Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314
Pokaż wyniki od 131 do 138 z 138

Wątek: Sigma RF

  1. #131
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Sigma RF

    Że też niektórym nie szkoda czasu na te jałowe rozkminy.
    Na podstawie szczątkowych informacji z netu można godzinami wyciągać dowolne wnioski, a jak realnie to wygląda wiedzą tylko zarządy zainteresowanych firm, a i to pewnie nie do końca, bo najważniejsza jest reakcja rynku.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #132

    Domyślnie Odp: Sigma RF

    Na razie reakcja rynku jest taka, że Nikon w Japonii prowadzi przed Canonem w top 10 sprzedawanych body. Ciekawe dlaczego.

  3. #133
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    946

    Domyślnie Odp: Sigma RF

    Co do sprzedanej licencji, to czytałem gdzieś (niestety nie potrafię sobie na ten moment przypomnieć, gdzie), że Canon sprzedaje licencję osobno na każdy model obiektywu. W związku z tym to nie tak, że teraz Sigma ma licencję na bagnet i może sobie wypuścić dowolne szkło. To nadal Canon decyduje, na jakie obiektywy pozwoli niezależnym producentom.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  4. #134
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 291

    Domyślnie Odp: Sigma RF

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    nie mam w głowie takich ograniczeń
    co więcej - teraz podpinam kundla przez adapter, o zgrozo..
    Chmmm, no tak, w sumie też nie mam takich ograniczeń, ale......... w zeszłym tygodniu robiłem fotki pożyczonymi Canon RF 85/1.2L i RF 50/1.2L
    Mi się podobały.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  5. #135
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    466

    Domyślnie Odp: Sigma RF

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    Na razie reakcja rynku jest taka, że Nikon w Japonii prowadzi przed Canonem w top 10 sprzedawanych body. Ciekawe dlaczego.
    Nie w Japonii,
    tylko w jednym specjalistycznym sklepie.

    https://news-mapcamera-com.translate..._x_tr_pto=wapp

    poprzedni https://news.mapcamera.com/maptimes/...3%b3%e3%82%b0/

    Po prostu Nikon w zeszłym roku miał dwie świetne premiery.

    Sony: A7C II, A7CR i A6700.

    ...a Canon: R8, R100 i R50.
    -R6 II wciąż w czołówce, a R5 spadł po latach https://news.mapcamera.com/maptimes/...3%b3%e3%82%b0/
    https://news.mapcamera.com/maptimes/...3%b3%e3%82%b0/

    Czas na R5 II.
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 29-04-2024 o 15:17

  6. #136
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 391

    Domyślnie Odp: Sigma RF

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Skoro 100-400 daje większy obraz to nie jest krótszy, tylko dłuższy od 150-600. Zakładam, że zachowałeś te samą odległość fotografowania, bo inaczej porównanie od czapy.
    Jakim cudem 400 może być dłuższe od 600? No może, bo te 400 i 600 są podawane dla ustawienia na nieskończoność, a zdjęcia ramy okiennej były robione z bliska. Generalnie (gdy grupy soczewek zmieniają odległości pomiędzy sobą) przy skracaniu odległości ogniskowa się skraca. I może tak być, że Sigma na 600 mm i małej odległości ma wiele, wiele mniej niż 600 mm, a C 100-400 może mieć niewiele mniej niż 400. Sądzę, że jeżeli Sigma 150-600 az tak bardzo skraca ogniskowe to się już tym zajęto i opisano w necie. Poszukajcie, jeżeli komuś sie chce.
    Jacku, nie bardzo mogę zapytać tak zupełnie grzecznie, bo mogę tylko tak: co Ty chrzanisz?
    W tym moim mini-teście w ogóle nie chodzi o obiektywy, lecz o kropa x 1,6 i o gęstości matryc, z czego wynika, że obiektyw 400 mm na gęstej 32 Mp matrycy R7 da mi większy obrazek w pikselach niż 600 mm na 20 Mp matrycy FF.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #137
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 027

    Domyślnie Odp: Sigma RF

    Jestem z siebie taki dumny. Założyłem temat, który finalnie pod wieloma względami (długość, wielowątkowość, abstrakcję, "załbysiębranie") ma szansę za jakiś czas przebić wątek Jana!
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  8. #138
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 604

    Domyślnie Odp: Sigma RF

    Cytat Zamieszczone przez marcusp Zobacz posta
    Podpowiedź: 6D i R7. 400 na R7 ma taki sam kąt widzenia jak 640 na 6D. Mnożnik x1,6.
    No tak, miałem chwilowe zaćmienie umysłu, jedno to FF drugie crop.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Jacku, nie bardzo mogę zapytać tak zupełnie grzecznie, bo mogę tylko tak: co Ty chrzanisz?
    W tym moim mini-teście w ogóle nie chodzi o obiektywy, lecz o kropa x 1,6 i o gęstości matryc, z czego wynika, że obiektyw 400 mm na gęstej 32 Mp matrycy R7 da mi większy obrazek w pikselach niż 600 mm na 20 Mp matrycy FF.
    Tak, jak wyżej pisałem zaćmiło mnie, że to dwa rozmiary matryc. Gęstość jest konsekwencją rozmiaru.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •