierzać do 14-35/f:4 RF L za 7 tyś.zł
    Teraz poczekam i zobaczę jak to będzie, bo sam aparat jest nieco delikatniejszy od body FF, co mi bardzo pasuje, a matryca APS-C dla amatora, to żaden problem ?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 25-04-2024 o 11:27 Powód: zamknięcie tagu w cytowaniu

  9. #39
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Sigma RF

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Właśnie doczytałem, że wielce szanowny Canon się "skundlił" Oczywiście żart bo bardzo się cieszę z tego faktu jednak dziwi mnie kolejne ograniczenie. Dlaczego APS-C? Czy to oznacza, że pełnej klatki nie otworzą? Dziwne posunięcie ale dobre i to na początek.
    bo apsc z wyjątkiem początkowego etapu fotografii cyfrowej (oczywiście w wykonaniu naszej ulubionej firmy) jest raczej takim brzydkim kaczątkiem które nigdy łabędziem nie będzie - korpusów zrobili sporo (szczególnie tych na słynnej 18mpikselowej matrycy) - robili bo ludzie to kupowali (po co i dlaczego nie wiadomo ale kupowali), ale odrobinę lepsza optyka to raczej wypadki przy pracy czy początkowy entuzjazm - 10-22 czy 17-55 były fajne ale z łatwością można zuważyć brak stałek, no i brak eLek apsc, owszem pod efm pojawiły się stałki ale na koniec okazało się że ta ścieżka to błąd ewolucji - zastanawiałem się kto jeszcze kupuje te korpusy apsc szczególnie te tanie (wiem fotograficy drobiu ale to raczej te droższe apsc - nic złego w fotografii drobiu sam próbuję dość często z mizernym efektem - ale jak duży to rynek?) - po tym ruchu z sigmą canon zwiększy sprzedaż korpusów apsc, bedzie można kupić korpus z sensownym i trochę tańszym obiektywem, jeśli jest licencjonowany to może będzie działał lepiej niż EFy z inżynierii wstecznej - dlatego apsc.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 24-04-2024 o 21:29
    EOS 3, 5D, R5

  10. #40
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Sigma RF

    Obecny świat fotografii - WOW kolejne 50tki 35tki i inne rzeczy, co już są. Taki wyścig dla viltorxów i smayangów i podnoszenie "poprzeczki" o milimetry. Już się 100% powiększenie, dynamik rejndż i IS wszystkim znudziło. Gonitwy ciąg dalszy. Który system będzie miał 100 obiektywów 50mm 1.4 ten wygrywa. No fajnie, poczekamy jeszcze 2-3 lata i też będzie sigma RF. Pozamiata rynek. Może z 7 stron się uda wyciągnąć na canon board. Sukces murowany. Zwłaszcza w erze telefonów po 7 tys.

Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •